AK-47 /typ I, II, III

Okrem poľovných a športových samonabíjacích.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

gewehr napísal:
Nebiros napísal:To že drážkovanie vývrtu končí 1-1,5 cm pred ústim hlavne je normálne, alebo sa mám začať báť?
bordel v hlavni si nevšímajte.
Je to ok, slúži to na nasadenie nadstavca na streľbu puškových granátov.
Aj typ 1? Ja to tam nemá, drážky až do konca.

Na čo slúžila tá diera v pažbe so záklopkou a vnútri je pružina? Na nejaké odkladanie zbrane do držiaka alebo?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

otvor v botke pazby: odkladanie cistenia
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

dik
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Pozdravujem, prosím mám AK 47 z roku 1953, nejako by som tam chcel nahodiť puškohľad na športovú strelbu. Vedeli by ste mi poradiť alebo dať tip ako, kde, za koľko....sa dá zohnať nejaká zmysluplná montáž na tento typ zbrane? Ďakujem.
Nebiros
prispievateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 11 years 5 months

Príspevok od používateľa Nebiros »

Ak to chceš nahodiť na lisované ak47 typ I tak tu by Ti mohli pomôcť.
Ak na frézované ak tak potrebuješ montážnu lištu a bočnú montáž na ak.

Typ I nebol zvlášť kvalitný keďže súdruhovia nezvládali také pokročilé tech. ako lisovanie a chrómovanie takže na veľké strieľanie nie veľmi vhodné.

— Обеспечить толщину хрома по нарезам в пределах 0,02 мм является весьма трудной задачей, — объясняет Стихно представителю заказчика (арх. № 2260-51). Технология размерного хромирования еще полностью отработана не была....
...В связи с поступающими замечаниями по АК-47 первых серийных выпусков, которые при наличии недоделок периода отработки опытной конструкции стали «сыпаться» в адрес завода-изготовителя непрерывным потоком, конструктивная доработка данной системы получила особенно широкий размах.

...Такой «модернизированный» образец был представлен на полигонные испытания в конце 1949 года. В письме полигону (арх. № 2099-49, стр. 129) заместитель главного конструктора завода В.П. Камзолов отмечает преимущества фрезерованной коробки: «Фрезерованная коробка повышает качество всего автомата. Исключает изменение своих размеров в процессе эксплуатации изделия, значительно облегчает сборочные операции вследствие сохранения стабильности размеров во всем технологическом цикле процесса изготовления.


zdroj:Отечественные автоматы (записки испытателя-оружейника)
http://arsenal-info.ru/b/book/1132909141/37

takže TLDR ak chceš AK na športovú streľbu kúp si AK74, AKM alebo galil, v najhoršom AK47 typIII, prípadne to s niekym vymeň, isto sa niekto nájde.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Myslím že ročník 1953 je škoda zničiť frézovaním a asi ako píšeš, nieje to terčová zbraň takže necháme otvorené mieridlá.
Inak rád by som sa spýtal, viac tomu rozumiete, ako sú posudzované (ak sa to tak dá povedať) z hľadiska kvality výroby jednotlivé typy (AK, AKM...) ročníky, krajiny pôvodu a tak. Napríklad ja mám AK z roku 1953, je to lepšia zbraň, horšia zbraň ako ročník AKM 1969 napríklad? Z hľadiska použitého materiálu, spracovania a tak všeobecne. Či na to panuje nejaký názor ludí čo sa fenoménom AK zaoberajú. Objednal som z Grady nejakú knihu zatial nedošla a uvidíme čo tam bude napísané o.i.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

....žial azbuka....nič moc sorry
inspiring_tesla

Príspevok od používateľa inspiring_tesla »

:)
Prílohy
buba.JPG
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

scandium: do zbierky AK, na strielanie radsej AKM
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Nerob žiaden Buba tunning, AK z 53-eho je dobré tak ako je. Na strieľanie si zožen AKM, AMD alebo hoc aj rumuna alebo Zástavu. Je ich hodne a môžeš sa vyšantiť tunningom.
Používateľov profilový obrázok
thorvald
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa thorvald »

niekde na AKfiles.com som zahliadol takyto rebricek

1. Bulhar
2. DDR-on
3. Rus
4. Srb
5. Poliak
6. Madar
7. Rumun

a potom sa tam hadali ohladom prveho miesta. Raz sa aj M.T.Kalasnikov udajne vyjadril ze bulhari robia najlepsie AK(co sa strojariny tyka...montaz je uz druha vec)
a dalsie vyjednavanie bolo ohladom madarov a rumunov ci to nema byt obratene
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

AK som kúpil viacmenej ako trucpodnik na pripravovanú zmenu v legislatíve, ale musím uznať že som asi prišiel k nádhernému kúsku (na poslednú chvílu) nestrielanej uloženky komplet v dreve (aj pištolová rukoväť), celkovo tá zbraň je veľmi pekná, masívna.... mám aj AR15 ale to je neporovnávatelné. Nuž, kalach bude v skrini čoby zbierková záležitosť s občasným prevetraním na strelnici alebo vonku.
Ďakujem za info.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

thorvald napísal:niekde na AKfiles.com som zahliadol takyto rebricek

1. Bulhar
2. DDR-on
3. Rus
4. Srb
5. Poliak
6. Madar
7. Rumun

a potom sa tam hadali ohladom prveho miesta. Raz sa aj M.T.Kalasnikov udajne vyjadril ze bulhari robia najlepsie AK(co sa strojariny tyka...montaz je uz druha vec)
a dalsie vyjednavanie bolo ohladom madarov a rumunov ci to nema byt obratene
Heh kamos ma bulhara, ja madara a jeho je o 2 triedy horsie obrobeny, a s horsou povrchovkou. nesedí ten rebricek :)
Používateľov profilový obrázok
thorvald
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa thorvald »

ja len hovorim ze som to zahliadol :D
mal som v ruke 2 AMD65 a obidvom behala hlaven asi 1mm dopredu a dozadu a bol som intenzivne odhovarany od madarov :D
Nebiros
prispievateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 11 years 5 months

Príspevok od používateľa Nebiros »

AK-files neber úplne vážne, z ohľadom na 922r. sú všetky kalachy dovezené do USA po r. 1992 doqurvené americkými súčiastkami (hlavne, spúšte atď...) tj. čokoľvek čo je označené ako postban sú "mrdky".

Scandium hoď tu foto ináč je ťažko radiť čo s tým keď nevieme čo vlastne máš.
Či frézované alebo lisované nie je na tebe ako to upravíš, to je technológia výroby púzdra záveru.
Ak máš Typ I tak tam nič nedáš lebo nie je kompatibilný s nasledujúcimi verziami- upgread nehrozí, a ak to dáš puškárovi ktorí to nikdy nevidel tak sa asi dosť oeybeš ( s ohľadom na to že typ I sa na SK objavil len raz, a to teraz).
V rámci mojej skúsenosti kvalita kalachov je top zssr, ddr, izrael, + fínsko- len z počutia-čítania.
Buhlari a jugoši nie sú nič moc, poliaci a čína - závisí na verzií a nálade súdruhov.
Ak máš lisované ak 47 tak platí to čo je od tohto postu ďalej: http://webforum.sk/viewtopic.php?f=24&t ... 55#p254711.

Stále platí že ak to chceš na veľké/športové strieľanie vymeň to za AKM alebo AK v .223/5,45x39 lebo ergonómia and "shit", je tu už toho dosť popisane v témach okolo AK.
Napísať odpoveď

Návrat na "Samonabíjacie"