ZKM 453 varmint alebo 455 varmint??

inspiring_clarke

ZKM 453 varmint alebo 455 varmint??

Príspevok od používateľa inspiring_clarke »

Zdravím, v blízkej dobe plánujem kúpu malorážky. Moja predstava je jednoznačná, opakovačka s ťažkou hlavňou za rozumnú cenu. Nakoľko pôjde o prvú malorážku tak si chcem hlavne zviknúť a preto nechcem nič cez 500 € za zbraň. (samozrejme +puškhlad, dvojnožka a dalšie veci su mi jasné no pri kalkulácii 500 € hovoríme o samotnej zbrani)
Tak ako prvá mi do rany padla 455ka. Varmint v klasickom prevedení (thumbhole nieje podľa mojho gusta, nejak sa mi ten dizajn nepáči)
Druhá možnosť, 453 varmint z druhej ruky.
Čo si myslíte, lepšie kúpiť novú 455ku poprípade investovať do novej súšte s napináčikom?
Alebo by mohla byť vďačnejšia voľba kúpiť 453 s originál dobrým spúšťovím mechanizmom?

Moje dôvody prečo sa neviem rozhodnúť: 455- nová, viem čo mám doma od začiatku, lahšia, možnosť výmeny hlavne v prípade potreby.
453 lepšie ohlasy od užívateľov, lepšia spúšť dlhšia hlaveň ale zase nie celkom známa minulosť zbrane...
Čo vy nato?? prípadne sa nebránim aj odporúčaniam na inú malokalibrovku.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

SM2, Suhl 150, Ural, MC12

Vsetko tercovnice
inspiring_clarke

Príspevok od používateľa inspiring_clarke »

Vďaka miro, tvoju reakciu si vážim, samozrejme na tieto terčovnice som narazil ako na prvé keď som sa začal zaoberať strelbou z malorážky a SUHL 150 bude časom určite, no na začiatok budem potrebovať niečo univerzálnejšie, ak ma chápeš, nejde mi len o terčovú strelbu v lahu alebo v sede, skúsenosti s dlhou zbraňou mam síce len zo vzduchovky ale najviac ma napríklad baví strelba v stoji z voľnej ruky.. Nie len štýl malej odstrelovačky ale napr aj siluetky a podobne. Preto kukám najskôr po opakovačke. Nemyslím si, že bude pre mňa dobrá voľba na začiatku zbraň ktorá sama o sebe váži viac ako 4 kg. ;-)
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

na tvojom mieste by som isiel do 451, 452, 456 ... zozenies ich z druhej ruky za nizsiu cenu nez nove cz a v dobrom stave a kvalita bude dobra, ked nie lepsia, nez sucasna prudukcia...
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Lubos12minarik napísal:Vďaka miro, tvoju reakciu si vážim, samozrejme na tieto terčovnice som narazil ako na prvé keď som sa začal zaoberať strelbou z malorážky a SUHL 150 bude časom určite, no na začiatok budem potrebovať niečo univerzálnejšie, ak ma chápeš, nejde mi len o terčovú strelbu v lahu alebo v sede, skúsenosti s dlhou zbraňou mam síce len zo vzduchovky ale najviac ma napríklad baví strelba v stoji z voľnej ruky.. Nie len štýl malej odstrelovačky ale napr aj siluetky a podobne. Preto kukám najskôr po opakovačke. Nemyslím si, že bude pre mňa dobrá voľba na začiatku zbraň ktorá sama o sebe váži viac ako 4 kg. ;-)
ak sa naucis spravny postoj, v kt. hmotnost zbrane nesu kosti a nie svalove napatie, tak tazsia flinta viac stabilizuje prave v "stojaku". S lahkou flintou Ti to bude bude viac "plavat".
inspiring_clarke

Príspevok od používateľa inspiring_clarke »

urcite budem hladat aj tuto moznost, je ta sucastna malorazkova výroba v czub fakt az taka zla ? Pripadne okrem ceskej zbrojovky, nemate skusenost aj s inými opakovackami?
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Ako pisu vyssie chalani. SUHL 150 je dobra volba a tiez s tou produkciou CZUB je to dobre napisane. Co som skusal malorazky nedavno kupovane, tak spuste mali otrasne.

Ale najprv by si si mal ujasnit na co potrebujes malorazku, aby si si mohol vyberat konkretne. Ci na sportovu strelbu (na aku disciplinu), alebo len tak, na rekreacnu strelbu a plinking.
inspiring_clarke

Príspevok od používateľa inspiring_clarke »

Najskor rekreacne neskor sutazne mala odstrelovacka a podobne ale ked mne sa moc jednoranky nepacia :-/ ale ked chce byt clovek presny tak nemoze byt vyberavi co? ;-)
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Moze, len rekreacna strelba a sportova strelba dokopy nejdu.
Kazde vyzaduje inu zbran, to je ta finta. :)

Inak aj opakovacky mas presne.

Len uz odbiehame od temy.
inspiring_clarke

Príspevok od používateľa inspiring_clarke »

Tak rozhodnute, na zaciatok bude opakovacka s tazkou hlavnou, na trening a neskor sa na sutaze splasi tercovnica, dakujem za rady.
inspiring_clarke

Príspevok od používateľa inspiring_clarke »

Aj tak mi to nedalo a na základe vašich odporúčaní som začal pokukovať po SUHL 150. Viac menej ste ma presvedčili že táto jednoranka bude pre mňa dobrá voľba, už by ma zaujímala len jedna vec.
Nakoľko sa jedná o dosť starú zbraň, ktorá sa už nevyrába, načo si treba dať pozor pri kúpe? Nebýva problém s náhradnými dielami? Prípadne keď sa z nej pravidelne strieľalo od výroby, nebýva problém s opotrebovaním hlavne alebo niektorých z hlavných častí zbrane?
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

SUHL 150 sa da kupit aj prerobena na opakovacku :
http://www.zbrane-a-strelivo.armybazar. ... 2-id34808/

Ten puskohlad ma ale dost male priblizenie na MaO, sutazne terce su ozaj male.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Aby sme neboli Off Topic, tak vlakno k SUHL 150 mame tu: http://www.webforum.sk/viewtopic.php?f=27&t=9798

Suciastky sa objednat daju, je tam aj odkaz. Ja som objednaval pred 3-mi tyzdnami.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Zdravím. Trocha s odstupom času ale o malorážke CZUB 455 Varmint. Kúpil som si túto zbraň. Som rekreačný malorážkový strelec, strielam pre svoje potešenie na benchrestové terče.
Na moje účely je to zbraň plne postačujúca. V podstate to striela jednou dierou (v závislosti na strelive načo je malorážka veľmi citlivá. Strielam RWS Target Rifle a v podstate to ide jednou dierou kde chcem. Spúšť je taká aká je. Oproti Suhlke s ktorou viem porovnávať je tvrdšia. Mal som Rugera American Rimfire a oproti nej je mierne jemnejšia. Je presnejšia ako Ruger.
Mrzuté je akurát to že ak vyberiem záver tak je celý doškriabaný ako sa pohybuje v púzdre. To je divné vzhľadom na tradíciu na ktorú sa CZUB odvoláva. To som nevidel na žiadnej zbrani.
Pridám fotky, ale neskôr, asi zajtra
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

servus, mate niekto na 455 varmint závit ? fabrický...
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"