Laserový zameriavač SLAVIA631

friendly_spence

Príspevok od používateľa friendly_spence »

Zdravim. Tak teda si mozem na slaviu 630 namontovat ukazovatko? Na powerlaser.cz (sk) som videl vela druhov farieb aj vykonu. Bezpecne cervene 1mW aj pre deti, ktore su nevhodne, lebo uz pri 1metre sa zobrazuje velka plocha.
Su tam aj 150mW zelene. To asi dokaze aj zapalit zapalku ak to na nu svieti dostatocne dlho. Optimalne by to bolo dobre vybrat laser s takym vykonom, aby to bolo schopne presne zamerat na 10metrov.
Hlaven upnut do zveraku, navrtat nad musku 2 dierky s M3 zavitom a namontovat ukatovatko do nejakej trubky a nasmerovat podla dopadu diabolky.
Ak sa striela sikmo nahor, tak tam posoby gravitacia a balisticka draha bude ina ako laser.
Ja som kedysi strielaval z dialky do nefunkcnej pripojky na streche opusteneho domu. Na zvisly stlpik to bolo jednoduchsie ako na vodorovny. Vietor nebol.
Ale aj tak som zvyknuty na cielenie z muskou. Laser by som dal skor na kratku vzduchovu zbran.

Moze ist laser a tlmic na takuto kratku zbran?
Moj kamos si doma odrezal z hlavne, alebo neviem z coho ziskal tu hlaven. Mala vnutri drazkovanie. Vzduchovy valec dal prec a miesto toho dal 2 plechy do ktorych vsadil osku s udernikom na strunke spojenu zo spustou. Z dreva dorobil taku nepodarenu rukovet.
Na sustruhu prehlbil dierku v hlavni do ktorej sa vkladaju poplasaky. Udernik nastavil aby uderal do kraja poplasaku. Najprv som otvoril zamok a sklopil hlaven. Vlozil diabolku 4,5 za nou poplasak. Natiahol udernik a zavrel hlaven a vystrelil.

Na hlaven narezal zavit. Bud si zohnal original tlmic (este som nevidel ziadny z blizka) alebo do trubky narezal zavit a povkladal pliesky s medzerami a vytvoril take rebrovanie a na koniec nasroboval zatku zo 6hrannou dierkou. Vyzeralo to ako original aj ze je to tvrda ocel.

Teda diabolku tlaci pred sebou vybuch poplasaku.
Aby to nebuchalo bol tam tlmic.
Neviem ci to robilo hlbsie dierky do dosky ako normalna vzduchovka. Lebo viem ze bez ZP musi mat zbran limit sily uderu. Bolo to pred 15rokmi a asi uz tu zbran rozobral.
Ked bude pouzita hlaven z vyrazenym cislom original vzduchovky a bude to mat slabsiu silu uderu ako original asi je to aj tak zakazane?

Tlmic na normalnej zbrani je na to aby utocnik ziskal takticku vyhodu. Nebol by svedok vystrelu a nenasli by spaleny prach. Ale original vzduchovka nezanechava prach ani nieje pocut. Takze by to bolo nelogicke zakazovat tlmic.
Laser by bol asi zakazany, lebo utocnik v sekunde vytiahne taku zbran a bez cielenia trafi z blizka do oka. Ale to aj bez lasera.
Používateľov profilový obrázok
Inzo
prispievateľ
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa Inzo »

skus si precitat zakon 190/2003 o strelnych zbraniach a strelive a potom porozmyslaj co vobec pises. ak to nepochopis, tak ta uz len odkazujem na paragraf 294, odstavec (2) zakona 300/2005 - Trestny zakon
friendly_spence

Príspevok od používateľa friendly_spence »

dik tak som si to precital cele.
nasiel som
zakon 190/2003 o strelnych zbraniach a strelive
§ 7
Zbraň kategórie D
b) plynová zbraň, pri ktorej kinetická energia strely
na ústí hlavne dosahuje najviac 15 J,
c) expanzná zbraň,

(2) Zakázanou zbraňou je
c) zbraň, pri ktorej bol jej pôvodný charakter a podoba
zmenená tak, aby sa jej použitím mohol spôsobiť
ťažší následok ako pred jej úpravou,
e) zbraň s pevne zabudovaným tlmičom hluku výstrelu,
f) zbraň s pevne zabudovaným laserovým zameriavačom,
zameriavačom skonštruovaným na princípe
noktovízora, infražiariča, elektronického zväčšenia
obrazu a zariadenia na prevrátenie obrazu,
g) vyrobená zbraň alebo upravená zbraň, ak nejde
o dovolenú výrobu alebo dovolenú úpravu, zbraň
s úpravami sťažujúcimi jej kriminalistickú identifikáciu.

---------------------------------------
takze vzduchovka (plynova) je zmenena na expanznu a ak bol uder diabolky slabsi ako povodna zbran, tak by nemal byt problem zo zakonom. Bod g) co je dovolena uprava som nenasiel. uprava aby bola bezpecna a ci je ozaj zoslabenie ucinku zbrane sa musi nahlasit a preskusat? - vtedy bude dovolena?

A Tlmic musi teda prec.
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1511
Dátum registrácie: 13 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

Len špekuluj...
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Úprava čo si popísal je samozrejme nedovolená a zo zbrane kat. D sa stáva zbraň kat. A. Dovolenú výrobu/úpravu môže robiť len osoba (puškár) s patričnou licenciou.

Takže pozor na to, mohol by si sa dostať do serióznych problémov :!:
friendly_spence

Príspevok od používateľa friendly_spence »

Ja by som taku prerabku ani nemal moznost kde spravit. Niesom zamocnik ale elektronik. Mne staci 630ka. Bolo to pred rokom 2000 a uz namam ani cislo na kolegu. Isiel pracovat do ENG. Len som to spomenul, lebo som chcel vediet ci je to nejako nezakonne, aj keby prerabka zoslabila ucinok zbrane.

A s tym ukazovatkom sa triafa este horsie. Je to ho...dina - kto by to chcel skusat. To s tam laserom len tak v praci navrhol kolega a nevedeli sme ci je to nezakonne.
Nieje nad musku na ktoru som zvyknuty. :)
friendly_sinoussi

Príspevok od používateľa friendly_sinoussi »

Dobre a teraz ja mam otázku prečo ak je to to zakazany doplnok zbrane , da sa voľne kupiť za zopar € ?
napr. tu priamo na optiku

http://www.commando.sk/optika/laserove- ... -na-optiku
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Jenda: Nie je to nedovolený doplnok zbrane. Laserový zameriavač bol pri poslednej novelizácii vyňatý zo zakázaných doplnkov. Naštuduj najnovšie znenie zákona.

Inak riadny nekropost.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"