Sušilky

inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Kupil som hlinikovu "susicku" v Hermese. Po 20-30 "vystreloch" vyzera takto:
Obrázok
Je to normalne? Do tej diery co sa tam vytvorila sa zmesti udernik. Cize tym padom cvicny naboj nema zmysel, lebo netlmi dopad udernika. Co si myslite? Asi pojdem do Hermesu a skusim to vratit.
eager_dubinsky

Príspevok od používateľa eager_dubinsky »

diviačik vážil vyvrhnutý 71 kg a strela bola Prvi partizan 10,2g SJFP, celkom dosť nadupané strelivo, podla výrobcu 478m/s rýchlosť meraná 12 metrov od ústia ak sa nemýlim, energia okolo 1100 joulov, to nie je zlé!!!???
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Neni to zlé, ale nezakazuje náš zákon do krátkych zbraní strelivo s E nad 1000J?!
:shock:
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Jack napísal:Neni to zlé, ale nezakazuje náš zákon do krátkych zbraní strelivo s E nad 1000J?!
:shock:
No mne sa zda, ze sa nemylis, :) Je to zakazane strelivo podla §4 ods. 4 pism. e)
strelivo do krátkych guľových zbraní presahujúce
úsťovú rýchlosť strely 550 ms-1 alebo prekračujúce
úsťovú energiu 1 000 J
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

berserker
Daj vediet ako si pochodil, moje su presne tak isto opotrebovane asi po 100 uderoch, spolieham sa na to ze zapalka pruzi este dalsie 3mm.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

kriznik napísal:berserker
... spolieham sa na to ze zapalka pruzi este dalsie 3mm.
No problem je prave v tom, ze mi uz nepomoze ze zapalka pruzi, kedze vyzera to tak, ze udernik cely vojde do tej diery, takze je to v podstate ako by tam ten cvicny naboj ani nebol. Teda aspon podla mna. Ak stihnem zajtra po praci tak skocim do Hermesu. Ak nie tak az o 2 tyzdne. :( Kazdopadne dam vediet. Predpokladam, ze to bude zavisiet od toho, ci tam budu za pultom chalani alebo baby.
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

Ked sa dostanem na strelnicu, porovnam priehlbinu v hlinikovej susilke s tou v zapalke vystrelenej nabojnice.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

oskarnedbal napísal:........ strela bola Prvi partizan 10,2g SJFP, celkom dosť nadupané strelivo, podla výrobcu 478m/s rýchlosť meraná 12 metrov od ústia ak sa nemýlim, energia okolo 1100 joulov, to nie je zlé!!!???
No, kúpil som si od Prvého partizoša tiež náboje, 44mag, ale nedočítal som sa, aký má výkon. Ale asi väčší , ako 357 mag. :oops:

A čo sa týka tých sušákov, tak vidím, že tou kúpou by som nič nevyhral a asi pôjdem vlastnou cestou, podobne ako AKI.
AKI napísal:..... a na miesto zapalky bola trvda guma.
Ja som to napadobnil tak, ze som delaboroval 9mm Luger, nalisoval strelu naspat a namiesto zapalky som vlepil kus tvrdej gumy. Material som pouzil gumu na gumovanie tu najtvrdsiu co som zohnal. Naboj som nastrekol cervenou farbou.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Ja pouzivam plastove s odpruzenym mosadznym kolikom + platove s tvrdou gumou uz rok a som spokojny.
Nezaznamenalsom ziadne problemy.
eager_dubinsky

Príspevok od používateľa eager_dubinsky »

[quote="Mesi"][quote="Jack"]Neni to zlé, ale nezakazuje náš zákon do krátkych zbraní strelivo s E nad 1000J?!
:shock:[/quote]

No mne sa zda, ze sa nemylis, :) Je to zakazane strelivo podla §4 ods. 4 pism. e)
[quote]strelivo do krátkych guľových zbraní presahujúce
úsťovú rýchlosť strely 550 ms-1 alebo prekračujúce
úsťovú energiu 1 000 J[/quote][/quote]

možno že to tak nejako aj je, ale energia strely je priamo závislá aj od iných aspektov, ako napríklad dlžka hlavne, a spomenuté hodnoty rýchlosť 478m/s a energia meraná v určitej vzdialenosti sú tiež len relatívne a ešte som nespomenul fakt, že toto bolo merané pri strelbe z 250 mm balistickej hlavne, takže v praxi stirelame z 4 alebo 6 palcovej a hodnoty budú aj úmerne slôabšie..
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Oskar, ale je to asi celkom jedno, že či včielky idú tesne nad alebo pod tisíc J. Problém by bol, keby si jednu takú musel v niekom nechať a išlo by to na expertízu. Ale čo som počul, tak v prípade, že je to továrenské strelivo, sa ešte vždy môžeš vyhovoriť, že si to kúpil a nemeral, takže si nemal šancu vedieť, akú má strela E.
:wink:
Ehm, tým nikoho nenavázdam na lož, len nahlas uvažujem o teoretických možnostiach.
:D
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Dátum registrácie: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

tu sa riesia susilky, ostatne je OT, tak si zalozte novu temu alebo to presunte do existujucej.

Susilka najjednoduchsia je prevrtana (odlisenie) nabojnica bez zapalky, osadena FMJ strelou (kvoli odolnosti pri opakovanych oteroch pri nabijani do komory) a namiesto zapalky vysekavacom vyrazeny kusok gumy ci silikonu (kamos ma kus takeho volacoho tvrdeho cierneho ala guma ci silikon, co dlho vydrzi). Ak je vhodne zvolena velkost, nereba ani lepit, ako uz bolo pisane vyssie. A da sa pouzivat skoro vecne.
Plastove po case prasknu - aspon mne to uz urobili, teda mosadz vydrzala, ale plast nie.
eager_dubinsky

Príspevok od používateľa eager_dubinsky »

[quote="Jack"]Oskar, ale je to asi celkom jedno, že či včielky idú tesne nad alebo pod tisíc J. Problém by bol, keby si jednu takú musel v niekom nechať a išlo by to na expertízu. Ale čo som počul, tak v prípade, že je to továrenské strelivo, sa ešte vždy môžeš vyhovoriť, že si to kúpil a nemeral, takže si nemal šancu vedieť, akú má strela E.
:wink:
Ehm, tým nikoho nenavázdam na lož, len nahlas uvažujem o teoretických možnostiach.
:D[/quote]
Jasné Jack, ja to vidím podobne a naviac, nehodlám zanechávať olovka kade tade po luďkoch, ale sem tam na love v lese v diviačkoch a jelienkoch, ked sa bude dať a bude to na istotu, len na istotu, zbrane treba používať vždy len s rozvahou, pre 357 to platí dvojnásobne, potom nám všetkým prináša náš koníček aj potrebné potešenie a zadostiučinenie za to všetko čo tomu ako správni magori a vypratanci obetujeme....moja mangelka ma tak nazýva.....nech...ja viem.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

potom nám všetkým prináša náš koníček aj potrebné potešenie a zadostiučinenie za to všetko čo tomu ako správni magori a vypratanci obetujeme....moja mangelka ma tak nazýva.....nech...ja viem.
Neboj neni jedina :!: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Rôzne sušilky od malých až po veľké :

http://www.supra.cz/zbrane/zbrane/doplnky.html
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"