ZP sk. B a nosenie zbrane

inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

wizzard160, pri standardnych zivotnych podmienkach sa policajt sam o sebe nema dovod preco sa ta pytat ci mas pri sebe zbran alebo nie. To znamena, ze pokial mas spravne skryte nosenie a nebude ta sacovat nejaka zasahovka tak pravdepodobne nebudes musiet nikdy nikomu odovodnovat preco mas pri sebe pistol na opasku.

A mozes s nou ist este puskarovi, na policiu, sutaz atd. nielen na strelnicu :wink: .
Kazdopadne je najlepsie popracovat na sk. A ak je moznost.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

neda sa sutazit len na strelnici? :shock: ak by aj ine, tak s b-cko tazko ...
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Mas pravdu dirty, sa mi to doplietlo. Ja na strelnici bezne nesutazim tak som to tam dal ako nieco ine :wink: .

Terez ma napadlo ze by mohla byt aj puskarska sutaz a ta nemusi by na strelnici. Ber to ako moj zufaly pokus dokazat, ze som sa prvy krat nesekol :lol: :lol: :lol:.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

toz, keby mohla byt na b aj dlha, hned by som si daval ziadost o rozsirenie :?
Používateľov profilový obrázok
wizzard160
prispievateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa wizzard160 »

bksl si napisal to iste co ja v predoslich prispevkoch :D ale ok, inak s tym napisanim na rodicovky dom ja stale byvam v rodicovskom dome :D no a s Ackom teraz nic nespravim som student a nejaku chvilu este budem a aj potom neplanujem byt zivnostnik ani prepravca penazi ani nic podobne takze to vidim na Bcko teda ak ma neprepadnu alebo nieco take co sa dufam nestane.
Používateľov profilový obrázok
necrono
prispievateľ
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa necrono »

mam otazku mam skupinu B a po wtshtf v japonsku rozmyslam ako sa zachovat pri pripadnej evakuaci byvam nie zas tak daleko od mochoviec ale evakuacia sa moze vstahovat aj na povodne a ine ketastrofy..... mozem mat zbran pri evakuacii pri sebe ? musim s tymito okolnostami oboznamit najblizsi policajny utvar ?
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

...
Naposledy upravil/-a 71Jany71 v 17 Mar 2011, 17:18, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

nedalo by sa to spravit ako NO alebo skor KN?
ze sa sice dopustas priestupku 0 ak sa nemylim - ale vzhladom na celkovu situaciu...
Používateľov profilový obrázok
necrono
prispievateľ
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa necrono »

71Jany71 :mozno trochu zakerna :lol: ale ucili ma ked nieco nevies pitaj sa :D tak ma zaujima ako by to riesily clenovia fora :)
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Podľa mňa by sa to dalo uhrať na KN. Vezmeš zbraň, aby ti ho z domu nemohli ukradnúť keď prídu rabovať opustené domy, alebo aby sa nezničila.
Nebezpečenstvo hrozí tvojmu majetku, čo je záujem chránený zákonom, a sbôsobená škoda (nula) je menšia ako tá čo hrozila (minimálne hodnota zbrane, možno aj nelegálne nadobudnutie tvojej zbrane nejakým zlodejom).

Právnicke vzdelanie nemám, tak len tipujem.
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

aj kvoli tomu je B nezmysel.,
Používateľov profilový obrázok
necrono
prispievateľ
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa necrono »

berserker: tiez ma napadlo to uhrat na KN :) este by ma celkom zaujimal panzerov nazor.

aris : aj ja si myslim ze Bcko je sprostost ale zatial mi to nejako neprekaza
von chodim z teleskopom za pasom a zatial mi to bohato postacuje zbran mam viacmenej na strelnicu ... aj ked ako tak pozeram denne spravy tak vazne zacinam uvazovat nad rozsirenim na Acko.
sego13
prispievateľ
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa sego13 »

Zdravim,

byvam 15 km od okresneho sidla policie. Zajtra idem zapisat zbran. Chcem to spojit s navstevou aj dalsich uradov, ked uz som si zobral dovolenku.

Dopustam sa priestupku ak zbran hned po prihlaseni neodnesiem domov ale povybavujem co treba?

Alebo navstevu tych dalsich uradov schovam pod "cestu z policie domov" ?

Co myslite policajti/pravnici/prokuratori z fora ?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Ak ju nebudeš mať nabitú za pásom ale v nejakom kufríku a vybitú, tak si neviem predstaviť že by ti niekto niečo mohol povedať. Ale nie som právnik.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Nenapisal si, aku mas skupinu ZP. Predpokladam, ze B a ze sa jedna o kratku zbran. Zbran nesmie byt nabita, teda naboj nemoze byt v hlavni alebo vo valci revolvera. Zasobnik, ak je v zbrani, musi byt prazdny. Podla zakona zbran musi byt v puzdre, ale nie je tam napisane, ci v prenosnom ( nejaka taska ci kufrik) alebo na opasku, takze to je na Tebe. Ale policajtom to nevonia, ak je v puzdre na opasku. Mat pri sebe ju mozes po cely cas vybavovaciek na uradoch, pretoze v aute ju nesmies nechat, pokial ho nemas na dohlad. A ak ides busom alebo vlakom, plati to iste :lol: A len tak niekde u znameho ju nesmies nechat. Pre dlhu zbran plati to iste. Akurat, ze na opasok si ju nezavesis a priprav sa na :shock:
Zamknuté

Návrat na "Zákon o zbraniach"