Stavba AR 15

duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Netusum, Igor, ale na 300 m sa to hybe od 6 do 8cm ak meeiam najvzdialenejsie diery od seba. Pr 52kach. Moje ruky su limit...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

S hlavnou od toho vyrobcu som mal sustrel 3 ran na 300m s optikou 6x a mojim ""sypanym" strelivom 5cm!
Viem ze to nie je aka taka vypovedna hodnota, len aby ste si to vedeli predstavit co to dokaze!
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Pekná puška. Koľko " má hlaveň?
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

20 palcov.1:8 twist, vazi 1,1 kilogramu vdaka kanelovaniu.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

No paráda. Až teda tá pažba trochu, to by chcelo inú.

Tomu twistovaniu by som rád trochu lepšie porozumel ale tu na tomto fóre sa aj bojím pýtať. Ako základnú poučku o čo ide chápem. Ale aký je lepší pri akej dĺžke hlavne použiť a aké strelivo pre ten ktorý v kombinácii je mi trochu záhadou. Ty si použil 1:8 pri 20", ja mám taký istý pri 11,8" a Breda dáva pri 20" 1:9

No ale toto sa mi páči, páči sa mi farba hlavne k čiernemu telu, pekný kontrast.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

hovori sa ze "neexistuje blba otazka iba odpoved", ale vo virtualnom svete to je naopak :-)
twist mas popisany i na wikipedii ,takze sa tu nebudeme donekonecna opakovat :-)
Ta pazba je to najlepsie riesenie pre standardistu, ale nie je problem vymenit urcite by ti duros vyhovel.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

No a práve pre toto hovorím, že tu je čokoľvek zbytočné sa pýtať. Máš na wiki, dovi dopo. :roll:
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Na wiki je akurát často kopa amatérsky preložených nezmyslov.
Napíšem neskôr, nechce sa mi zobať do mobilu...
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Ak strielame dynamiku , to jes vela vela, chceme strielat lacno ci uz kupujeme alebo prebijame, to jest od 1:7 po 1:14 na 55 gr to staci.

Ak chceme strielat nieco presnejsie na viac ako 300 m tak nam treba 69 gr strely, tam nam treba 1:9 a kratsie.

Celkovo 223 rem je na long range , trapenie a to hlavne v samonabijacke seriovej.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Vlado ano, ale práve riesim čiste športové flinty na kvalitatívnej úrovni ala JP a maju 7palcový twist.. a vraj vedia zagarantovat aj rozptyly pri lahších strelách.. tak už som z toho jeleň...
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Vdaka toto je uz debata na urovni. Takze 55g do 1:8 pri 11,8" su ok alebo by bol ideal tazsie/lahsie?
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

1:8/ je to najuniverzalnejsie co je .. secko do toho mozes ladovat..
Používateľov profilový obrázok
tomy45
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa tomy45 »

Podla mna je u hlavni pre AR15 vela premennych.
Standardizovat nejak pomer dlzky hlavne a twistu nie je uplne smerodajne.

V nasich koncinach [rozumej EU] nie je vela vyrobcov, dovoz je drahy, co trocha zuzuje zber dat zo skusenosti. Samozrejme, fyzika a spol. cosi predurci.
Aj 2 hlavne rovnakych dlzok a twistu od rovnakeho vyrobcu nemusia rovnako vypluvat tie iste strely.

Len tak letmo z vlastnej skusenosti...
Norinco CQ/A 14.5", 1:9 twist? neviem kolko ma, na 300m s 55gr od SB do 10cm rozptyl [bez free float], 15cm boli 2-3 uletetene, za pomoci kolimatora nebol velky problem. Ja s 18" 1:7 od Daniel Defense na 300m s 77gr Fiochi sierra match king 5-8cm rozptyl a to nie som nejak extra dobry strelec. NO v momente ked som dal do DD 55gr od SB som ani terc netrafil riadne :wink:

Asi treba ist cestou pokus-omyl, vyskusat vsetky dostupne strely, eliminovat... a dostane sa k naj vysledku.
Naposledy upravil/-a tomy45 v 25 Apr 2017, 20:22, upravené celkom 1 krát.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Tie kratk hlavne nie su na ten vykon streliva urcene, polka prachu pride nazmar lebo len tak vyleti do luftu a strelu uz neurychli lebo ta je davno uz prec. A plieska to tak ze sa pri tom neda stat.

Ja neviem co je to za trend poslednu dobu, kazdy sa hra na drsneho CQBckara z prepadovky ci co :)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"