Strelba na unikajuceho zlodeja (USA)

Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Michal1

Aj keď mi to lichotí, ale ja nie som "naše súdy" :D. Ja som Panzer, jeden z 1200 slovenských sudcov. A prezentujem tu svoj názor na imaginárnu sitáciu, ktorá je zachytená vo forme videa na jotjub. Nemusím. Chcem. Zatiaľ :D.

Máš pravdu. Bol to útočník so zbraňou. Takého môžeš sejmúť. A bude to zrejme NO.

Môj názor je, že treba rozlišovať, čo streľbou chránim. Som asi pri..baný pacifista, ale na chlapa, ktorý na mňa mieri a pýta 100,-Sk strieľať nebudem. Ak by však namieril na moje deti či ženu tak má smolu. Inými slovami - chránim bezbranných. Ja bezbranný nie som.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

hej, lenze ty vies, ze mas v kase/penazenke iba 100skk a povies si, ze ti to nestoji za to, aby si strelil do chlapa s nozom/pistolou. ako ale vies, ze sa mu to nebude zdat malo a streli/pichne do teba len tak aby si nabuduce nosil viac. vid cerstvy pripad prepadu pumpy v cechach. potom ked ta bude zena tlacit na vozicku po parku sa budes preklinat, ze si to neriesil inac...

hlavne to pls neber na seba, stat sa moze komukolvek :(
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Nemyslim to na teba, ale na celu obec 1200 clenov. :wink:
Nechcem aby si to bral osobne, ber to kolektivne. :lol:

Kladiem si otazku ci ked mu dam tych 100sk ma on neodpraskne, aby som ho nemohol identifikovat :?:

Je samozrejme hlupost zobrat cloveku zivot za 100sk, ale uz si sa urcite videl vo svojej praxi x pripadov, ked zabili cloveka aj za 20sk.

Neviem, mam sa pytat utocnika ci to mysli vazne a ci by bol tak dobry a nechal ma nazive?
Asi sa v takejto situacii da tazko rozonat zufalca co to robi preto ze ma doma hladnu rodinu a psychicky choreho maniaka ktory ta odpraskne len preto ze si mu tu stovku zle podal a este ktomu bude mat aj ciste svedomie.
:?
Je smutne ze mame vobec taku spolocnost, kde ktomu dochadza.

Pekne to povedali vo filme Zachrante vojaka Ryana : Radsej on ako ja.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Ak som prepadnutý sám tak tasiť na chlapa ktorý na mňa mieri z pár metrov je sebevražda. Asi je lepšie taktizovať, hodím peňaženku/bankovky smerom k nemu a získam čas na úskok do krytu a (alebo) tasenie. Ak nezoberie lóve a neodíde je to dostatočný dôvod na strelbu. Pri noži je to jednoduchšie, netreba hladať kryt iba stačí ustúpiť, ak má vo vrecku peniaze a vykročí mojim smerom ide ma zabiť. Myslím že peniaze ako dôkaz vo vrecku páchatela by mali postačovať aj sudcovi humanistovi. Ak nie tak radšej sedieť ako ležať :lol:
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

Myslim, ze sa dokazem dostatocne odhadnut. Takze mozem zodpovedne povedat, ze ak na mna niekto miery pistolou tak to bude 2xalfa hned ako to umozni situacia.
Na keci a vyjednavanie nemam prax a patricne vzdelanie a patri to skor do akcnych filmov.


Riadim sa pravidlom, ze najviac hrdinov lezi na cintorine.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

No neviem, za hrdinov (z cintorinov) su skor brani ti, co sa snazili tasit a kropit, nez ti, co kecali a vyjednavali. :?

Podla mna prave kecanim a vyjednavanim zvysujes sancu, ze ti "situacia umozni 2x alfa". Treba utocnikovi dat sancu, aby urobil chybu, rozptylit ho, zneistit. Ked budes len potichu a v strehu stat pred jeho hlavnou, bude v strehu aj on.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

Dost som zjednodusil to, co nie je vobec jednoduche...
To ze som napisal "hned ako to umozni situacia" - som myslel to co pises: treba utocnikovy dat sancu urobit chybu. Upreny pohlad do oci nasponovane telo....je dobre akurat do westernov 8) Tasit na utocnika zbran ked on ma na teba namierene sa neoplaca.

V tejto situacii ma kazda chyba fatalne dosledky.

Ale ako tu pisal MAJAC ten dotycny mozno nema vobec v plane nechat prepadnuteho na zive.

Raz som tuto temu rozoberal so svojim instruktorom a bola to strasne dlha debata.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Michal 1 napísal :
Je smutne ze mame vobec taku spolocnost, kde ktomu dochadza.

Pekne to povedali vo filme Zachrante vojaka Ryana : Radsej on ako ja.
Svojho času sa vyjadril v TV v priamom prenose Víťazoslav Móric.
Nakoľko je o ňom známe,že chodí ozbrojený,sa ho moderátorka opýtala, či má zbraň aj v TV.Mal ju a aj ukázal.Potom sa ho opýtala,či by ju použil. Že áno a citujem : ,, radšej ublíži on niekomu,ako by sa napríklad na jeho osobe mala realizovať partia nejakých výrastkov. " Niečo podobné uznávam aj ja. :!: :!:
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

A cokeby sme sa namiesto pravnych otazok venovali ludskym a moralnym ?

1. Zbran v rukach pachatela (ukradol) v blizkosti dietata a matky.
- deklaracia prav dietata, prava matky, specialne prava dojciacej matky su medzinarodne zavazne. Ochrana zaujmu chraneneho zakonom...
- akymkolvek umyslom pachatela je zbytocne sa zaoberat, bez ohladu na to, ci chcel ukradnut melon$ alebo zuvacku. Tiez mohol mat v umysle zabit aj to dieta.
- strelba zo zbrane pachatela
- samotny vstup so zbranou na cudzi majetok.

Je zakon a zakonodarstvo, sudnictvo polemizujuce nad takymito jednoznacnymi vecami ?

Ludia su tu pre stat, a ci stat pre ludi ?

Odpoved, si skuste dat sami.

Bez ohladu na to, ako by dopadol v SR, ja to vidim na adekvatne pouzitie zbrane bez ohladu na nasledky na pachatelovi.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

el_fuego333

ja mu dam vsetko co chce... nech ho zastreli niekto iny
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

A to dieťa by si mu tiež dal? radšej byt mŕtvy, ako mu dať všetko, čo chce...
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Trošku súdnosti by nezaškodilo. Kde na tom videu, ktoré je predmetom tohto topicu, niekto pýta dieťa? Kedy si sa stretol s tým, že by niekto v Európe pred očami rodičov unášal ich dieťa pod hrozbou zbrane?

Ak by aj teoreticky áno, tak si viem živo predstaviť electrona, ako by asi reagoval. Seba si viem predstaviť tiež. Na druhej strane, na čo by bolo bežnému páchateľovi moje dieťa? Ak by ma ním chcel vydierať tak by sa mi ho asi nesnažil ukradnúť z auta, ale by si ho počkal cestou zo skautingu. Tak isto keby ma chcel dať dole tak sa nepostaví na druhý koniec ulice kým ja vychádzam zo saloonu. Strelí ma zbabelo zozadu a neriskuje.

Moje odporúčanie - menej akčných filmov a vypnúť kriminoviny. 8)
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

To snáď nemyslite vážne... Dieťa je predsa v dnešnej dobe obchodný artikel. Nelegálne adopcie, otrocka práca deti, obchod s orgánmi, medzinarodne pedofilne gangy, únosu a vydieranie... Uchylaci na ulici...
V Británii Vám samotný stat unesie dieťa a predá pedofilom, alebo farmafirmam na pokusy...
Ten chlapík to zvládol ako profik. A kedže je predavac, asi to profik nebude. Pohotova reakcia zdravého rozumu.

Všetky zvieratá chránia svoje potomstvo, to je priorita c.1, primitivne národy to robia..... Len my nie ?

Ako viete, že keby predávac nezasiahol, dieťaťu by sa nič nestalo?
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Zrejme si nerozumieme, škoda. :?

Posledný pokus. Vráť sa spätne pár rokov dozadu a nájdi v masovokomunikačných prostriedkoch, koľko že bolo na Slovensku (keďže len tu môžeš legálne nosiť zbraň a ňou legálne brániť seba a svoje deti) únosov detí. A teraz nemyslím únos dieťaťa jedným z rozvedených manželov do domovskej krajiny únoscu. Myslím únosov na orgány, otrockú prácu, nelegálne adopcie etc.

Že nič? Resp. jeden nejasný prípad, kde nie je zrejmé, či išlo o otca dieťaťa, ktorý si odniesol dieťa do E.....a ako otec alebo únosca?

Európa nie je Latinská Amerika alebo Čína. Tu nie sú favelas s bezprizornými deťmi, nie je nás miliarda a deti si zatiaľ vážime. Takže podobné výkriky nie sú na mieste.

A len pre istotu opakujem. Keď nejde o život (môj, mojej rodiny alebo zjavne bezbrannej osoby) ide o h***o.
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Ja neverím vlastným ociam co citam. asi mate na mysli objasnene pripady... Pozrite si zoznam nezvestnych osob, najdenych tiel, pozrite si televizne noviny a elektronicku tlac. Pozrite si necenzurovane reportaze a vypovede ludi ohladne britanie... Pozrite si udalosti v kosove - gangy, ktore tam pocas vojny chytali ludi na organy teraz ovladaju najvyssie miesta v state... Akoze to som tu jediny, kto sleduje veci okolo seba? Ved unosy deti tu boli aj za komunizmu (legendarna sanitka). nerozpravate sa s ludmi? Nevymienate si informacie? Nesledujete socialne siete? Pokusy o legalizaciu pedofilie v holansku... Prosim vas, pouzivajte aspon google
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"