Walther P1/P38

Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

C08R4 napísal:CZ 75 nemoze byt az taka spolahliva, uz len z toho dovodu, ze ma udavanu zivotnost tusim okolo 60000 ran. Ale zato posluzit moze, neodsudzujem ju, tiez som ju chcel a mam s nou co to odstrielane, ale nebudem ju klast do vysin, na ktore jednoducho nema. Len tak si porovnaj hrubku hlavne CZ75 a hlaven u pistoli rovnakej kategorie Wink . U novej CZ85 (a asi u CZUB celkovo) sa mi zda, ze tu plati stare zname: vela penazi, za malo muziky

C08R4, sorráč, nechcem do teba rýpať, ale koľko rán ty osobne vystrielaš za týždeň/mesiac/rok, aby sa ti málila garantovaná životnosť 60 000 rán? Pričom zdôrazňujem, že tieto čísla sú väčšinou myslené ako životnosť hlavne - teda jej vývrtu bez zmien v geometrii. Možno by si sa divil, koľko súčiastok ti odíde - niektoré aj viackrát, kým sa dostaneš k 60 000.
:wink:
Pokiaľ ide o kvalitu ČZ, tak to je v tomto vlákne už OT. Napriek tomu - písal som to aj inde: Aj ČZ mala lepšie a horšie obdobia, lepšie a horšie modely, lepšie a horšie série... vyrobila však zopár solídnych modelov s vysokou úžitkovou hodnotou. Zvlášť to platí pre rad 75/85. Tvrdenie, že číza je málo muziky za veľa peňazí, mi pripomína mňa, predtým než som sa stal majiteľom jednej jazdenky. Dnes by som už podobnú hlúposť (C08R4, bez urážky :wink: ) nepovedal.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

amen
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Jasne ze sa k 60000 ranam tak skoro nedostanes, ale skor sa u nich opotrebovava material. Nova CZ 85 stoji tak 16-17 a glock 18-19 tis.( A kde je vacsia kvalita asi, tu hlaven z CZ vedla glockackej nemozes ani postavit a to glock nechcem :lol:) Walther P1 7tis. tak mi nevrav, ze tam neplati to heslo. Jazdenky nechcem :!:. Ja potrebujem vediet, ako bolo s tou zbranou zaobchadzane, kolko mala vystrielane a tak. Ale uz sme OT...
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Nejde len o hrúbku laufu, ale aj o materiál. Len nedávno mi dr*bol prebíjanec v komore. Nábojnica úplne na mraky. Komora to nielenže v pohode vydržala, ale prežila bez poškodenia. Lepší dôkaz, že ČZ niečo vydržia a ich hlavne sú solídne kované mi netreba. Naproti tomu, web je plný dotrhaných Glockov (aj keď obvykle nejde o 9mm Para). :lol: Navyše, ťažko sa dá porovnávať cena Glocka s plastovým rámom s ČZ s rámom zliatinovým, resp. ocelovým. Skús byť objektívny a porovnávať to so Sigom alebo Berettou. Ak aj potom prídeš k názoru, že je to málo muziky za vela peňazí, tak... tak ja už ozaj neviem. :D Ale to už zase točím o iných značkách vo Waltheráckom fóre. :P Pre mňa za mňa, ak ťa tak moc priťahujú oldtimery, tak pokojne choď do P01, len to potom neobhajuj pochybnými argumentmi ako napr. "ČZ = málo muziky za veľa peňazí". :roll: V každom prípade, nech už si vyberieš hocijaký gun, tak ti prajem, nech ti verne slúži a prinesie kopu radosti. :wink:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Zajtra idem po NP na tuto zbran, velmi sa na nu tesim. Je velmi spolahliva a presna, bol som ju vyskusat. Tie zliatinove ramy pukali iba pri "silnych" strelach, co som cital na nemeckych forach, nemecky policajti a vojaci nemali problem. Ak budem pouzivat 9mm Para FMJ s hmotnostou strely 7,5g (115grain) nemal by byt najmensi problem. Aj 124grainove sa daju, ale idealne su tie co pisem. Aj S&B take vyraba. Pazbycku pouzijem drevenu na P38 :P.

http://www.klinsky.cz/pistole/walther.htm
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Zajtra idem kupit Walthera P1, hned sem dam potom fotky. Tesim sa ako maly chlapec :D, keby ste este mali nejake pripomienky hned to sem kopnite :lol:.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Tak uz mam Walther P1 :lol:. Absolutne v 100% stave, neposkrabana. A sa mi aj podaril husarsky kusok, mam tu verziu s tym sesthranovym kolikom, ktory zosilnuje ram, takze ta panzerova fotka znicenej P1, je pre mna irelevantna :wink:.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 27 Dec 2009, 16:41, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Foto som dal do prislusnej sekcie.
Naposledy upravil/-a C08R4 v 11 Dec 2008, 09:47, upravené celkom 1 krát.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 27 Dec 2009, 16:41, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Dik, male negativum by som povedal, ze ma dost tvrdu spust (Ale iba ak strielate tak, ze mate naboj v komore, spusteny kohutik a strielate pretiehnutim spuste), ale inak je to uplna pecka. Lahulinko sa natahuje zaver a este lahsia je rozborka/zborka :wink:. Tlakovu skusku mam robenu 20.11.08
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Musim zhodnotit strelbu z Walther P1, podla mna, spätny raz je pomerne maly (Pouzivam len 115grainove strely), trosku tvrdsia spust, presna a spolahliva, skusal som s novym zasobnikom asi 150 ran, ani jedna zadrzka, akurat tie S&B sa mi nezdaju byt moc presne.
eager_burnell

Príspevok od používateľa eager_burnell »

Tak dnes som testoval svoju zbraň Walther P38/1. Splnila moje pozitívne očakávania. Perfektne sedí v ruke, spätný náraz v pohode, celkom presne striela. Navyše je velmi pekná. Strelivo dostupné a lacné.Na nosenie/Ačko/ by som si však kúpil niečo pohodlnejšie-menšie. Možno tiež od toho istého výrobcu, kedže inklinujem k vojnovým zbraniam.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

JJ, tento Walther je super. S novymi magazines mi papa vsetky naboje (Magtech FMJ, CCI Blazer Brass, S&B tovarenske, S&B Range save, smejdy prebijane Ares EPRX) bez zavad. A to chodim strielat 2x do tyzdna po 350 nabojov. Konecne som sa uz naucil obstojne strielat s tymto a nemusim sa uz zato ani hambit :lol:, pistol je to fakt presna ako slak, len treba si zvyknut na tu spust.
eager_burnell

Príspevok od používateľa eager_burnell »

C08R4 Nazdar, ako sa striela waltrom, aby bolo strelba presná, ako píšeš? Nemám nim vela nastrielané. Zohnal som aj prebijanky olovené, ale majú 144grain. Mylím, že do toho sa odporúčajú 115grainové strely. Tie mám tiež Kamoš mi vravel, že nie sú silné, lebo nie sú velmi plné prachom, nechcem si poškodit ten AL rám. Ináš zhánam hnedé ručky na prijatelnú cenu , ak by si niečo vedel. Púzdro som zohnal kopiu - vojnovú. Tie rúčky sú na Klinsky aj na tpceurope. Ak máš hnedé rúčky, čo ťa vyšli aj z poštovným, Dík.
Napísať odpoveď

Návrat na "Walther"