Walther P1/P38

Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

No treba sa naucit spravny uchop a hlavne poznat chod spuste. Ja som najprv strhaval s tymto ako das, ale teraz je to uz ok :lol:. Mam puzdra aj flectarnove na nosny system BW, kvalitne repro vojnove puzdro s tvrdenej koze a dasta klasice na HK USP, to sedi uplne super a dobre sa s tym tasi. Crienky nemam este, ale planujem kupu od Klinskeho. Mas tu verziu zbrane s tym zosilnovacim kolikom sesthranom? V tom pripade ti moze byt jedno ake strely pouzivas, ale aj tak sa ja drzim iba 7,5 az 8,2g a SP strely si s tym skusal? Si z BA? Mohli by sme ist niekedy na strelnicu a vyskusat porovnavat.
eager_burnell

Príspevok od používateľa eager_burnell »

C08R4 Ano, mám ten šesťhran. SP streli ? Som od KE. Tiež plánujem od Klinskeho tie rúčky. Ináč, keby si potreboval tak na BVS sú súčiastky na náš Walther. Strelbe sa pomali učim, chce to aj prax. Chodím raz za 2 týždne.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

W32N
SP = poloplašťove strelivo
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Uz ste videli CZ-46? :lol: http://www.p38guns.com/CZ46eastgermanrework.jpg

Ani som nevedel, ze nieco take existovalo.
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Viem,ze sa v Cechach vyrabali P38 cez vojnu,ale ze by sa robili pod zn.CZ som nevedel.
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Podla znacky je to ceska P38(spreewerk)
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Maros15: Oznacenie cyq znamena, ze bola vyrobena vo fabrike Spreewerke, tovaren Spandau, Berlin. CZ vyrabala pre nemcov tusim iba hlavne a este nejake casti. Mali oznacenie "fnh" Böhmische Waffenfabrik.

Ja keby som chcel Walther P38 niekedy, tak s oznacenim "AC", co je original pôvodny Walther vyrobca z WWII, uz z neexistujucej tovarne v Zella-Mehlis (bola zbombardovana). Neskor v 57 roku sa rodina Waltherovcov presunula z Francuzska do Ulmu nad Dunajom, kde su do dnes.

Len taka mala perlicka, ak si myslite, ze len povojnove P38 a P1 su so zliatinovym ramom, tak sa mylite. Konstrukteri sa s touto myslienkou zahravali uz u predvojnovej pistole Walther HP (Heeres Pistole a su strasne drahe momentalne), neskôr mala pomenovanie P38 ked ju zobrala armada do vyzbroje. http://www.p38guns.com/DuralFrame.htm

V Dease BA maju v dost dobrom stave Walther P38 (Ma oznacenie byf 43, co znamena, ze je vyrobena vo fabrike Mauser-Oberndorf v roku 1943, podla vyrobneho čísla 1702 by sa malo jednat o druhy variant, ak sa nemylim) a je za slusnu cenu (635€). Len velka skoda, ze nema pôvodnu povrchovku. Original by mala vyzerat takto: http://www.p38guns.com/BYF432ndvar.htm Idem sa tam dnes na nu pozriet, tak uvidim co to je zac :wink:. Tu je jej foto:



Obrázok
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Niektore diely je na Walther P38 dost tazke zohnat a odlisuju sa tvarovo od tych povojnovych na P1 (Ktore je zasa lahko zohnat :D). Jedna sa iba o zapalnik a kryciu dosku zapalniku/indikatora naboja v komore:



Obrázok
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

a tu je zase moj novy kusok do zbierky.
viac postrehov tu:
http://www.grandpower.eu/phpBB2/viewtopic.php?t=548


Obrázok
inspiring_cerf

Príspevok od používateľa inspiring_cerf »

Zdravim vo spolok mam tu jeden zapalnik z 39 roku ak ma niekto zaujem.
http://img261.imageshack.us/img261/5530/23459819.jpg
inspiring_zhukovsky

Príspevok od používateľa inspiring_zhukovsky »

Skúšal som do P01, r.v. 1972 náboje subsonic od SaB a zasekávalo. Z desiatich razov mi len dva krát natiahlo náboj. Ak by dakto chcel skúšať, tak nech ani neskúša :)
inspiring_zhukovsky

Príspevok od používateľa inspiring_zhukovsky »

Posím zdvorilo o konzlutáciu :)

Obrázok

Pri čistení mi nejakým spôsobom vypadla súčiastka. Neviem, ako sa nazýva ale je to ten výkyvný strieborný zub (na obrázku úplne dole). Bojím sa, že som pri pokuse dostať ho tam naspäť mohol ohnúť pero, ktoré ho drží uchytený (pero je na obrázku druhé odspodu). Keď to pero porovnávam s obrázkami z netu, nezdá sa mi, že by bolo zdeformované. Každopádne sa trocha bojím, že ak by áno, či by to nemohlo pri streľbe spôsobiť nejaké poškodenie. Viem že som asi mongol, ale radšej sa opýtam než riskovať :oops:

Ďakujem vopred za radu :)
friendly_meitner

Príspevok od používateľa friendly_meitner »

To perko, treba dostat do tej dierky pri koreni hlavne v takom istom smere, ako to mas na obrazku. Bude treba asi pozit trocha sily, ale smelo do toho. Najprv predok, ta cast co drzi "zub" :wink: a potom pomocou maleho srobovacika zatlacit zadok perka dnu (mozes zadnu stenu dierky vymazat kapickou oleja nech sa tam perko lahsie dostane. Ak to tam dostanes "Zub" zasun pod perko ( na konci hlavne je zaistovaci kolik treba vytlacit von ) ak sa s tym trosicka pohras "zub" zasadne na miesto. "Zub" je pohybliva cast nedrzi pevne, ale nemusis sa bat, po zlozeni zbrane "zub" drzi zaver a telo zbrane.

Prajem vela zdaru.
inspiring_zhukovsky

Príspevok od používateľa inspiring_zhukovsky »

Ďakujem :) Je to tam a drží. Dúfam, že som nič neohol :)
Ako sa ten "zub" vlastne volá odborne?
Napísať odpoveď

Návrat na "Walther"