Hämmerli 900 Combo 16J?

mardzo
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 8 years 10 months

Hämmerli 900 Combo 16J?

Príspevok od používateľa mardzo »

Katalogove číslo je 2.4936. V návode sa udáva že ide i 16J verziu. Na krabici je nalepený štítok 15J. Takže prekračujem zákonom stanovenu hranicu 15J a môžem dostať paragraf za nedovolené ozbrojovanie? Teoreticky ano ak my ju zhabu fízli a daju premerať ustovku. Je možne sa bránit za zavádzajúcu info pri kupe zbrane? A vôbec dosiahne tých 16J? Teraz mam strach ju použivať v zabezpečenom terene.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

To co si kupil v obchode este neznamena ze mas doma (vzduchovky sa daju "ladit" tvz regulatorom) teda ak ti aj predajca preda 15J, neznamena to ze ty si sam doma nemozes urobit 10J alebo 30J. Ci a ako to tvoja vzduchovka dovoluje si musi zistit sam. Ak vyrobca udava 16J ide o MAX vykon ktory vzduchovka vie dat. Mal som niekolko vzduchoviek s manualom na 16J a ked som ich meral tak nekonzistentne sa par krat podarilo dat nieco nad 15J (15,5 - 15,8) Vsetko zavysi od kvality diaboliek a samotnej flinty. Na tvojom mieste by som sa nebal. Ak s tym nebudes iritovat mamicky pri detskych ihriskach a pod. tak pozornost PZ nevzbudis. Ty nemas lovecku 30J/50J/80J ... vzduchovku. Skor budes rad ked ti to tych 15J da :wink:
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Bez obav, s "brokmi" na ktore si konvertoval to nema ani 10J. :D
mardzo
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa mardzo »

....konvertovať nemám v pláne to sa radšej prestrielam :-) Asi ostanem pri JSB.
mardzo
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa mardzo »

Uz je to tu. Po natiahnuti paky poistka zaskoci a paka drzi. Ak som stlacil poistku na zaistenie paky doslo samovolnemu vystrelu Pocitil som v ruke a tak paka nemala sancu svihnut. Opat som zatlacil paku az na doraz. Treba pri uvolneni zatlacit na doraz a potom zaskoci. Spravolo viac krat ale vzdy na druhy pokus to zaskocilo. Ani by my to nevadilo ale vydim to asi na RMA. Ale podla vsetkeho to nespravia.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"