ZP sk. B a nosenie zbrane

Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 14 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

Ja som len nepochopil preco nosit nenabitu zbran.
Nosenie chapem na pripadnu obranu/ochranu a teda aj moznost pouzitia (naco inak vlacit so sebou kus zeleza) ak to bude nutne ostane cas na tasenie, nabitie a odvratenie hrozby?
Alebo sa pocita s ceremonialom nabijania a to hrozbu odvrati?
Tiez by ma zaujimal odborny nazor v pripade pouzitia zbrane, pri ZP B aj ked zbran je prevazana nenabita ale bolo dost casu ju nabit a pouzit ci by to nebolo posudene ako neprimerana obrana?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

vyhľadaj si tému "nosiť s nábojom v komore alebo nie" a zistíš, že je to nekonečná polemika typu "bolo prvé vajice alebo sliepka"
:wink:
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Peterson: tu sa nebavíme o nosení náboja v komore ale o úplne vybitej zbrani, čiže zásobník mimo a komora prázdna - tak aby človek "mohol nosiť" s Béčkom.
eager_feynman

Príspevok od používateľa eager_feynman »

Ja som A ale pre mňa je to jasne zrozumiteľne

......... nábojovej komore hlavne, nábojovej komore valca revolvera, nábojovej schránke zbrane a v zásobníku zbrane, ale tú časť s puzrom a batožinovým priestorom by mohol niekto objasniť zas mne :))
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

§ 28 Povinnosti držiteľa zbrojného preukazu
Ods (1) pism m)

prepravovať zbraň do miest, kde je oprávnený túto zbraň používať, len v stave, pri ktorom nie je strelivo v hlavni, nábojovej komore hlavne, nábojovej komore valca revolvera, nábojovej schránke zbrane a v zásobníku zbrane, ak je zásobník v zbrani, uloženú v puzdre alebo v batožinovom priestore motorového vozidla; to sa nevzťahuje na držiteľa skupiny A zbrojného preukazu,
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Mysli sa tym obal, kufrik, huslovy futral, ruksak, vrece... cokolvek
S tym nosenim na opasku nesranduj
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Ja s romanom nesuhlasim.
Je to puzdro na zbran. Este sa to aj tak vola ked to kupujes.
Ked to nemas hodene volne na sedadle, v ruke alebo na nejakom inom krepom mieste tak je to ok.
Pointa zakona je aby si s Beckom nebehal po svete hore dole s naladovanou zbranou. Hodis naboje a zasobniky do batoha, zbran zaPUZDRIS a utekas na strelnicu.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Suhlasit nemusis, rob ako uznas za vhodne a este sa tym aj chval na internetoch
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

Zlomizub napísal:Ja s romanom nesuhlasim.
Je to puzdro na zbran. Este sa to aj tak vola ked to kupujes.
Ked to nemas hodene volne na sedadle, v ruke alebo na nejakom inom krepom mieste tak je to ok.
Pointa zakona je aby si s Beckom nebehal po svete hore dole s naladovanou zbranou. Hodis naboje a zasobniky do batoha, zbran zaPUZDRIS a utekas na strelnicu.
dúfam,že si takéto názory získal dlhodobým výskumom a diskusiami niekde v PC herni. Takýmto spôsobom sa niektorý Béčkar môže dostať do peknej sračky. Zákon pri sk.B predpokladá stav zbrane, ktorý vylučuje jej okamžité použitie. O tom je celý rozdiel medz A a B sk.
B je iba držba/dispozícia zbraňou v stave, ktorý ti neumožňuje jej okamžité použitie. (vybitá v kufíku alebo inom obale- pri sebe)
V púzdre na opasku si už v inom režime a v správnom konaní to môže(Bečkara) dosť mrzieť.

edit: slovosled
Naposledy upravil/-a peterson v 06 Nov 2017, 18:08, upravené celkom 1 krát.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa DeSade »

@peterson: Len ho nechaj veď si skúsi obranu proti správnej úvahe správneho orgánu. Môže potom do aleluja slovíčkariť, keď mu aj súd vyloží zákon podľa zmyslu zákona - teleologickým výkladom. :wink:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

a hlavne treba myslieť aj nato, že napr. pri večernej kontrole niekedy po 22,00h budete niekde hliadku ťažko presvedčovať, že idete zo strelnice alebo od puškára. Režim sk.B má isté obmedzenia, ktoré logicky nepustia. :wink:
(môže sa stať, že ste sa zakecali po odchode z Hunteru, ale tam si to PZ ľahko overí v knihe návštev)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

hmm, tak veľa šťastia pištolníku. Bez urážky- takéto typy na seba aj tak upozornia erekciou na nohaviciach.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Ta tuzba prist o zbrojak je priam patologicka... :wink:
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa romen3 »

fuf fakt chces paragraf popotahovat za slovicka? ja tolko odvahy teda nemam.
mozes mat u seba zbran za ucelom prepravy v ramci zakona ale v stave neumoznujucom okamzite pouzitie (vobec sa tam nespomina nic o ochrane pred odcudzenim, na to mas iny paragraf). tym, pokial to spravne chapem, moze byt myslena bars aj hrozba zbranou nie iba strelba samotna. ak ju mas na opasku bez zasobnika, stale ju mas v stave pre okamzite pouzitie napr prave na hrozbu. spravne to chapem? cize zakon porusis.

vybav si Acko a mas po problemoch so slovickarenim a spekulovanim.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

wulpo: ak si si prirovnanie vztiahol na seba, opäť si dokázal, že reálnemu životu, ktorý upravujú zákony ešte stále málo rozumieš. Odporúčam ti, viac študovať fórum a neustále si doplňať vedomosti.
Zamknuté

Návrat na "Zákon o zbraniach"