Strelivo

Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Milox napísal:Skusal uz niekto podkaliberne strelivo?
http://www.diabolky.cz/foto/poll/sg/2.jpg
http://www.diabolky.cz/foto/ruzne/sgg/4.jpg

Tieto som skusal a fakt ma prekvapili. Strelel som na zelezny kybel ktory som nikdy diabolkami ani gulickami neprestrelil ani jednu stenu a tieto podkaliberne prestrelili obidne steny kybla. Dalej na dialku prestrelili aj lebku z vlka co som nasiel.

Lietaju celkom presne aj na 30 metrov a prieraznost je ohromujuca.
TY vole.....to čo za strelivko .......kde si to splašil ?

To si raz musím vyskúšať ....
inspiring_bell

Príspevok od používateľa inspiring_bell »

&Bohvie z akeho kovu to je lebo podla tej prieraznosti to musi byt nieco tvrdsie ocel???? ked sa tak nato kukam pripomina mi to 9mm luger az na tu plastovu nabojnicku. :roll:
inspiring_shamir

Príspevok od používateľa inspiring_shamir »

jezisimaria .... netrba uz na take zbrojak? :lol:
inspiring_mclaren

Príspevok od používateľa inspiring_mclaren »

take mam aj ja ale presnost onicom
friendly_fermi

Príspevok od používateľa friendly_fermi »

Jednoznacne najlepsie strelivo JSB
eager_beaver

Príspevok od používateľa eager_beaver »

Milox napísal:GAMO som skusal aj ja. Akurat mam doma GAMO match a EXPANDER. Neviem, ale mne sa GAMO nepaci. Je to podla mna taky "hnoj". Ved tie diabolky su totalne dute (ba aj sama hlavicka ma stenu asi z 0.5mm) a pri naraze aj na nieco najmaksie uz sa cele krcia.

Ja ostavam pri mojich starych dobrych gulickach. Stymi nemam problem trafit na akukolvek vzdialenost a maju aj paradnu prieraznost. Uz som ich vystielal 1000-ce tak nedam na ne dopusit :D
Ahoj, chcem sa spýtať, koľko má hmotnosť olovená gulička? Ak to zatiaľ nemáš zistené, mohol by si odvážiť? Ja by som to robil asi takto: Napočítať celých 300 ks, odvážiť na digitálnej váhe, napr. v potravinách a vydeliť 300, malo by to byť dostatočne presné na určenie hmotnosti jednej guličky. Chcem to vedieť, aby sa dala odhadnúť energia...
Používateľov profilový obrázok
Montana
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Montana »

Ahojte chalani.
Po prečítaní vašich poznatkov a názorov vo fóre na kvalitu streliva som sa rozhodol vyskúšať a podeliť sa s vami o poznatky aké strelivo by bolo pre moje Gamo Shadow 640 s optikou 4 x 20 TVWA najlepšie. A tak som to skúsil z rovnakej vzdialenosti, ale zakaždým iným strelivom na terče, ktoré sme používali ešte za komančov na školských streleckých pretekoch. Pre začiatok som mal k dispozícii Diabolo Standard, Gamo Pro Magnum a guličky Round Balls.
Desať metrov ležmo bez opory po tri rany na každý terč a bol som prekvapený z výsledku.
Niečo som sa dočítal aj dopočul o kvalite a presnosti, ale až taký rozdiel som nečakal. Možno keby to bolo na väčšiu vzdialenosť, tak to by som bral.
Veľmi ma prekvapili Diabolo Standard. Pre istotu som to s nimi vyskúšal ešte raz a zase to lietalo ako chcelo. Zásahy 9,8,6 a pekne v stlpci od stredu nad sebou.
S Gamom to bolo lepšie. Dve osmičky jedna vedľa druhej a nad nimi šestka. Bolo to síce nad stredom, ale boli aspoň blízko seba.
Najlepšie som to nastrieľal s guličkami Round Balls. Dve deviatky tesne vedľa seba a nad nimi desiatka.
Plánujem to zopakovať ešte raz na vzdialenosť 15 metrov, ale už z oporou, aby som vylúčil nedostatky, ktoré by ovplyvnili presnosť. Rozšírim ponuku streliva a dám vedieť výsledok.
Ak niekto má Gamo aké mám ja, dajte vedieť aké strelivo používate.
inspiring_nightingale

Príspevok od používateľa inspiring_nightingale »

Zabudni na tie blbosti a kup si JSB Exact. Na blizko express, na dialku heavy.
Ostatne je skoda pouzivat na nieco ine ako do plechovic.
Používateľov profilový obrázok
Montana
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Montana »

Skúsil som to s JSB Exacs a musím sa priznať, že sú super. Dal som si tú námahu a nastrieľal som si flintu a stálo to za to. Bol som spokojný s výsledkom, ale mohli by byť lacnejšie. :) :cry:
inspiring_mclaren

Príspevok od používateľa inspiring_mclaren »

aku mas flintu a na aku vzdialenost?
inspiring_nightingale

Príspevok od používateľa inspiring_nightingale »

Skus citat aj o kusok vyssie... :D
Používateľov profilový obrázok
Montana
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Montana »

Dnes som si pozrel zopár vídeí a zaujalo ma jedno vídeo, kde skupinka chalanov strieľa na plechové terče napodobujúce rôznu zver rozmiestnenú po poli. Celkom ma to zaujalo. Pravdepodobne oslovím kámoša, aby nám vyrobil zopár takých terčov a vyskúšame to.
Podľa toho čo som videl, tak budem musieť nastrieľať flintičku na väčšiu vzdialenosť a zistiť, aké strelivo bude na tento účel vyhovovať.
Keď mám pravdu povedať, už ma to pukanie v telocvični na terč aj trocha nudilo. Bude to také oživenie a asi aj sranda pre mladších, keď nás starých chrenov zbadajú, ako sa hráme na lovcov :lol:.
Takže, dajte typ na strelivo. Na väčšiu vzdialenosť a presnejšie zásahy to bude musieť byť asi niečo kvalitnejšie. :lol:
inspiring_mclaren

Príspevok od používateľa inspiring_mclaren »

sam si musis vyskusat mne sa osvedcilo tazsie strelivo napr JSB Heavy....to pouzivam aj na flase....flasa od sampusu na 35 metrov jedine s Heavy
Používateľov profilový obrázok
Montana
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Montana »

Konečne sa nám podarilo vyraziť na strelnicu a vyskúšať to na sklopné terče na väčšiu vzdialenosť ako v telocvični. Ako som už v predchádzajúcich článkoch spomínal, chcem vyskúšať strelivo na väčšiu vzdialenosť. Nebudem tu vypisovať, aké strelivo som testoval, ale spomeniem iba to, že mne sa najviac osvedčilo Gamo Pro Magnum. Do tridsať metrov to celkom dobre lieta, aj s presnosťou som spokojný a k tomu aj cena je dobrá. :P
infallible_brahmagupta

Príspevok od používateľa infallible_brahmagupta »

Toto su brutalne len ta cena. http://www.merkuria.net/index.php?main_ ... 1138f9e28e Vyskusal som a prestrelil som milimetrovy plech na 10 metrov.Este vyskusam tazke.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"