Strelivo

Používateľov profilový obrázok
Montana
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Montana »

Chalani, dnes som mal možnosť vyskúšať si prešovské diadolky. Trocha mi to tvarom pripomínalo JSB EXACT, akurát boli ľahšie. Vystrieľal som ich asi dvadsať kusov a javili sa mi celkom dobré. Na dvadsať metrov som bez problémov zasiahol plechovice a sklopné terče. Zatiaľ používam Gamo Magnum. Ak máte niekto skúsenosti s takýmto strelivom dajte vedieť. Niekde som už o tom strelive čítal, ale neviem to nájsť.
eager_nobel

Príspevok od používateľa eager_nobel »

http://www.gunshop.cz/cs/skenco-pointed ... -2943.html a co toto.vizera ze je na vecie vzdialenosti ked je vaha jen ccca 0.2 gramu.ma to nekto.
infallible_pike

Príspevok od používateľa infallible_pike »

Montana
Ja som skusal presovske ( som z PO :-) ) ale ani na desat metrov ma nepresvedcili. Mal som na porovnanie levicke http://www.internetovypredaj.sk/img_pro ... 3e3185.jpg a milo ma prekvapili. Este chcem vyskusat JSB Exact a RWS Basic, Supermag a Superpoint.
Používateľov profilový obrázok
Montana
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Montana »

adosk, ďakujem za reakciu na moju otázku. Len tak, akou vzduchovkou strieľaš a používaš optiku, alebo mieridlá?
Používateľov profilový obrázok
Montana
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Montana »

Konečne sa včera umúdrilo počasie a mohol som zabehnúť na strelnicu a otestovať prešovské diabolo. Vyskúšal som to na 10,15 a 20 metrov a bol som spokojný. Vyzerá to tak, že s nimi budem strieľať. Neskôr hodím foto terčov, ak mi to bude umožnené.
friendly_almeida

Príspevok od používateľa friendly_almeida »

Mohol by mi niekto poradit ,ze aky je rozdiel medzi JSB exact 4,50 a napr 4,51 ci 4,52 4,53 ,kto ake pouziva a ,ktore su presnejsie.
inspiring_mclaren

Príspevok od používateľa inspiring_mclaren »

x-krat pisane....kazdemu zelezu sedi nieco ine...treba vyskusat....najcastejsie sa pouzivaju 4,52
friendly_almeida

Príspevok od používateľa friendly_almeida »

Dakujem
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Pena »

SKULLMANN, odkiaľ máš to info, že najviac sa používajú 4,52? Najčastešie sa pre športovú streľbu používajú do nových zbraní 4,49 a 4,50 do starších zbraní. Nepoznám nikoho, kto by strieľal súťažne a do svojej zbrane by ládoval 4,52 ...
ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

Záleží aj akú kvalitnú máš vzduchovku. Pokiaľ je to nejaké gamo, slávia, alebo niečo podobné je viac-menej jedno ktorý rozmer do toho nabiješ.
Pokiaľ máš lepšiu pružinovku (napr: AA Pro-Sport) alebo PCPčko (vetrovku) tak by si si mal zaobstarať JSB testovaciu sadu pre pušku a vyskúšať s ktorým rozmerom máš najlepší sústrel.

Testovacia sada pre pušku od JSB
Obrázok
Na tomto obrázku môžeš vidieť rozdiel v strelive (pre každú zbraň to bude iné).
friendly_almeida

Príspevok od používateľa friendly_almeida »

vlastnim HHF900Combo tak neviem asi vyskusam tu sadu a uvidime :) no este musim nastrielat optiku :) Dakujem za radu. podla toho obrazku je 4,51 a 4,53 optimal.
inspiring_mclaren

Príspevok od používateľa inspiring_mclaren »

Pena napísal:SKULLMANN, odkiaľ máš to info, že najviac sa používajú 4,52? Najčastešie sa pre športovú streľbu používajú do nových zbraní 4,49 a 4,50 do starších zbraní. Nepoznám nikoho, kto by strieľal súťažne a do svojej zbrane by ládoval 4,52 ...
...nikto tu nespominal sutaznu strelbu a aj on sa pravdepodobne pyta na rekreacnu do nejakeho terca, plechovky popripade na nejaku skodnu...
ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

Ja súťažne strieľam a "ládujem" 4,52.
Dokonca STEYR používa na nástrel zbraní strelivo JSB Exact Express a tie sa vyrábajú len v 4,52. :roll:

wycky:
Aby nedošlo k nedorozumeniu: Tie výsledky čo sú na tom obrázku sú vypovedajúce pre konkrétnu zbraň. Teoreticky sa môže stať že budeš mať 5 zbraní rovnakého výrobcu a aj typu a každá nastrieľa najlepší sústrel s iným typom streliva.
V tvojom prípade by som vyskúšal od JSB: Exact Heavy, Exact, Exact Express a Exact RS všetky v 4,52. Rozdiel medzi týmito druhmi diaboliek je vo váhe (medzi Heavy a RS je rozdiel 0,195g).
friendly_almeida

Príspevok od používateľa friendly_almeida »

Ďakujem pekne krasne :) budem sa drzat rád :) tak si objednám tú sadu na nástrel a uvidíme objednáva tu niekto z netu? nepozná niekto neaky e-shop okrem merkurie a colossusu :)
inspiring_mclaren

Príspevok od používateľa inspiring_mclaren »

posli mail rovno do JSB a ked poziadas pana Kolebaca tak ti isto jednu testovaciu sadu posle zadara...
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"