Laserový zameriavač SLAVIA631

friendly_lalande

Príspevok od používateľa friendly_lalande »

Vašich príspevkov tu je fakt dosť a ich čitanie mi zabralo posledných 30 minút a tiež by som sa rád vyjadril.

Aj ja som si chcel pripevniť laser na zbraň, konkrétne na vzduchovú pištoľ IŽ 40. Vyrobil som si k nej aj pažbu z jednoduchej drevo-hlinníkovej konštrukcie. Potom som to celé oblepil izolačkou a dúfam že to vyzerá celkom obstojne. Niekedy sem hodím image.Ale späť k tomu leseru.

Ja som chcel na IŽ 40 pripevniť obyčajný 100 korunový laser z trafiky, dokonca som si už aj vyrobil jednoduchú listu pod hlaveň zbrane, v ktorej mal byť laser ukotvený, ale vo finálnej fáze výroby som zistil, že tie skurvené čínske lasery majú na desať metrov aj 40 alebo 50 centimetrovú odchýlku. Tá dióda, ktorá je v lasery je jednoducho nakrivo. je to kus odfláknutej roboty. To isté som vyskúšal s laserom, ktorý mi požičal spolužiak a tiež mal na 10 metrov odchýlku asi 30 cm. Na čo je strelcovi pod hlavňou laser, ktorý ho skôr pomýli ako navedie na cieľ? :?: :?: :?:
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Anti Kapitalista:

Ad 1: Ako sme uz spominali, laser je v sucasnosti zakazanym doplnkom zbrane, a je jedno ci ho tam upevnis nejakou listou alebo izolacnou paskou.

Ad 2: Pouzitie lasera na strelbu na viac nez 20m je hollywoodska fikcia, laser svojou podstatou nikdy nebude kopirovat balisticku krivku beznej zbrane, cize mozes ho nastavit povedzme na 20m, ale na 50m uz logicky zasahy pojdu uplne inam. Pre obrancu ma laser vyznam pre zjednodusenie mierenia v ztazenych podmienkach (napr. mierenie od pasu v noci v dome a pod.), pricom strelba bude len na vzdialenost par metrov a tam odchylka par centimetrov nehra rolu. Na puske ma laser pouzitelnost zasa napr. na zjednodusenie umiestnenia chrona 5m pred ustim a pod., ale nie na skutocne mierenie na vacsiu vzdialenost. Armada vyuziva laser zvycajne len na oznacenie ciela (a casto pouziva laser v infra spektre = aby bol viditelny len cez night vision), ci uz na navedenie artilerie alebo na oznacenie ciela pre spolubojovnikov (vysvetlovat im ze nepriatelsky sniper je v 4tom okne zlava na 6tom poschodi oddola na 3tom panelaku sprava od parku nalavo by bolo mieeerne komplikovane :lol:


Gunslinger
friendly_lalande

Príspevok od používateľa friendly_lalande »

To bol dosť dlhý a solídny odjeb. Gratulujem.

Z dĺžky tvojho príspevku usudzujem, že ty si sa už asi na vojnu pripravil a teraz už len chceš mier.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

A.K.47: Dost dobre nerozumiem co myslis tym:
Anti Kapitalista 47 napísal:To bol dosť dlhý a solídny odjeb. Gratulujem.
Snazil som sa len vysvetlit, ze montovat laser na zbran je (v skratke):
1) u nas zakazane
2) pre vzduchovku bez nejakeho znacnejsieho vyznamu (laserovy luc nebude kopirovat balistiku diabolky)
3) laser sa na dlhe zbrane/odstrelovacky dava len v hollywoodskych filmoch
4) laser montovany na kratku zbran (v pruzine Glockov, integrovany v pazbickach, alebo podveseny na weavri - casto v kombinacii s baterkou) ma vyznam len v podmienkach znizenej svetelnosti a na velmi kratke/obranne vzdialenosti

Este dodam ze cerveny bod vonku za denneho svetla na 20 alebo 50m je vidiet len tazko alebo vobec, to uz by (ciste teoreticky) mal skor vyznam pouzit zeleny (525nm) laser s aspon 30mw vykonom ktory je dobre vidiet aj cez den.


Gunslinger
elegant_thompson

Príspevok od používateľa elegant_thompson »

bigJohn19 napísal:zdravim, mozno bude tato tema trochu od veci ale chcem sa spytat ci by mi niekto nevedel poradit kde by som zohnal nejaky laserovy zameriavac ktory by som mohol uchitit na SLAVIU 631. staci ked to bude uplne lacny a jednoduchy. neviete kde by sa dala taka vec zohnat a ci take nieco vlasne existuje?DikI za help


Tu posielam link, kde sa dá kúpiť laser na vzduchovky:
http://www.colosus.cz/zbrane/lasery-a-kolimatory/

Taktiež si myslím, že keby to bolo zákonom na voľne predajných zbraniach zakázané ( myslím na zbraniach predávaných bez zbrojného pasu ), takže by obchodníci asi ťažko riskovali, že prídu o licenciu.
Naposledy upravil/-a elegant_thompson v 19 Feb 2009, 18:17, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

...ak si si všimol, tak na uvedených "laserové ukazovátko..." a "laser na Berettum..." (!) je v detaile uvedené "Dočasně nedostupné", čo určite o niečom svedčí. Je možné mať niečo v "ponuke", ale podstatný rozdiel je predať to... :?

Na okraj - oni by riskovali! Rysky môžeš ťahať po ryse rysovadlom... a na nákup zbraní Ti zbrojný pas nestačí, na niektoré potrebuješ zbrojný preukaz!
inspiring_jemison

Príspevok od používateľa inspiring_jemison »

nechcem sa hadat ale podla mna medzi zbrojnym pasom a zbrojnym preukazom nieje ziden rozdiel
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Fogas11
medzi zbrojnym pasom a zbrojnym preukazom nieje ziden rozdiel
.....ajajááááááj , a aký veľký :!:

Preukaz platí len na Slovensku :!:
Pas je medzinárodný :!:

Vydanie zbrojného preukazu

Policajný útvar vydá zbrojný preukaz fyzickej osobe, ktorá
– písomne požiadala o jeho vydanie,
– je plne spôsobilá na právne úkony,
– dosiahla predpísaný vek,
– je bezúhonná a spoľahlivá,
– lekárskym posudkom preukázala zdravotnú spôsobilosť držať alebo nosiť zbraň a strelivo,
– preukázala odbornú spôsobilosť držať alebo nosiť zbraň a strelivo vykonaním skúšky pred skúšobnou komisiou,
– má miesto pobytu na území Slovenskej republiky,
– v konaní o vydanie zbrojného preukazu preukázala potrebu držať alebo nosiť zbraň a strelivo.

Európsky zbrojný pas

Európsky zbrojný pas je verejná listina, ktorá jeho držiteľa oprávňuje pri cestách do iných členských štátov Európskej únie mať so sebou zbraň, ktorá je v ňom zapísaná, a strelivo do tejto zbrane v množstve zodpovedajúcom účelu použitia, ak členský štát Európskej únie, do ktorého alebo cez ktorý cestuje, udelil súhlas na dovoz alebo prevoz tejto zbrane.

http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Tem ... 04&LngID=0
inspiring_jemison

Príspevok od používateľa inspiring_jemison »

o tomto som vedel ale myslel som ze sa oba volaju preukaz
Dik
elegant_thompson

Príspevok od používateľa elegant_thompson »

arminius napísal:Fogas11
medzi zbrojnym pasom a zbrojnym preukazom nieje ziden rozdiel
.....ajajááááááj , a aký veľký :!:

Preukaz platí len na Slovensku :!:
Pas je medzinárodný :!:

Ja som použil slová "Zbrojný Pas". Mohol som použiť aj slová "Zbrojný preukaz", alebo "Licenciu na zbraň". To je úplne jedno a stále má to ten istý význam. Tým chcem povedať, že je to povolenie na vlastnenie , držanie alebo nosenie zbrane.
A teraz k tomu, že ak je niečo zakázané zákonom, tak sa to nesmie ani ponúkať.
Určite aj ponuka nelegálnych vecí je trestná. A to by neriskoval žiaden podnikateľ.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Ernesto Che: Ak neveris (a chces kopat hada bosou nohou) daj podnet na presetrenie a uvidis... :roll:

Inak, rovnako sa da uplne lahko kupit nocne videnie s montazou, ale nevidim dovod preco by bolo treba ist po obchodnikoch alebo polovnikoch co si ho kupia - z hladiska 'vseobecneho ohrozenia' to ma aj tak vysledny efekt skor pozitivny. Pytliaci alebo pachosi to uz alebo davno maju, alebo na to nemaju, alebo to nepotrebuju, a ak to uz nejaky polovnik chce riskovat, tak radsej nech striela s nocnym videnim nez by mal strielat po hybajucich sa tienoch v lese... :shock: :lol:



Gunslinger
inspiring_jemison

Príspevok od používateľa inspiring_jemison »

Gunslinger napísal:kopat hada bosou nohou


Gunslinger
To je perfektne prirovnanie :):):) to si zapametam :lol: :lol:
eager_nobel

Príspevok od používateľa eager_nobel »

Co hovorite na toto?: http://www.merkuria.net/index.php?main_ ... cts_id=485 Chcem sa spytat ze na kolko metrov s tym mozem strielat a jaka bude cervena bodka napriklad na 20 metrov.Chcem aby ste mi pisali to co viete na 100% a nie len domnienky.Ma ho niekto?A co sa tyka toho ci je to povolene alebo nie je mi to jedno lebo ani vzduchovku nemam normalne kupenu je aj prerobena a nestrielam pred zelenými :lol: :twisted: mimochodom je to Slavia 631 lux
eloquent_hermann

Príspevok od používateľa eloquent_hermann »

nezmenil sa u nas zakon 190/2003 alebo nebol urobeny nieaky novy dodatok co sa tykal o zakazanych doplnkoch konkretne o laseroch na zbrane...chel by som 100% istotu ci mozem kupit tuto zbran tu je link http://www.smith-wesson.com/webapp/wcs/ ... rrorView_Y
ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

Laser už nie je zakázaný doplnok zbrane.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"