Streľba 9mm luger 25m

Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa theplaky »

- zrovnat mieridla
- zodpovedne spustat
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Pises, ze len tieto dve veci treba ovladat. Potom pani ( napr. Brychl, Jurjev, Skanaker) co zostavili mnohe mudre knizky o tercovej strelbe asi len z tak z dlhej chvile venuju tretinu knihy tematike o zaujaty spravneho postoja a drzania tela... o technike dychania a inych "malickostiach" sa zamerne nebavim...
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

theplaky, neviem ako vieš strielať, ale podľa tvojho príspevku, si pár lekcií nácviku streľby preskočil. Bez dobrej polohy voči terču nikdy nestrelíš plný počet bodov. Bez správneho dýchania nikdy nestrelíš plný počet bodov. Bez zosúladenia mierenia a spúšťania nikdy nestrelíš plný počet bodov. A samozrejme bez dobrej psychiky a iných "drobností" nikdy nestrelíš plný počet bodov. Takže zhrnúť celú problematiku streľby do dvoch bodov je trochu scestné ...
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa theplaky »

Abakan: ano, pisem len o DVOCH veciach nakolko toto vlakno zalozil clovek ktory dokaze na 25m vyuzit celu plochu terca P135 (bez urazky). Postoj ako taky samozrejme zanedbatelny nieje no ak si ustrazis tieto DVE veci urobis menej chyb ako keby si sa mal sustredit na X dalsich (postoj, svetlo, pocasie .. co som mal na ranajky). Mozno som to napisal dost "tvrdo" (ok-som uz raz taky), ale vedz ze to niesu dogmy ktore som si sam z dlhej chvile vymyslel a ktore sa tu snazim nasilu prezentovat aby som si nahnal body. Tuto radu som dostal od cloveka ktory berie v ramci SVK (co sa tyka olympijskych disciplin) kazdy rok 2 medaile, nezavisle na nom mi to zopakoval aj pan Bubernik (st) ktory je co sa tyka mierenky na SVK pojem. Ked mne ludia ktory nieco v zivote dokazali povedia ako to robia tak mam tendenciu im verit a ich vyhlasenia nespochybnovat (je to otazka pokory a ucty k tomu co oni dokazu a ja nie). Aby som to zhrnul: tito dobry ludia tvrdia ze mierena strelba z pistole je o tom ze si zrovnas mieridla a zodpovedne odpalis -bolo mi povedane (citujem), ze ak dodrzis tieto DVE jednoduche zasady tak na sportovy terc 50/20 nevyjdes z deviatky - a ja tomu verim.

Pena: opakujem, toto vlakno zakladal clovek ktory nemal v umysle strelit plny pocet bodov - on sa chcel len zlepsit. Ak sa bude sustredit vyhradne na to aby mal pri spustani zrovnane mieridla a nestrhaval tak narobi menej chyb ako keby sa mal sustredit na polohu, dychanie a ine drobnosti o ktorych pises. ANO, su to vsetko premenne ktore vstupuju do tej rovnice ktora urcuje ako moc presny budes , ale v porovnani s mierenim a spustanim je ich vyznam ZANEDBATELNY. Co sa tyka tvojej poznamky o tom ako som "preskocil zopar lekcii nacviku strelby" a "plnom pocte bodov", rad by som ta odkazal na vysledkovu listinu z IV. kvalifikacneho preteku KVvZ ( http://www.szvvz.sk/archiv/2015/04KPtro ... ava_Re.pdf) kde sa mi podarilo strelit 100b - teda absolutny vysledok na P135 a aj 50/20 (nestrielam to kazdy den, ok - ale uz som to strelil). Vies ma aj Ty odkazat na nejaku vysledkovu listinu (nie trenink) kde si strelil vysledok ktory by ta opravnoval vyjadrovat sa o ostatnych ze preskocili zopar lekcii strelby? - vazne, zaujima ma to.

(Osobna poznamka: som tu len kratko ale zacinam mat dojem ze na tomto fore je vela nacelnikov a malo indianov)

-howgh
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa mrzo »

Spravne namierit a spravne vystrelit skutocne staci na to aby clovek presne trafil, to je fakt. Ak to niekto dokaze tak, ze stoji na jednej nohe a fajci pri tom cigaru a jednou rukou sa spara v nose, prosim... Ale prave tymto dvom veciam dost pomoze ak ma spravny postoj, spravne drzi zbran, spravne dycha atd. Ci je lepsie zacat s tymito zakladmi a potom doplnat ostatne, alebo sa hned od zaciatku sustredit na vsetko naraz, to uz je asi na kazdom ako sa rozhodne, jednemu moze vyhovovat jednu, druhemu druhe.
theplaky napísal: (Osobna poznamka: som tu len kratko ale zacinam mat dojem ze na tomto fore je vela nacelnikov a malo indianov)
Myslim, ze si toto forum velmi dobre vystihol :D
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

theplaky: všetka česť tvojim úspechom. Tu sa ale popisovali hlavné zásady pri streľbe. Aj začiatočník by sa ich mal pridržiavať, nakoľko patria do komplexu zásad správnej streľby.
Upozorňovali ťa na to ľudia, ktorí si to prešli od základov.
Možno už ti Pena napísal PM. Mňa rozosmialo, že sa tu oháňaš Bubernikom st.- s ktorým Pena trávi každý deň :wink:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Podľa mňa majú pravdu obe strany a po horeuvedených vysvetleniach nie je dôvod sa dohadovať.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Nemozem suhlasit s takymto alibizmom ale necham to tak. :roll:
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Podla mna sa pena a teplaky osobne poznaju, len su poskryvani na fore za prezivky a to ich zmiatlo.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Abakan, on nepise ze su to len tieto dve veci ale ze tieto 2 veci spolu tvoria podstatnu cast presnosti. Hned potom je postoj, dychanie, svetlo, naboj, dlzka chlpov na ruke a milion detailov ktore vyhravaju medaile ale nepomozu ak nezvladas zaklady.
Hovorite otom istom, len ty ides do vacsich detailov :)
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

theplaky napísal: Tuto radu som dostal od cloveka ktory berie v ramci SVK (co sa tyka olympijskych disciplin) kazdy rok 2 medaile, nezavisle na nom mi to zopakoval aj pan Bubernik (st) ktory je co sa tyka mierenky na SVK pojem. Ked mne ludia ktory nieco v zivote dokazali povedia ako to robia tak mam tendenciu im verit a ich vyhlasenia nespochybnovat (je to otazka pokory a ucty k tomu co oni dokazu a ja nie). Aby som to zhrnul: tito dobry ludia tvrdia ze mierena strelba z pistole je o tom ze si zrovnas mieridla a zodpovedne odpalis -bolo mi povedane (citujem), ze ak dodrzis tieto DVE jednoduche zasady tak na sportovy terc 50/20 nevyjdes z deviatky - a ja tomu verim.

(Osobna poznamka: som tu len kratko ale zacinam mat dojem ze na tomto fore je vela nacelnikov a malo indianov)
-howgh
Prispejem skromnou poznámkou :

Čo sa týka tých olympionikov, je potrebné mať na zreteli aj to, že k svojim úspechom sa nedostali zo dňa na deň. Zároveň by som podotkol, že tam je vystrieľaných nábojov do bludu...hlavne v tých začiatkoch. Neskôr sa dostane aj ku kvalitnej zbrani a aj ku špeci sériam nábojov, ktoré sú vyrobené priamo na mieru pre dotyčného strelca.

Aby som to zhrnul :

....strelec musí vedieť strieľať aj v tých začiatkoch a to aj s nejakou šunkou a so sériovým strelivom...

Osobná poznámka : ...náčelník pozdravuje indiána...;)
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

@ zlomizub: Nebavime. Nejdem do detailov lebo:
Postoj je zaklad produkovania stabilneho vykonu. Nebavim sa o desiatich polozkach, kt. sa daju vypracovat aj v menej kvalitnom postoji. Bavim sa o hodine strelby, napr. Tam sa uz spravny/nespravny postoj prejavi velmi vyrazne.
Vulgarne napisane: aj pri pileni dreva treba zaujat spravny postoj, resp. ku kazdej robote sa treba spravne postavit.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Abakan:
Alibizmus?.
Len to skrátka beriem tak, že na inej úrovni detailu budem radiť človeku, ktorý stojí meter odo mňa a máme rezervovaný čas na jeho tréning a na inej cez internet človeku, o ktorom viem len to, že momentálne má za cieľ dostať presnosť z papiera rozmeru A1 na papier povedzme A4/A5.

Možno to znie divne, ale ja rozumiem tomu čo píše Pena/ty a tiež tomu, čo sa snaží povedať Theplaky. Oba prístupy mi dávajú zmysel (v určitej situácii) a fakt nevidím dôvod sa tu doťahovať kto viac, ďalej a lepšie. Adresát z toho bude možno zmätenejší než bol predtým, ale o neho tu asi nejde.
Ale ak vás to baví ...
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa theplaky »

Dnes idem piect tortu. Sice neviem ani piect, ani varit, ale pevne verim ze ak sa k sporaku spravne postavim moja torta bude pekna a chutna. ..vlastne doma nemam ani mlieko a piskoty - ale to nevadi, ved sporak mam predsa dobry, budem pri nom stat tak ako sa ma a budem aj spravne dychat.
- alebo nie-nic neupeciem! ..budem o tom len rozpravat! :D

..chcel by som sa Vam vsetkym ospravedlnit. Moje kung-fu je oproti tomu Vasmu malo velke. Utiahnem sa teda do ustrania a co sa deje na tatami budem pozorovat len z dialky - s otvorenymi ustami a nadsenim vlastnym dietatu ktore zavidi ostatnym detom ako sa vedia dobre kolotocovat.

-howgh
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Ktomu sa mi paci video s Adamom Painchaud:
https://www.youtube.com/watch?list=PLfl ... page#t=133
Ani on vsak netvrdi ze tak to je spravne! Ibaze spust a mieridla su absolutny zaklad.
Napísať odpoveď

Návrat na "Tréning"