Rozšírenie ZP

Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

No ale ZP sk. C je na výkon povolania a na danú skupinu žiadnu zbraň nemôžeš nadobúdať.
Používateľov profilový obrázok
daredevil
prispievateľ
Príspevky: 326
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa daredevil »

Kua sorry som debil, ja som sa pomýlil, on chce E :roll:

Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa.
Naposledy upravil/-a daredevil v 05 Jún 2014, 21:39, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Nevadí..aj takých berie autobus :wink:
No a postup je správny. Pri rozširovaní skupiny ZP je potrebné predložiť psychotesty nie staršie ako 3 mesiace.
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa pif paf »

Poznám pár ľudí len zo svojho blízkeho okolia ktorý si chceli rozšíriť na E a kúpiť si 58, alebo ZKM (a ktorý v dnešnej dobe obracajú každé euro). Ale keď som im ujasnil že budú potrebovať doplácať na psychotest tak do dnešného dňa váhajú, alebo od svojho zámeru úplne upustili. Takže aj takýto efekt na neozbrojovanie spoločnosti môžu mať psychotesty.
inspiring_black

Príspevok od používateľa inspiring_black »

neviem ci som trafil temu, ale tak skusim : je mozne zapisat samopal vz 61 aj na A-cko, alebo je nutne kvoli tomu rozsirovat ZP na E ? inak co sa da este zapisat vlastne na A z bezne dostupnych veci, nieco sa mi mari ze Mosin Nagant 1891? Ak trieskam blbosti, prosim o zhovievavost,slubujem ze si to postupne dostudujem :D
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Na A-cko s neda --> Konstrukcne odvodena od samocinnej. Takze E

S tou mosinkou si snad robis srandu nie?
inspiring_black

Príspevok od používateľa inspiring_black »

uz to po sebe citam, a samozrejme som to doplietol ako som predpokladal :D mam AF,tu mosinku som myslel na F
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Na F ju napísať môžeš, no nemôžeš z nej strieľať.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Kdesi tu na fóre sa to už preberalo, tuším aj so stanoviskom polície - zo zbrane "na F" je možné strieľať na schválenej strelnici, ak má platné tlakovky :)
infallible_driscoll

Príspevok od používateľa infallible_driscoll »

Zdravím,mám otázku,som držiteľom ZP sk A, ktorý som si spravil ešte ako profesionálny vojak.Nerobil som žiadne skúšky len psychotesty a samozrejme potvrdenie od lekára. Teraz (už nie som vojak), by som si potreboval rozšíriť preukaz aj na sk. C. Budem robiť aj skúšky alebo nie? Vďaka za info
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa pif paf »

Nie, nebudeš.
§ 22 nerobí narozdiel od § 21 žiadne rozdiely.
duri1
občasný prispievateľ
Príspevky: 31
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa duri1 »

Priatelia, o 11 mesiacov mi uplynie 10 rocna platnost ZP sk. A. Buduci tyzden chcem poziadat o rozsirenie na skupiny E a F. Zaroven mam uplne cerstvy psychologicky posudok, ktory dokladam k rozsireniu. Moja otazka znie nasledovne: Po rozsireni na skupinu E a F mi bude platit novy ZP uz skupiny A, E, F len 11 mesiacov a o 11 mesiacov musim absolvovat dalsie psychotesty? Alebo bude platit odznova dalsich 10 rokov? Ak je to tak, ze o 11 mesiacov by som musel znova absolvovat celu proceduru (som dost casovo vytazeny a mrhanie casom povazujem za luxus, ktory si nemozem dovolit), neda sa to spravit tak, ze teraz poziadam s novym posudkom o vydanie noveho ZP sk. A a ked mi ho vydaju, poziadam s tym istym psycho posudkom, ktory plati 3 mesiace o rozsirenie? Idealne by to bolo spravit v jednom ukone. Teda poziadat o vydanie noveho ZP sk. A a zaroven o rozsirenie o sk. E a F. Je takyto postup mozny? Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Nepoteším ťa. O 11 mesiacov si to zopakuješ s novým psycho. posudkom.
duri1
občasný prispievateľ
Príspevky: 31
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa duri1 »

A keby som teraz poziadal o vydanie uplne noveho ZP sk. A, E, F a ako dovod vydania noveho ZP uvediem skoncenie platnosti sucasneho ZP o 11 mes. (cize najneskor o 10 mes. by som aj tak musel poziadat o vydanie noveho ZP) a zaroven rozsirenie o skupinu E a F? Zakon hovori, ze najneskor 30 dni pred koncom platnosti treba poziadat o vydanie noveho ZP, ale nikde som nenasiel najskorsie casove ohranicenie podania ziadosti o vydanie noveho ZP z dovodu skoncenia platnosti sucasneho ZP.

Zákon č.190/2003 o zbraniach a strelive

Rozšírenie zbrojného preukazu
§ 22
Rozšírenie zbrojného preukazu Policajný útvar, ktorý vydal zbrojný preukaz, vyznačí ďalšiu skupinu v zbrojnom preukaze na základe písomnej žiadosti, ak žiadateľ spĺňa podmienky ustanovené týmto zákonom na vydanie tejto skupiny zbrojného preukazu.

Postup:
Žiadateľ o rozšírenie skupiny zbrojného preukazu začína ako nový žiadateľ o vydanie zbrojného preukazu, a to žiadosťou a policajnom útvare. Odpadá odpis z registra trestov, zdravotné potvrdenia, v niektorých prípadoch aj skúška (napríklad rozšírenie o skupinu F, pokiaľ má držiteľ už skupinu A a pod.)
(zdroj: http://legistelum.sk/informacie-o-zp/84-rozirenie-zp)

Platnosť zbrojného preukazu
§ 23
Platnosť zbrojného preukazu Policajný útvar vydá zbrojný preukaz s platnosťou na desať rokov; cudzincovi s platnosťou na čas jeho povoleného pobytu na území Slovenskej republiky, ak má byť jeho pobyt kratší ako desať rokov.

Nový zbrojný preukaz
§ 24
(1) Žiadosť o vydanie nového zbrojného preukazu sa podáva najneskôr 30 dní pred skončením platnosti zbrojného preukazu.
(2) Na konanie o vydaní nového zbrojného preukazu sa primerane vzťahujú § 16 až 20 s tým, že sa preukázanie odbornej spôsobilosti nevyžaduje. V konaní o vydanie nového zbrojného preukazu policajný útvar hodnotí zdravotnú spôsobilosť držať alebo nosiť zbraň a strelivo, bezúhonnosť a spoľahlivosť žiadateľa o vydanie nového zbrojného preukazu a odôvodnenie potreby naďalej držať alebo nosiť zbraň a strelivo.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Kludne mozes poziadat aj skor, casovy udaj skorsej poziadavky zakon neriesi, pretoze to nie je potrebne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"