Q100

inspiring_grothendieck

Príspevok od používateľa inspiring_grothendieck »

ok tak uz to vyriesili potom.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa hornet »

Kde sa s tym da puknut?
inspiring_grothendieck

Príspevok od používateľa inspiring_grothendieck »

hornet napísal:Praveze teraz uz to Q100 ma, o tom s pisal, ze mi vadil, lebo bol dost tenky a bolel ma po par ranach z neho prst.
ono ani na Gecku to nie je nieco prijemne ale clovek si zvykne :)
a zaroven je to velmi dolezita poistka zabranujuca vystrelu pri pade a ciastocne aj nechcenemu stlaceniu spuste pri nevedomej manipulaci "niecoho" v okoli spuste.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa hornet »

G je oproti tomu zlate, pre mna to bolo na Q100 vyslovene neprijemne.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Ja som pocul od chalanov z posledneho kola Tekovskej ligy, ze su znej velmi milo prekvapeni a to iste napisali aj v recenzii z PZ Ceskej republike.

Chaln snou vystrielal 4 miesto v Production.
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Je možné, že na kuse, ktorý bol teraz na prezentácii bola iná spúšť (pre služobné použitie), ako pre športových strelcov. Možno bude viac verzií, ako u K100...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

SF = Striker Fired = zbrane s priamobežným úderníkom (t.j. bez kladiva)

(to len aby tu tomu rozumeli aj menej zainteresovaní :wink: )
inspiring_grothendieck

Príspevok od používateľa inspiring_grothendieck »

ved to je jasne preco to tak je ze iba SF na sluzobnu zbran:
ked ma zbran klasicke kladivo tak pachatel moze potom zabranit policajtovi vo vystrele tym ze medzi kladivo a zaver da tesne pred vystrelom prst.

info pomocka z ministerstva: Chuck Norris to dokaze :lol:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5606
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

elado napísal:uvidí sa keď to bude v predaji, teraz je to také varenie z vody. Na druhej strane je jednoznačný trend u služobných zbraní SF, a pre zákazníkov je dnes široká ponuka na trhu.
Jednoznačný trend? Odkiaľ čerpáš toto presvedčenie? Treba sa pozrieť, čím prezbrojovali napríklad policajné zbory v západnej Európe za poslednú dekádu a potom hovoriť o "jednoznačných trendoch". Bez urážky a naozaj nič v zlom, ale toto tvoje presvedčenie stojí na vode.
:arrow:
Že v poslednom čase aj Sig-Sauer alebo HK vyšli von so svojimi SF modelmi je fakt, ale trendom je skôr rozširovanie sortimentu ako možná cesta/výhoda v dosť drsnom konkurenčnom boji, než že by odrazu medzi služobnými zbraňami začali mať nejaké (napríklad s DAO, resp. SF) navrch pred inými. Ak mi neveríš, pozri si, čím prezbrojovali (relevantné zbory na západ od nás)...
:wink:
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2064
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa dantes »

Jack, a cim prezbrojovali? Celkom ma to zaujima.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5606
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Dantes, ak ťa to hlbšie zaujíma, potom odporúčam Google. Vyčerpávajúcu odpoveď ti tu isto neposkytnem, aj keby som chcel. Pointa ale je, že povyhrávalo kde-čo a ak je nejaký trend z toho všetkého zrejmý, potom, že plasty majú výrazne navrch nad hliníkom a oceľou (pokiaľ ide o rámy) a možno, že drvivá väčšina záujemcov preferuje 9 mm Luger pred inými kalibrami.
8)
A čo konkrétne povyhrávalo za posledných nejakých 10 rokov? Naozaj všeličo. Veľa z toho sú zbrane so spúšťovým mechanizmom SA/DA. Heckler napríklad vyhral s P30 policajné tendre nemeckej federálnej polície, nórskej a portugalskej polície. Predtým s P2000 uspel u švajčiarskej federálnej polície, švajčiarskej aj americkej pohraničnej stráže. A predtým, na prelome tisícročí, povyhrával veľké tendre s USP. Sig-Sauer urobil veľký kšeft vo Francúzsku, keď vyhral tender na štvrťmilióna SP2022 pre políciu, žandárov a colníkov. Okrem toho predali vyše 100-tisíc pištolí do Kolumbie, niečo do Portugalska tamojšej polícii. Beretta uspela s Px4 v Peru a vyhrala aj kopu menších tendrov inde. To sú len tie príklady, ktoré mi napadnú ako prvé. A nejako som úplne opomenul, čo z koláča si dokázali odhryznúť v CZUB. A aby neprišlo k nedorozumeniu, nevyhráva len plast, občas (hoci zriedka) aj hliník alebo oceľ.
:roll:
Samozrejme, vyhrávajú aj modely so spúšťovými mechanizmami DAO alebo SF. A nielen Glock. Walther už stihol predať PPQ do Estónska, kde začali s prezbrojovaním už skôr a Makarova začali nahrádzať P99. Takisto v Holandsku vyhral Walther. V Poľsku vyrába Walthera licenčne Radom. SW povyhrával kopu tendrov s M&P, najmä v USA, ale tiež menších zahraničných, vrátane neslávne známeho belgického, atď.
:arrow:
Takto by som mohol pokračovať ešte hodne dlho, ale myslím, že ako argument pre moje skoršie tvrdenia, celkom postačí aj takýto výpočet. Pritom zrejme najzásadnejší z plánovaných tendrov na prezbrojenie americkej armády sa nakoniec neuskutočnil (nie v predpokladanej podobe a plánovanom čase), hoci aj tam sa rátalo skôr s SA/DA. Pri ostatných tendroch treba brať do úvahy argument, že nie vždy vyhrá to najlepšie. Ale to už je trochu iná téma.
:wink:
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Jack, pekný príspevok... Je pravda, že všetko je aj o určitých sympatiách a možnosti výberu. Mne sa páčia SF pištole i keď pripúšťam, že "kladivo je kladivo"... Keď sa vrátim ku Q100... Z toho, čo som mal možnosť si vyskúšať, nerobím žiadne závery, aj keď ma to zatiaľ moc neoslovilo. Počkám na produkčný model a vyberiem sa do Ľupče. Stále ju tak nejako chcem. Páči sa mi, je slovenská ak sa mi bude páčiť len o máličko menej, ako H&K SFP9, alebo rovnako, je určite moja... Aj za cenu "detských nemocí". Keby mala byť prvá a jediná, možno by som trošku váhal a čakal...
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5606
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Miro, veď jasne. Ja som sa vôbec nesnažil porovnávať, čo je lepšie a čo horšie. či SA/DA alebo DAO, resp. SA, resp. SF. Sám mám aj aj. Presne ako si napísal, beztak je finálny výber do veľkej miery vecou emócií. A pokiaľ ide o Q100, prajem GP, aby s ňou mala čo najväčší úspech. Je fajn vidieť, že JK nespí a GP podobne ako veľkí hráči kalibru HK, Sig Sauer či Beretta rozširuje svoje portfólio o zbrane s "novým" spúšťovým mechanizmom, ktoré majú šancu na (komerčný) úspech. A robí to, ako sme si uňho už zvykli, po svojom.
inspiring_grothendieck

Príspevok od používateľa inspiring_grothendieck »

aj tak sa mi zda divne ze moze niekomu vyhovovat prve rana tazka DA a potom nasledne lahka SA pri sluzobnej. clovek v strese doslova pretlaci prvu ranu a potom dalsie idu ako po masle.
podla mna mozny naslap na problemy.

strelim prvu, akoze sledujem co to urobilo hej, ved nestrielam po ludoch kazdy den a popritom strese nevedome nechtiac tresknem hned druhu lebo SA mod je nepomerne citlivy a kratky oproti DA.
no ale kazdy sme iny tak nech kazdy nosi co sa mu pozdava.
thunder
občasný prispievateľ
Príspevky: 79
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa thunder »

Strielal som s Q100 minulu sobotu na predvadzacke v Trencine a ma moje plne sympatie. Ma skutocne vybornu spust a prijemny priebeh vystrelu. SF v portfoliu GP velmi chybal.
Keby bola Q100 v predaji pred rokom, ked som si vyberal druhu "zodpovednejsiu" zbran k prvej malej a lahkej, co mam na kazdodenne skryte nosenie, tak by mal moj terajsi G17 tvrdu konkurenciu a neviem, ci by som ho vobec mal. lenze vtedy z mojho pohladu fanusika modernych veci, GP s ponukou samych "kladivacov" nemal cim oslovit, aj ked sa mi z K100 strielalo velmi dobre. Jednoducho kladivo povazujem za archaizmus...
A teraz uz som si tak zvykol, ze neviem, ci chcem menit, aj ked mozno za lepsie... :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"