Vybudovanie novej strelnice

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Objekt musi spĺňať požiadavky príslušnej tech.normy. Balist.posudok musí konštatovat sulad normy so stavom strelnice. Činnosťou strelnice nesmie byť ohrozený život,zdravie a majetok.
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa regnak »

to mi je všetko jasné...
ja som skôr chcel konkrétne skúsenosti či odporúčania na znalca...
pátram potom asi 4. deň s výsledkom, že v BB kraji nie je znalec, ktorý má oprávnenie na posudzovanie strelníc
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

z okolia BB nenajdes ziadneho znalca, takze budes musiet oslovit tych par co este funguje na SVK. Oslovil by som asi vsetkych, hlavne kvoli cene, lebo jedna firma co to robi mi poslala cennik kde kompletka vysla niekde cez 6000€. Ostatnych som ceny zatial nepreveroval.
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Dátum registrácie: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

regnak napísal:to mi je všetko jasné...
ja som skôr chcel konkrétne skúsenosti či odporúčania na znalca...
pátram potom asi 4. deň s výsledkom, že v BB kraji nie je znalec, ktorý má oprávnenie na posudzovanie strelníc
Ano u nás nie je nikto na strelnice, ja som mal problém dokonca zohnať takého, ktorý posúdi zbraň.:-D
Skús hľadať na západe, poprípade na východe. A samozrejme pýtaj sa na ceny, už za prvú obhliadku (kuken na lúku, kde chceš strelnicu) si niektorí vedia naučtovať riadne sumy :shock:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

nakoľko som participoval na budovaní dvoch strelníc, môžem uviesť, že balistický posudok sa hýbe v cenách od 300 eur pre kamoša po 1000 až 1500eur.

Ako sa už písalo, strelnica musí splňať požiadavky príslušnej tech.normy. Teda- jej činnosť nesmie ohroziť život, zdravie a majetok v okolí.
Val musí mať zodpovedajúcu výšku, šírku a hrúbku maximálnemu kalibru zbrane, ktorá sa tam bude používať.
Rovnako treba už na začiatku znalcovi povedať, aký druh streľby sa predpokladá na strelnici. Iné požiadavky bude mať znalec pre streľbu na asfaltové holuby a iné na praktickú streľbu.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Chlapi, nemate niekto prislusnu technicku normu na budovanie strelnice v elektronickom formate (PDF)? Nejako sa k nej neviem dopracovat. Zaujima ma hlavne exterierova strelnica.

Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

volá sa to copyright, ktorý musíš zaplatiť. Ja som si ju objednal z ústavu za 18 eur.

najdeš tu:
http://webforum.sk/viewtopic.php?f=20&t=9498
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Vdaka. Objednavam.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Neviete nahodou ci existuje nejaky software na projektovanie strelnic (navrh, plan, nakres, situacia...)?
Alebo sa radsej spolahnem na dostupny CAD software? Chcel by som si to nakreslit, nech mam podklady pre balistika a pre klub.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

balistik musi aj tak osobne vidiet miesto, ktore bude schvalovat. S nim treba vsetko konzultovat od uplneho zaciatku. Jeho kladny posudok bude zakladnym kamenom suhlasu OR PZ
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Ano, to viem , je to samozrejma vec. :)
Uz som ho aj oslovil. Len chcem byt pripraveny s viacerymi alternativami, ked pride.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

povieš mu svoju predstavu o rozmeroch strelnice, druhoch strelby, ktorú plánuješ prevádzkovať a ostatných špecifikáciách a on na mieste posúdi vrámci konzultácie, čo možné je a čo naopak odporuje bezpečnostným požiadavkám toho miesta
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Jasne, tak sme sa aj dohodli.
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Ahoj,
Adrian ,
Ako je s tvojou strelnicou , pokročil si ? Môžem ti gratulovať ? kde sa to dá pozrieť , prípadne vyskúšať ? Vieš poskytnúť užitočné rady ?
s pozdravom...
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Ahoj.
Zacali sme a pokracujeme.

Cela byrokracia je hotova, predbezny balisticky posudok hotovy, dokumentacia, projektovy zamer a vykresova cast su spracovane. Pozemok zabezpeceny, povolenia tiez, geodeticke prace spravene.
Davame este dokopy financie (to je to najtazsie). Dufam, ze tento rok uz konecne staviame.

Tu je odkaz na cast vykresovej dokumentacie: http://ssk-gemerskapoloma.sk/strelnica/dokumentacia
Napísať odpoveď

Návrat na "Strelnice"