GLOCK 19 - začiatočník

blissful_khayyam

GLOCK 19 - začiatočník

Príspevok od používateľa blissful_khayyam »

Zdravím všetkých !
Som tu nový a úplný začiatočník, preto by som bol rád ak by ste mi pomohli zodpovedať niektoré moje otázky a týmto sa za ne dopredu aj ospravedlňujem :)

Pred týždňom sa mi podarilo spraviť zbroják skupiny A, no a po dhšom zvažovaní som sa dnes rozhodol, že si tú vyvolenú zbraň aj kúpim, nie je na čo čakať... Rozhodol som sa pre GLOCK 19 GEN 3, presne takýto dizajn zbrane je môj typ, takže glock mal v tomto u mňa pred všetkými ostatnými trošku navrch, ale je jasné, že dizajn je veľmi subjektívny. Ďalej ma priťahovala samozrejme cena, kúpil som funglovku za 550 eur, nakoniec ma prehovorili, že GEN 3 je lepšia ako GEN 4, ževraj je dlhodobo 100%tne bezproblémová, čo sa o GEN 4 už povedať nedá. Ďalší aspekt pre výber tejto zbrane bola jej ideálna veľkosť, nie je úplne žensky krpatá, ale ani natoľko veľká že by sa nedala skryto nosiť. A určite zavážili aj recenzie od majiteľov glockov, no a v neposlednom aj ani lacná údržba a doplnky všeho druhu. Takže víťaz bol jednoznačný. No a teraz k mojej prvej skúsenosti so streľbou...

Zašiel som fraňovi do Nitry, natlačil som si 2 zásobníky a na začiatok nastavil 7,5m. No lenže prišlo nemilé prekvapenie, pretože z 15 rán som triafal samé kraje, pritom som mieril jasne a sústredene do stredu. No čo vám poviem, bol som z toho zhrozený. Je mi jasné, že som začiatočník a z ostrej zbrane som strielal prvý krát, ale myslel som si, že ak mám správne mierenie a netrasú sa mi ruky...že na 7,5 metra aspoň čierňavu trafím každú  Až keď som mieril na ľavý horný roh terča, mimo bodovania, až vtedy som triafal do čierneho. Uvedomujem si že problém je zrejme vo mne, ale predsa len som sa zhrozil, keď som zistil, že na 7,5 metra musím 10 sekund meditovať aby sa mi ani o milimeter nepohla zbraň...na 10 metrov som ledva trafil terč. Takže po svojich cca 100 nábojoch som zo seba sklamaný :) Vedel by mi niekto vysvetliť v čom robím zásadný problém ? V držaní ? V sile úchopu ? Zlý sklon ??

Ďalej čo ma zarizilo bolo, že mi zo sto rán vletela jedna nábojnica rovno medzi oči a druhá do čela. Nebolo to nič strašné, len pri ďalších výstreloch som už zatváral oči, aby som nešiel domov s nábojnicou zapichnutou v oku :) Je to pri glockoch normálne ?? Treba s tým za každým počítať nakoľko vyhadzovač nábojníc nemá krytý vrch tak, ako napríklad u CZ ?

Ešte ma zarazila jedna vec, v predajni mi bolo povedané, že tá zbraň vydrží len cca 15 tis výstrelov, čo sa mi zdalo sakra málo. Možno to myslel tak, že od 15 tis vyššie už stráca presnosť ?

Vedel by mi niekto vysvetliť, v čom môžem robiť zásadné chyby pri streľbe, keď na 7,5 m s mierením do čierneho triafam hore dole hocičo len nie čierne ? A čo tie nábojnice v čele ? Je to u glockov normálne kvôli tomu nekrytému vrchu ? A ešte by ma zaujímala životnosť...Ďakujem...:)
lz
občasný prispievateľ
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa lz »

Ahoj, nebuď zhrozený. Mal som podobnú skúsenosť, i keď s inou pištolou; náprava je jednoduchá - sušiť, sušiť a sušiť. Podceňované, ale s prekvapujúcimi výsledkami...
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa erebos »

Peter, na zaciatok nic proti tebe, ale je smutne, ze toto sa opyta cerstvy drzitel ZP kategorie "A". To neni tvoja chyba, toto je chyba systemu.

Tvoj problem je, ze nevies strielat. Tu nie je priestor aby sa to vyriesilo. Podla toho, ze kropis po celom terci robis niekolko chyb naraz a kazdy vystrel inu. /Uchop, spustanie, postoj, drzanie tela.../
V prvom rade oslov niekho, kto ta nauci aspon zaklady strelby a najme bezpecnosti, lebo bude pruser!!!!! Na zaklade toho co si napisal doporucujem vyhladat nejaky kurz strelby /prave teraz na teba vykukuju 2 otravne bannery.../. Pokial si z Nitry tak tam je dost skusenych a ochotnych strelcov. Zacat mozes u spravcu strelnice. Este raz opakujem aby si si najprv presiel zaklady bezpecnej manipulacie so zbranou.
Neviem ti odpovedat, lebo som nevidel co na tej strelnici robis, bez toho ti neviem poradit kde je problem.

Nabojnica v cele sa obcas stane - u teba bude ale problem v nedostatocne pevnom uchope zbrane. Zvlast Glock je na toto citlivy.

15.000 vystrelov u glocka??? Neboj je to viac. Ten co ti to povedal si to asi zmylil s niecim inym plastovym....

Este raz neber moj prispevok ako utok na teba, ale ako dobre mierenu radu. Usetri ti to peniaze za vyplytvane strelivo. A hlavne POZOR na bezpecnu manipulaciu!!!!

IZ : jemu nepomoze susit. On nevie co ma pri suseni trenovat.... Potrbuje v prvom rade naucit co ma robit, potom moze susit.
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa canis lupus »

Mne napr dosť pomohla kniha manual obrannej streľby. Takže môžeš aj takto začať a ako povedal niekto predo mnou susit a susit :)
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Z tych nabojnic do hlavy som nepriamo pochopil ze si nemal okuliare?
Tych 10 sekund meditacie ti nepomoze(skor uskodi) ked strhnes pocas vystrelu.
Takze kurz, strelnica, kurz, strelnica a opakovat do naucenia (tj večne) :)
Preto aj temu by som skor dal do sekcie 'Obsah fóra » Súťaže, strelnice, podujatia » Tréning', nakolko si tiez nemyslim ze to ma vela spolocneho so samotnou zbranou.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Zamknuté

Návrat na "Glock"