Presna strelba - prebijanie nabojov .308W

Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

OMG teraz ti to bude lietat jednou dierou. :shock:
profilaktik
občasný prispievateľ
Príspevky: 57
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa profilaktik »

Ako vidim, niekto si pod stromcom nasiel poriadnu nadielku ;)
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Paradny jezisko, verim ze budes spokojny (na lis nahod gulu, oproti tej pake je to stokrat lepsie), a s nastavovanim matric opatrne (treba dobre precitat navod a ist krok po kroku), ale to asi vies.

Drzim palce!

Gunslinger
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

nevím,jestli mu radíš dobře, návod se přece čte, až když všechno selže, ne?...... :D :D .
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

:D tiez citam manual az posledny ale tentoraz bude prvy 8) cim dalej viac citam tym menej tomu rozumiem :lol: trocha mi to pripomina cas s pred viac ako 20 rokov ked som si prvy krat sadol do auta a 3 pedale a iba dve nohy, volant a riadiaca paka a to vsetko naraz! :mrgreen:
inspiring_bhabha

Príspevok od používateľa inspiring_bhabha »

Zdravym pani nebudem otvarat dalsiu temu dam to sem. Mam rem 700p Amaxy 178gr mi lietaju perfektne ale pri rovnakej navazke postupe a OALe mi 175gr sierry match king idu uplne naprt (velky rozptyl).Pri zmerani max OALu maju a maxy na zalysovanie este cca7mm ale sierry ani 3 (nemeral som to tak presne )s lapuou scenar 167 je ten isty problem,viete mi nieco poradit?Nejake "dlhsie" strely v celoplastovom prevedeny? Ten nabehovy kuzel je dost dlhy. :x
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

Ked ti 178 grs A max lieta dobre preco mas potrebu strielat nieco ne?
Inak lepsi balisticky koeficient ako A max 178grs ma Hornady HPBT Match 178grs. Strela je stihlejsia a da sa natiahnut OAL ak mas pocit ze potrebujes viac miesta v nabojnici.
inspiring_bhabha

Príspevok od používateľa inspiring_bhabha »

Dik,skusam ako vacsina tu pritomnych a snazim sa zistit vcom je problem.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Pani nemate nahodou manula v PDF k Smartreloader iSD Scale & Dispenser ? Dik
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Je tu majitel SmartReloader iSD? Zacal mi mrznut pri davkovani prachu je uz takmer nemozne urobit jednu navazku. Niekto s podobnym problemom?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

mam ho 3 roky obcasneho pouzivania a nastastie bez problemov :|
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Páni dlhoročný prebíjači, ako rýchlo je potrebné skracovať? Aby som objasnil. Kamoš kupil Tikku T3 Varmint. Strelil 20 Federalov, 20 Sako a 20 Hornady. Nabojnice cele skalibroval, naladoval a Hornady nezavrie do komory. Federal ťažšie, ale zavrie, Sako zatvára v pohode. Po jednom skalibrovani mu nevojdu? Na FAL-e mi v pohode zavrie sedemkrát celoskalibrovanú prebitú Magtech nábojnicu, čo má skoro 52mm. Beriem že je to vojenske železo s veľkými vôľami, ale žeby Tikka bola taka tesná? Môže to byť nábojnicou? Že Hornady proste naťahuje? Ja používam viac menej bordel nábojnice S&B, Magtech, MFS a neviem čo ešte, také fajnovejšie ako Lapua, Sako, Federal a podobne sa ku mne nedostali. nemám skúsenosť. Prebíja to na lovecké účely Sako Hammerheadom 180grs. Teda chcel by :)
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Max. dlzka hilzne je 51,18mm.
Kazdy vyrobca ma inu dlzku hilzne, niektori si nechavaju viac miesta (Sako), ini maju rezervu 1-2 desatiny mm. V kombinacii s kvalitou materialu to staci na to, aby sa aj po jednom prebiti hilzna natiahla natolko, ze bude problem s dovretim zaveru. To vsak nie je problem len 308W, je to bezna vec aj pri inych kalibroch...
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

nezavrie uz hotovy urobeny naboj aj s osadenou strelou ? Lebo samotna dlzka nabojnice 308w ktora je cca 51-52mm na zavretie zaveru vplyv nema, jedine ked je zle skalibrovane cele telo aj krčok aj to hlavne u nabojnice ktora bola predtym vystrelena z inej zbrane
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Presne tak. Hotovy naboj už nezavrelo. Nábojnice boli jeho, strelené z jeho pušky. Ked som ich meral mali 51,8-9mm. Sako malo 51,4mm. Prehnal som ich cez skracovačku, majú teraz 50,9mm a zatvára v pohode.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"