Streľba 9mm luger 25m

Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

(dobre video)
Používateľov profilový obrázok
calvin
prispievateľ
Príspevky: 148
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa calvin »

:mrgreen: kua, takze takto to je?

len som zvedavy, ako na tej jednej nohe zvladnem vyklonenie spoza prekazky...
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

abakan napísal: resp. ku kazdej robote sa treba spravne postavit.
...si... 8)
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Hej, aj pri popperoch platí - ako si ho postavíš... tak Ti potom ľahne... :twisted:
Používateľov profilový obrázok
kvaderlipa
občasný prispievateľ
Príspevky: 33
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa kvaderlipa »

jj, jasne, aj hrat moze niekto vediet na gitare bez toho, aby poznal noty, alebo ho niekto ucil ako si chytit akord, staci len v spravnej chvili brnknut po spravnej strune, to je asi taky zmysel toho spravne zamierit a spravne stlacit spust, je to prirodzene,,, jedna vec mi vsak nejde do hlavy,,, na co mal ten chlapik z videa za opaskom noznice, vie to niekto vysvetlit?
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Predpokladam, ze to ma nejaky IFAK alebo trauma kit - sucast lekarnicky…
Používateľov profilový obrázok
kvaderlipa
občasný prispievateľ
Príspevky: 33
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa kvaderlipa »

Zase som bol skusat, doma som trenoval suchu strelbu, hlavne stlacenie spuste. Na obrazku je prvych 5 striel, potom sa uz okruh rozsiroval. Som celkom spokojny s tym rozptylom, ale este to dat tak 20 cm dole, bez toho aby som nizsie mieril. Doma som si potom vsimol pri suchej strelbe, ze nemam vzdy uplne zarovnane mieridla pri miereni, je tam maly rozdiel, vsimnem si ho az tak, ze pri zamiereni pohnem prednou muskou vpravo resp. vlavo. Trocha pretrca, co myslite?
Prílohy
strlba.jpg
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ako znie otázka?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Myslim, ze neviem co myslis tym pretrcanim. :-))
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

.. tipujem ze "pretrcajuca muska" = druha situacia na tomto obrazku: http://www.bullseyepistol.com/f2-2.gif
:D
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

ak striela z glocka s glokackou kovovou muchou, tak je to mozne. Ta mucha je trocha zla, lebo ak chce strelec vidiet gulicku muchy celu v Ucku mieridla, tak nadmieruje... pri zarovnanych mieridlach s muchou je vidiet asi 3/4 alebo 2/3 gulicky muchy.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

ak to vidi pri suseni, tak ma asi zaostrene nie na muchu, ale na terc. Ak len pri strelbe tak sa snazi pomahat reakcii sposobenej spatnym razom. :twisted:
Používateľov profilový obrázok
kvaderlipa
občasný prispievateľ
Príspevky: 33
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa kvaderlipa »

jj, presne to som myslel co theplaky spomina, "pretrcajuca muska", dnes som to pocital, mieridla na pistoli (CZ 75B) mam od seba 15,5 cm pri nadvihnutej muche o 1 mm to robi na 25 metrov (ak som sa niekde pri goniometrickych funkciach nesekol) cca 16cm na terci, cize aj tak este niekde ja robim chybu, lebo na terci je to vyssie a 1mm pretrcania, to uz musi aj slepy vidiet pri miereni.

Pre yarco otazka znie, ci niekto nema pri strielani takyto problem a kde sa mu stala chyba? ;-))

(ach to moje vyjadrovanie)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Je otázne, či nejaký "problém" vôbec máš.
Ťažko takto od klávesnice radiť, aj iné strelivo ti kľudne môže na 25m padať o 10-20 cm vyššie/nižšie než to predchádzajúce. Tiež nepíšeš (aspoň som si nevšimol), kam na tom terči si vlastne mieril.

Najprv zisti, ako je tá zbraň (s daným strelivom) vlastne nastrelená na 25m. Či už pomocou nastreľovacej stolice alebo strelca, ktorý mierenku vie. Aby si vedel, kam to vlastne má lietať, ak budeš robiť všetko dobre.

Až potom môžeš špekulovať, akú chybu do toho vnášaš ty sám.
Používateľov profilový obrázok
Sancho
občasný prispievateľ
Príspevky: 37
Registered for: 11 years 6 months

Príspevok od používateľa Sancho »

Ahojte rad by som Vas poprosil o radu na co by som sa v treningu mierenej strelby mal zamerat na zaklade terca ktory som nastrielal.
Strielalo sa obojrucne na 25m zeleny KVZ terc. Sluzobna pistol u mna kaliber 9mm Luger. Vonkajsia strelnica bezvetrie dobra viditelnost asi -7C . 5 ran nastrelnych tie su preciarknute ciernou fixou na tie bolo tusim 5 minut.
Nasledne sa strielalo 5 ran za 1 min, 5 ran za 45 sekund a 5 ran za 30 sekund. Takze celkovo 15 hodnotenych ran. /terc som bodovo nevyhodnocoval ja/

Dakujem
Prílohy
IMG_min.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Tréning"