ZP sk. B a nosenie zbrane

sego13
prispievateľ
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa sego13 »

myslim ze sme sa nerozumeli bus driver.
1. ked si pozries nazov temy, tak ti musi byt jasne o aku zbran a zbrojak sa jedna
2. viem si precitat v zakone ako sa ma zbran prenasat
3. viem ako su vymedzene moznosti prenasat zbran pre zbrojak B

moja otazka bola ci nie je problem ak so zbranou hned po prepise nejdem domov, lebo mne to tak nejak zo zakona vyplyva.

Inak by som mohol cely den so zbranou behat a tvrdit ze idem na prepis/na strelnicu
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Sorry, nejako som pri pisani odpovede pozabudol nazov temy. Zakon Ti neprikazuje okamzite ist po navsteve OR PZ domov, pricom ten isty zakon Ti povoluje prepravu zbrane napr. na strelnicu. Tak to vyuzi. A ze na tu strelnicu nakoniec nedojdes ? Myslim, ze to nebude nikto zistovat. A ak ano, tak povies, ze Ti volala zena,mam,otec,brat a musel si sa vratit domov.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

bus driver napísal:tak povies, ze Ti volala zena,mam,otec,brat a musel si sa vratit domov.
V dobe dnešných technológií mi nepríde moc rozumné klamať štátnemu orgánu ohľadne toho, s kým a o čom som telefonoval...
Používateľov profilový obrázok
hlavaXX
prispievateľ
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa hlavaXX »

ked to tak citam a rozmyslam, tak to B nie je az take zle.

ved ked som z BA a budem tvrdit, ze idem na strelnicu do Kosic, Nitry, Malaciek, Trnavy.... tak to mozem prenasat po celej republike bez problemov, akurat to nesmiem mat naladovane. Nikde nie je napisane ze musim ist na najblizsiu strelnicu a kedy tam mam ist.
A mozem to mat trebars aj o polnoci hocikde, lebo do Kosic je daleko a rano o 0900 SEČ tam chcem byt. To , ze sa cestou zastavim niekde na sodu tiez nemoze nikomu vadit.
Zbran v puzdre na opasku, naboje v zasobniku mimo zbrane tiez na opasku. Staci zasunut zasobnik, obtiahnut a mozes pouzit ak treba.

Takze hutorakov vitame na strelnici v BA a blavaci zase idu na strelnicu domov na vychod.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Presne tak,hlava XX, skup. B nie je az taka zla ako sa to o nej hovori.Ja ju mam uz 16 rokov a zbran mam vzdy pri sebe, ked je to nevyhnutne, pricom zakon neporusujem. Na to je jednoduchy navod a to nemusi byt "kazdodenna navsteva strelnice". Staci si dat zapisat prechodny pobyt do preukazu zbrane. Paragrafy su pokrutene a ked si PZ SR z nas strelcov robi prdel kvoli internym predpisom { neochota udelit skup. A }, tak im to treba vratit.
No ale kedze zajtra si idem po rozsireny ZP o "A", tak ja uz vymyslat nemusim.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

hlavaXX napísal:Zbran v puzdre na opasku, naboje v zasobniku mimo zbrane tiez na opasku. Staci zasunut zasobnik, obtiahnut a mozes pouzit ak treba.
Skvelý nápad, ďakujem pekne.
Večná debata "s nábojom v komore alebo bez" tým získava nový rozmer. Nie že pri jednoručnej manipulácii budeš musieť obťahovať o opasok/gate/..., ale ešte aj ládovať zásobník do zbrane. :shock: :roll:
Útočník má času dosť, však on počká...



bus driver:
To, že si ty myslíš, že "zakon neporusujem", ešte nič neznamená. Vykladať zákon a posudzovať tvoje vysvetlenie bude niekto iný.
Nerozumiem, čo s tým má zapísanie prechodného pobytu.

A sorry, ale predstava, že "vrátiš" PZ SR jeho buzeráciu, keď sa ty sám budeš pohybovať na hrane predpisov, je mierne komická.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

yarco: s tým prechodným pobytom to asi myslel tak, že ak má veľa prechodných pobytov, tak sa v podstate vždy pohybuje od nejakého k nejakému, ak ich má vhodne po Slovensku rozmiestnené. Ale ako si už napísal, je to na hrane.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa bus driver »

To yarco : kazdy mame pravo vyjadrit svoj nazor, ja ten Tvoj plne akceptujem. Ak Ti je nieco komicke na mojom nazore, smej sa. Podla Tvojej reakcie usudzujem, ze si aktivny alebo byvaly prislusnik OČTK.
Ked nerozumies, co ma spolocne prechodny pobyt s prepravou zbrane ( teda moznost mat ju fyzicky pri sebe ) v mojom pripade drzanej na skup. B, tak si pozri § 28 ods.2 f) zakona 190/2003.
Lebo prave tento paragraf mi pomohol odrbavat system, ked mi odmietli vydat pred 16 rokmi ZP so skup. A. Pochopil ?
A ze by kvazi-porusenie zakona posudzoval niekto iny, nie ja ? To je mi jasne rovnako ako to, ze by ma nemal z coho obvinit.
Ak si myslis, ze ano, napis paragraf.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

no ja si nemyslím, že by bol yarco súčasný alebo bývalý OČTK, ale má zaiste vo výklade niektorých ustanovení zákona o zbraniach jasnejšie ako poniektorí diskutéri.

Zákonodarca definoval skupinu B výhradne pre účely držby- teda na účely presne definované a nezameniteľlné s nosením.

Šalamúnskou výhovorkou, akú som si prečítal si môžeš privodiť určitú buzeráciu práve toho PZ, ktorú si tomu Polic.zboru chcel nejako vrátiť... :roll:

Môžeš hovoriť o veľkom štastí, že si tolko rokov fungoval s Bčkom bez problému s hliadkou. Nazdávam sa, že by ti tvoje výhovorky nemuseli vyjsť, ak by si natrafil na zlú konšteláciu...
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Nie som skinhead ani iny militantny typek, ktoreho by prehladali policajti hned, ako ho zbadaju. Po krcmach som zbran nikdy nevlacil, pretoze som tam nechodil vobec. S urcitym typom buzeracie zo strany PZ SR som sa stretaval casto ako vodic z povolania ( nahodne zastavovanie vozidla pre hladanie chyb a naslednemu udeleniu pokuty ).Takze kvoli buzeracii dopr.policiou som bol nalezite "vyskoleny" a pripraveny na cokolvek zo strany PZ SR, a to aj na useku zbrani =§§§§§ 8) . Iste, mal som aj stastie, ze som nenatrafil na nejakeho strasne snaziveho policajta, ktory by si na mne chcel odstartovat karieru.
Takze to zhrniem :

trvaly pobyt- Vranov
1.prechodny pobyt- Bratislava ( blizka rodina )
2.prechodny pobyt- dedina blizko pri Vranove ( priatelka )
A este som mal zapisane v ZP, ze mozem mat zbran pri prevoze firemnych penazi. Takze ak som isiel na sluzobku blizsie ako do BA, vzal som z pokladne urcitu hotovost aj s firemnou pokladnicnou potvrdenkou.
Zbran som nemal nabitu, ale napaskovany zasobnik bol vo vrecku.
Viem, ze som sa pohyboval na hrane zakona. Ale na tej dobrej hrane.
Ak ma niekto iny nazor, rad si ho vypocujem. Hlavne konkretny paragraf, na zaklade ktoreho by ma policia chcela pokefovat.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

A este som mal zapisane v ZP, ze mozem mat zbran pri prevoze firemnych penazi

to nemyslis vazne :D
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

to salene vychodnarske policati :shock: :D
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

:shock: kolegovci v tvojom okrese to fakt zabili...

Tak Ačko ti dať nechceli, ale napísali ti do ZP takú tupinu- ako si citoval.
Fakt je naša firma chorá.

Už nemám slov :)

Ale mám iba malú poznámočku- ako vodič z povolania píšeš, že si bol nachystaný hlavne na dopravákov. No ja tvrdím, že dopraváci sú absolútne neškodní na úseku boja s trestnou činnosťou a riešením vecí mimo zákon 8/2009.
Nepodceňuj Poriadkovú políciu, ktorá má najväčšie pokrytie SR a s tým spojenú vecnú príslušnosť na skoro všetko, čo ťa len napadne- včetne dopravných záležitostí :wink:
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Veru tak, skup.A mi nedali, hoci som mal potvrdenie od zamestnavatela, ze prevazam firemne financie, radsej dali len "B" a napisali tu kravinu do ZP.
Chapem, ze niekomu moje prispevky nevonaju, ale stale som presvedceny, ze som konal v ramci zakona. Kto o tom presvedceny nie je, hodte tu konkretny paragraf, ktory som porusil. To, ze sa niekomu nieco nepaci je strasne malo na trestno-pravny postih.
Uz som napisal k tejto teme dost, viac sa k nej vyjadrovat nebudem.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

bus driver:
V skratke:
- prosím, nebuď zbytočne vzťahovačný - ak napíšem, že mi je niečo z napísaného komické, neznamená to, že sa smejem všetkému, čo si napísal alebo že mi tvoje "príspevky nevoňajú". Že akceptujem slušne vyjadrený názor tvoj či kohokoľvek iného, to ja považujem za samozrejmosť;

- ako už spomínal Peterson, tvoj úsudok ohľadne mňa a OČTK bol nesprávny;

- § 28 ods.2 f) zakona 190/2003 poznám.


Nasleduje môj pohľad na predchádzajúcu debatu (a zároveň akýsi pokus o zmier):
My dvaja pozeráme na problém "nosenie a preprava zbrane na ZP-B" z dvoch trocha odlišných uhlov.
Ty riešiš primárne cestu, ako v rámci zákonných možností (i keď na hrane) čo 'najslobodnejšie' prepravovať zbraň so ZP-B. Ako svojho oponenta vidíš hliadku PZ alebo policajta z oddelení zbraní, ktorí toto budú riešiť a voči nim budeš musieť argumentovať. Z tohto pohľadu beriem, že tebou popisovaná cesta je vcelku málo riziková.
Btw. už samotný fakt, že by hliadka kontrolovala moju skryto nosenú zbraň, považujem sa veľmi málo pravdepodobný.

Ja na to pozerám skôr z pohľadu, že čo ak nebodaj nastane veľký prúser (NO/KN). Prokurátor či sudca budú mať okrem tej mojej aj výpovede iných svedkov. Pôjde sa do hĺbky, rozhodovať môžu detaily. A tu by som ja osobne bol veľmi nerád, keby niekto o.i. zvažoval, na akej ostrej hrane som sa v rámci 190/2003 pohyboval a na ktorú stranu som sa viac nakláňal. Mohlo by to napr. ovplyvniť vierohodnosť mojej výpovede aj v oveľa vážnejšej veci.

Ak uvažujem nesprávne, tuto naši praktici od paragrafov ma snáď opravia.

bus driver napísal:Viem, ze som sa pohyboval na hrane zakona. Ale na tej dobrej hrane.
Ako som písal - hrana je hrana, ani dobrá, ani zlá. A niekto iný bude posudzovať tvoj náklon na tú ktorú stranu.

Out & peace!
Zamknuté

Návrat na "Zákon o zbraniach"