Streľba 9mm luger 25m

Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Ide o rozdiel medzi laminárnym a turbulentným obtekaním strely vzduchom - a to trochu rozdiel.
Používateľov profilový obrázok
kvaderlipa
občasný prispievateľ
Príspevky: 33
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa kvaderlipa »

Bol som vcera na strelnici, tu je vysledok, porovnavat sa to velmi neda, lebo som bol na drahe 20m, minule 25m.
Je sa este dost co ucit, napada niekoho, akou chybou mozu byt strely koncentrovane vlavo hore?
Prílohy
cz75b-20m
cz75b-20m
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Viď príspevok v tejto téme od pena Máj 08, 2015 1:11 pm 8)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Myslim, ze tam investicia listku na vlak a zaplatenie si kurzu ti usetri este dost vela penazi. Chod touto cestou. Samoucbou to bude hodne drahe.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Ja sa len divim ako sa niektory ludia postavia so zbranou pred terc, vystrielaju par zasobnikov a potom so sklamanim zistuju, kde je pre boha chyba. Ako to, ze to nejde. Malo by byt zakladnym predpokladom, ze ked chcem nejaku cinnost zvladnut, tak si nieco o nej najprv nastudujem. Zozeniem literaturu precitam, snazim sa zapamatat a potom v praxi pouzijem. Ak nemam moznost pristupu k literature alebo nie som schopny rozumiet pisanemu textu, najdem cloveka co vie strielat a aj vie uspesne odovzdat svoje vedomosti dalej. Ludia, strelba je jeden z najtazsich sportov ake su. Clovek musi mat znalosti z viacerych odborov a dokazat ich sklbit tak aby sa na jeho nastrielany terc dalo pozerat. Ja hovorim, ze strelba je sport pre inteligentnych ludi, hlupaci v nom nemaju sancu uspiet. Strielam 28 rokov, som VS technik, mam trenersky a rozhodcovsky kurz pre gulove discipliny ISSF. Viem o com tu pisem. Este dodam, ze strelba je sice jeden z najtazsich sportov ale zaroven aj jeden z najkrajsich a najcestnesich.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Tu treba este dodat, ze aj ked nieco nastudujes, ci uz precitas, alebo popozeras, tak to neznamena automaticky, ze to spravne aplikujes. Tu jedine pomoze skuseny strelec, ktory ma dobre pozorovacie schopnosti a vie ti vysvetlit tvoje chyby.

Ked ti je zatazko ist na kurz, ak si dobre pamatam, si niekde od MT/ZA, tak to mas kusok do Istebneho, prihlas sa na nejaku sutaz, chalani ochotne poradia.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Podla mna nie je dobra rada posielat niekoho kto nevie v klude trafit plachtu, na sutaz v dynamickej strelbe pod stresom a v pohybe.
Vytrapi sa, vystresuje, vysledok bude demotivujuci a maximalne ho to znechutii.

Chce to vela nabojou, citania, susenia a skusania. (moj pripad)
Alebo skus kurz. Ale aj tak sa tomu co je napisane vyssie nevyhnes.

Nauc sa doma v klude spustat bez strhavania, urob si "slepy" naboj, ten si vloz v nahodnom poradi medzi ostré do zasobnika, a hned ked sa ho pokusis odpalit, uvidis kde robis chybu.
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

100E investovanych do kurzu da viac nez 500E investovanych do municie len tak vypalenej na strelnici
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Telra: asi ano, ale da sa to aj metodou, citam, studujem, skusam a postupne odstranujem nedostatky. Je to sidce zarucene pomalsi sposob ako ist na kurz, ale aspon clovek nesklzne do hladania roznych skratiek... v strelbe ziadne aj tak neexistuju a dokazes nastrielat len to, co natrenujes.
Nehovorim, ze kurzy su zle a nechodte na ne, len tvrdim, ze do urcitej urovne sa da naucit strielat aj samostudiom + clovek sa nauci hladat a odstranovat nedostatky pri svojej strelbe, co je aj tak nikdy nekonciaci proces.

PS: nemyslim si , ze ist ako uplny zaciatocnik na sutaz dynamickej strelby je dobry napad. Ked som siel strelit svoju prvu IPSC sutaz, strielal som cca rok mierenku na 15-25 metrov. Nemal som problem nastrielat 95+/100 a na svojej prvej sutazi (myslim ze lvl 2.) som zhorel ako fakla - cca 40% na Petra Kopunca. Takze na sutaz chodte az vtedy, ak na 15 metrov dokazete udrzat svoj sustrel aspon v 8-cke na standartnom pistolovom terci.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ako piše cubitko podobným štýlom som začinal ja.Samouk-študoval som všetku dostupnu literaturu,sledoval som špickovych strelcov tej doby,ovšem na prvej suťaži.Potom som rozmýšlal preboha odkial oni padli.Presnost,rychlost ladne pohyby.Zial vtedy nebola možnost kurzov ako teraz.Takže sa da naučit strielať ako samouk,len to chce vytrvalost a nedat sa znechutit prvými neuspechmi.Dalej len strielat strielat :mrgreen: Zaklad je mat cistu hlavu a možnost kde trenovat.Ale ako všetci radia aj ja sa ku nim pripajam je dobre najst si niekoho kto sa ti povenuje,kto už ma nieco odbuchane a netaha steba zbytocne tažke love za nič.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Aby sme sa rozumeli, ja hovorim o tom, ze mierena strelba sa da naucit aj samostudiom, len sa tomu treba venovat.

Dynamicka strelba napriklad IPSC,to je uplne iny pripad. Pri tej vas jeden kurz napriklad u Ondra Pupalu, Pepa Rakusana, Ernesta Nagyho etc. posunie dopredu o svetelne roky. Pochopil som to , ked mi jeden hodinovy trening s Petom Kopuncom, uplne v mojich pociatkoch, cca pred 2 rokmi, dal viac ako moje niekolkomesacne samosnazenie. Takze potom nasledovali kurzy u uz vyssie spomenutych ludi. Oni Vas strielat nenaucia, to uz aspon do istej miery musite vediet, ale ukazu Vam smer akym a co trenovat, odstrania zlozvyky a zbytok je uz len na Vas.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Ja byt tabula rasa idem hned na kurz aby som si prave nevstepil tie zlozvyky.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

abakan: pri mierenke som zlozvyky nemal, tam mas na vsetko cas, tak si prst na sputi, uchop, spravne silne zovretie zbrane v klude pripravis. Zlozvyky prisli az pri mojom samotreningu dynamickej strelby.. ale mozno mas pravdu
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

- zrovnat mieridla
- zodpovedne spustat

Tieto DVE veci su alfa a omega celeho strielania.
- obe cinnosti sa daju nacvicit susenim oproti bielej stene: namierit na stenu, zrovnat si mieridla, pomaly a plynule stlacat spust, neustale sa sustredit na obrazec mieridiel, ..cvak! .. mieridla nespustit z oci ani pocas a po spusteni .. a znova a znova
- na strelnici potom robit vsetko tak ako pri suseni
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Postoj si nechal kde?
Napísať odpoveď

Návrat na "Tréning"