.357 SIG

inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

Ja mam Gcko v tomto kalibri bez kompenzatora a tie dvojvystrely sa este daju zvladnut, tlaci to hlavne dozadu so spravnym uchopom. Kompenzator by pri strelbe od pasa pri obrane voci utocnikovi v najblizsej blizkosti pravdepodobne znamenal naprijemne popaleniny v tvari. Pekne nech ten sajrajt radsej leti jeho smerom.
Pre mna je to "lesny kaliber", kde clovek moze natrafit na vacsich stvornohych priatelov - tomto prostredi je uz spominana vyhoda nizkeho poklesu strely, ktoru je citit uz na 25 metrov oproti G17. Nie je to 44 magnum, ale o dost viac nez bezny luger. V kombinacii s Glockom je to fakt skvela zbran, avsak na tie kopance si treba zvyknut. Chcel som povodne ist do 10 auto glocka. 10 auto strelivo nikde nevidim, tak som rad ze som si kupil 357 sig. Dneska kupim 357 sig v podstate vsade kde maju naboje od SB nakolko mi zatial kazdy ochotne objednal aj ked islo len o dve krabicky.
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa floyd »

yarco,

máš pravdu, ja skutočne nemôžem garantovať priestrel trupu 100 kg vážiaceho chlapa, nakoľko sa kvôli demonštrácii môjho tvrdenia nechystám na nikoho strieĺať. :lol: Každopádne skúsenosti z praxe dokazujú, že FMJ strela 9mm luger v DRVIVEJ väčšine prípadov spôsobila čistý priestrel trupu a to bez ohľadu na to, či trafila nejaké rebro, alebo na moje prekvapenie dokonca chrbticu... Ak sa trochu pohrabeš na nete, nájdeš rôzne "štatistiky", kriminálne rozbory, analýzy, pitievné protokoly pod., čo toto tvrdenie podporujú. A môžeš naraziť o.i. aj na videá, kde je napr. taký odhadom 130 kg vážiaci brav zo vzdialenosti cca 5 m krížom čisto prestrelený FMJ 9 Luger (činilo to nejakých 60 cm strelného kanálu, pričom bol prestrelený hrudný kôš a guľa vyšla parádne v jednom celku von). Alebo mojim hrubým odhadom cca 30 cm na seba naukladaných bravčových rebier a mäsa hladko prestrelených 9mm Browning (potom, čo som toto video uvidel ma vždy pobaví, keď niekto polemizuje napr. o účinku 9 Makarov a pod.). Sorry, ale na základe uvedených videí a tiež po prečítaní rôznych iných článkov a štatistík, som nadobudol dojem, že FMJ na rozdiel od striel s riadenou deformáciou penetruje úplne parádne a v zásade až na výniky hladko prestrelí trup dospelého človeka viac-menej nezávisle od uhlu vstrelu, a pod. Takže žiadna balistická želatina (hoci aj tá napovie veľa), ale reálne ľudské a zvieracie tkanivá. Čo sa týka tých bravov, prípadnú analógiu s ľudským telom si môžeš domyslieť... :?
Naposledy upravil/-a floyd v 20 Nov 2012, 22:14, upravené celkom 2 krát.
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa floyd »

yarco napísal: Kompenzátor sa myslím nehodí na obranu aj kvôli výšľahu plynov mimo os a možnému oslneniu strelca za zníženej viditeľnosti.
Ja som s výšľahom plynov mimo os hlavne nikdy žiaden problém nemal a dokonca som raz strieľal aj podvečer len pre tú srandu vidieť ten záblesk, ale k nijakému môjmu oslneniu tiež nedošlo (popravde som to ani neočakával). Takže ako som už spomínal - HLUK je primárnym dôvodom, prečo neodporúčam .357 Sig s kompenzátorom na sebaobranu. To, čo tu píšem nie sú nejaké moje domnienky, ale prakticky dostatočne overená osobná skúsenosť.
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa floyd »

Nazdar Lukee,

Ty už máš z G-čka v .357 Sig odstrieľané podstatne viac ako ja, takže by si mi mohol prezradiť, či pri tých rôznych typoch streliva, čo Ti prešli rukou rozoznáš nejaký rozdiel a ak áno, tak v čom. :o
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

Ja strielam v podstate len tovarenske strelivo - u nas su dostat 3 rozne:
1. SB 140 grs - najlacnejsie (ceny od 19 do 21 za krabicku). Kope pocitovo najmenej. Jeho vyhoda je mozno tazsia strela a hlavne teda ta cena. Toho streliva som vypukal hadam najviac, mam doma 23 prazdnych krabiciek takze vynasobte si to. Velkou vyhodou je dostupnost nakolko sa da objednat u kazdeho distributora SB. Mne sa nepotvrdili VOBEC informacie ako ze SB trha hlavne, su nebezpecne a podobne. Toto je pre mna skor treningove strelivo. V poslednej dobe su serie aj cistejsie a navazky konzistentne.
2. Federal AE 125 grs. - povodny vyrobca 357 sig, zial dnesne laboracie su daleko pod potencialnym vykonom a povodnymi laboraciami 357 sig robene na 1450-1500 fps. Cena vysoka (24-30 eur). Posledna varka ktora dosla na slovensko k soltisovi zial este viac zdrazela (64 centov za kus). Kope aj dviha viac ako SB. odstrielane do 300 kusov. Pokial viem. zohnat su len v BWarmse alebo Hermese.
3. Speer lawman 125 grs - moj preferovany carry load. Su to riadne mordy, neviem ake su tabulkove hodnoty ale kope az bolestivo, po jednej krabicke na strelnici mate dost. Cena troska nizsia ako pri Federaly. Dostupnost podobne ako Federal. Nastrielane tak 500 kusov

Pocul som ze aj PP robi 357 sig ale nikde sa k nemu neviem dopatrat. Rad by som si ho vyskusal nakolko ma byt este lacnejsi ako SB a PP je znamy velkorysimi navazkami.

Dalej sa daju kupit JHP critical defense od Horandy v 125 a 147 grs - ale tie su nam zial na nic.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Este tu potom mate moznost kupit .357 sig v ARESE. Na stranke ich sidce nema, ale robi ich. Cena je plus minus ako za 40-tky 22-23 centov/kus.

Ked si tam zavolate a dohodnete si odber vetsieho mnozstva (500-1000 ks) tak vam ich prebiju na faktor aky si poviete. Tak ci tak si tam musite zavolat a nechat si ich prebit, lebo na sklade ich moc nedrzia.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Zavolať, objednávať , dohadovať 500-1000ks? Ne je lepšie si ich za hodinku-dve prebiť ?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

floyd napísal:Každopádne skúsenosti z praxe dokazujú, že FMJ strela 9mm luger v DRVIVEJ väčšine prípadov ... Ak sa trochu pohrabeš na nete, nájdeš rôzne "štatistiky", kriminálne rozbory, analýzy, pitievné protokoly pod., čo toto tvrdenie podporujú.
Ty si garantoval, ty sa pohrab a ukáž :D

floyd napísal:Ja som s výšľahom plynov mimo os hlavne nikdy žiaden problém nemal a dokonca som raz strieľal aj podvečer len pre tú srandu vidieť ten záblesk, ale k nijakému môjmu oslneniu tiež nedošlo

Oslnenie samozrejme závisí od svetelných podmienok, použitého streliva atď.

Ten výšľah plynov bol myslený tak, ako ho aj pochopil Lukee - komplikácie môžu nastať pri streľbe so zbraňou blízko tela (nebodaj spod odevu). Či už popálenie, nafúkanie spalín do tváre/očí a pod.
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

bum napísal:Zavolať, objednávať , dohadovať 500-1000ks? Ne je lepšie si ich za hodinku-dve prebiť ?
ja som tento ciel vzdal davno :)

ten vyslach plynov som pochopil hentak, ano. floyd asi sa nazdaval ze myslis muzzle flash - ten je pri vsetkych tovarenskych nabojoch znacny, pri speer lawman asi najvyraznejsi - nie je to vsak nejak drasticke. Pekna 40 cm ohniva gula :D

tu strelbu od pasa jednou rukou som skusal, a nemozem to odporucit nakolko je to fakt o DOST pomalsie ako s lugrom, a ten tresk toho vystrelu a vyslach plynov je dost citit. robil som to s IPSC tercom v Trnave raz, a roztrhalo ho na kusy pricom odletel tak 3 metre (tvrdy karton)
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa floyd »

OK, tu sú nejaké písomné zdroje, čo som za pár minút vyhľadal. Vyžaduje to bohužiaľ určitú znalosť angličtiny a slovnej zásoby ohľadom terminálnej balistiky. Sieť v robote mi bohužiaľ nedovoľuje prístup na you tube, a blokuje mi aj drvivú väčšinu zaujímavých obrázkov, každopádne verím tomu, že si aj bez mojej pomoci dokážeš vyhľadať pár zaujímavých obrázkov a videí. Skús kombináciu hesiel ako napr.: FMJ, penetration,
overpenetration, autopsy, animal, test, shooting, pork meet, ...

http://en.wikipedia.org/wiki/Full_metal_jacket_bullet
http://www.snubnose.info/docs/No_faith.htm
http://www.frfrogspad.com/terminal.htm
http://www.thektog.org/forum/f95/ok-use ... se-237005/
http://forum.pafoa.org/ammunition-reloa ... age-3.html
http://thefiringline.com/forums/showthread.php?t=228459

atď, atď, atď.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

floyd napísal: 1) Plná laborácia pištoľového .357 Sig sa balisticky približuje „vlažnej“ laborácii revolverového .357 Magnum.
Pekne napísané, kedysi Gewehr tak hanlivo napísal, že "Tam kde 357 sig končí, 357 magnum začína", to tvoje znie o dosť lepšie z marketingového hľadiska. :lol:
floyd napísal:K tomu len toľko, že asi nikto duševne v poriadku nebude strieľať, keď je za cieľom dav ľudí, prípadne matka s v kočíkom.


Budeš strieľať s tunelovým videním a pri dostrele náboja tak 1 000 metrov budeš ťažko 100% odhadovať kde skončí ak za tebou nebude zrovna nejaká ideálna prekážka. Väčšinou to bude zrejme budova, kde budeš rád ak netrafíš okno za ktorým môže niekto byť. Prípadov kedy penetrovaný projektil prejdúci cez prvotný cieľ zabil nezúčastnenú osobu nebolo veľa, ale sú, aj z ČR. Niekoľko ľudí z fóra ktorých si vážim práve kvôli tomu prešli na nosenie radšej na 9 Browning kvôli nižšej penetrácii. Všetko toto je o osobných preferenciách, pre mňa je .357 sig/magnum kaliber do lesa, akceptujem ale ak ho niekto chce nosiť.
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

o tom ze 357 magnum ma vacsi silovy potencial ako 357 sig sa nebudem hadat, ale este som nevidel revolver ktory drzi 17 nabojov a dokaze ich vystrelit rychlo, s kratkou spustou (bez natahovania nejakeho kohuta) a prebijat rychlo a pohodlne :wink:
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa floyd »

Zoidberg37 napísal: Niekoľko ľudí z fóra ktorých si vážim práve kvôli tomu prešli na nosenie radšej na 9 Browning kvôli nižšej penetrácii. Všetko toto je o osobných preferenciách, pre mňa je .357 sig/magnum kaliber do lesa, akceptujem ale ak ho niekto chce nosiť.
K tomu len toľko, že amíci v policajnej uniforme hovoria zas takto:

"We want expansion but we need penetration!"

Expanziu chceme, ale penetráciu potrebujeme!

Tým samozrejme absolútne nepodceňujem kalibre s nižšou úsťovou energiou a rýchlosťou.
:wink:
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Penetráciu potrebujú ,je kopa popisanych stretnuti keď po zásahu do ramena strela do srdca nedošla a pachoš v pohode zložil ešte par policajtov.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

floyd napísal: K tomu len toľko, že amíci v policajnej uniforme hovoria zas takto:
Tieto anonymné autority nemám príliš v láske, mám pocit, že urobiť prieskum všetkými policajnými jednotkami v USA, tak jedni budú chcieť vyššiu penetráciu, iní lepšiu expanziu, ešte iní 9 Browning pretože to moc kope vo vyšších kalibroch a ešte iní budú chcieť návrat k revolverom. Zovšeobecniť že všetci americkí policajti tvrdia že potrebujú vyššiu penetráciu - no neviem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"