Núdzový batoh alebo tiež Bail-Out-Bag

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Moja unikova vybavicka, uz ju len naplnit a vyskusat.
Bunda:
Obrázok

Obrázok

Ruksak:
Obrázok

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Arcanus
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa Arcanus »

priatelia, pozna niekto z vas toto? http://www.gadgeteshop.cz/zbozi/192/vod ... opopo-4ks/

moze to byt celkom dobra alternativa bateriek, ktore cakaju bez vybyjania na svoje pouzitie v BoB?

alebo to moze byt celkom dobry fake :)
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

kde v ba ste zohnali jodove tabletky?

bol som v lekarni a teta povedala, ze tie tabletky, ktore maju oni obsahuje prilis malo jodu na to, aby sa dali pouzit ako ochrana proti nasledkom oziarenia.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Arcanus:
Má to marketing úrovne Telešopingu, ja by som o to ani kolo neoprel.


Dostali ma výroky:
"Dodávají jen tolik energie, kolik přístroj skutečně spotřebuje"

"...dosud nebyl na evropském trhu uveden, je k dispozici i pro marketingové kampaně tam, kde chcete ukázat, že jdete s dobou, máte inventivní postoj, spojujete nejmodernější technologie s ekologickým přístupem a chráníte zájmy zákazníka i společnosti jako celku, pro dnešek i pro zítřek."
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

matus69

nechaj si poslat zo zahranicia, e-bay, amazon.

napr

http://www.amazon.com/iOSAT-Potassium-I ... 083&sr=8-2
Používateľov profilový obrázok
hlavaXX
prispievateľ
Príspevky: 238
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa hlavaXX »

Marinada napísal:Toto ma v plane zakupit. Vec na nezaplatenie

http://www.lekarennawebe.sk/2008/02/14/ ... kciu-vody/
skus obycajne savo, takisto ako aquasteril dezinfikuje vodu vysokymi davkami aktivneno chloru. cely liter stoji 1.5 euro a podla navodu ti vystaci na 50m3 vody a po 30 minutach to mozes pit
http://www.savo.eu/produkty-sk/savo-original

ale ani jedno ani druhe ti neriesi kontaminaciu vody skodlivymi a jedovatymi latkami, mozno by ti trochu pomohlo drevene uhlie
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Na tieto ucely je udajne vhodny aj manganistan draselny. Ma s nim niekto skusenosti ?

http://deosum.com/Articles/207-jak-rozd ... kmno4.aspx
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

ja som ho puzival v Afrike. Ked som si kupil/odtrhol ovocie, tak som ho pred jedlom umyl v roztoku z maganistanu draselneho ako prevenciu pred crevnymi chorobami (dezifenkcia).

Bol to len taky prasok ktory sa rozriedil v lavore s vodou.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Len v skratke nech je to zrozumitelne. Manganistan draselny sa pouziva ako priame dezinfekcen cinidlo vo forme roztoku v pripade zraneni no na vodu nie je vhodny. V 60tych rokoch bol testovany, no nedosahoval vzhaldom na pozadovane letalne koncetrcie dostatocnu ucinnost. V tomto smere je chlor daleko lepsi. Dalsi faktor je ze ze vyrazne meni oragnolepticke vlastnosti vody - cize komu by sa chcelo pit ruzovu vodu (nizka koncentracia KMnO4), ktora nie je dostatocne dezinfikovana, alebo fialovu (vysoka koncentracia KMnO4) nechutnu vodu, ktora je vsak schopna zabit E coli.

Chlor alebo prevarenie su najdostupnejsie a najucinnejsie sposoby dezinfekcie. KMnO4 by som si radsej usetril na zranenia. Pri dezinfekcii vody z povrchovych pomaly tecucich zdrojov ako rieky a jazera, by som dal prednost prave prevareniu, kedze chlor s organickym znecistenim tvori karcinogenne THM zluceniny.
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Rudo napísal:Moja unikova vybavicka, uz ju len naplnit a vyskusat.
Ruksak:
Obrázok

Obrázok
Ruksak sa neosvedcil. Slabe svy .... Nosenie tazkych predmetov v batohu bez opory hotove utrpenie.
inspiring_swartz

Príspevok od používateľa inspiring_swartz »

agger napísal:kedze chlor s organickym znecistenim tvori karcinogenne THM zluceniny.
Vidíš, a toto som sa ešte nikde nedopočul. Odkiaľ to máš? Teraz to neber tak, že by som ti neveril ;)
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

inspiring_swartz

Príspevok od používateľa inspiring_swartz »

Ď.
inspiring_visvesvaraya

Príspevok od používateľa inspiring_visvesvaraya »

S nazorom, "chlor je na vodu najlepsi" suhlasim, organizmus ho relativne spotrebuje celkovo, takze NO problem. Horsie je to s tymi organickymi casticami vo vode. Karcinogenneho ucinku chlorovych zlucenin by som sa nebal, bal by som sa skôr toho, ze pritomnost organickych castic a bielkovin rapidne znizuju ucinok chloru. Preto si myslim, ze najjednoduchsie je vodu prevarit.
Pri biologickom utoku (napr.: Bacillu anthracis), by bol aj chlor a var malo ucinny, neposobi v nizkych koncentraciach na spory a teplota vody pri prevarani je nizka (mala by byť cca 130 st. Celzia. Pri dostatocnej koncentracii chloru, ktora by spory zlikvidovala by bola zase voda nepozivatelna. Ale myslim, ze som raz cital jednu studiu o likvidacnom posobeni striebra na bakterie a virusy. A to az tak, ze v pritomnosti striebra po urcitej doby voda zostala sterilna za minimalnej pritomnosti striebra vo vode. Suvisi to nejako s povrchovym napätim na vonkajsich strukturach mikroorganizmov

Cital som tu nieco o jodovych tabletach. Na dezinfekciu vody urcite nie su vhodne. Na ochranu pred ionizujucim ziarenim - detto, jod je len pre ochranu stitnej zlazy pri vnutornej kontaminacii organizmu radioaktivnym materialom, ucinne radioprotektiva doteraz neexistuju.
Používateľov profilový obrázok
hlavaXX
prispievateľ
Príspevky: 238
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa hlavaXX »

prevarit niekde vonku vodu na 130 byva problem lebo ti zovrie uz pri 100, jedine v kuchte
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"