Rozšírenie ZP

Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Perkusák Ti prepíšu na E iba ak bude mať tlakovku! Inak iba F... :evil:
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Aha jasné, tlakovka, tú som zabudol napísať, vďaka. :)
Takže ano, na ZP A, B/sic!/, E mám právo, D sa nedáva na krátke a C je v tomto prípade bezpredmetné.
A ešte jedna vec - perkusák je zbaň kat. C, takže nepotrebujem nákupné povolenie ak chcem ďalší, len ho treba nahlásiť do 7mich dní?
Naposledy upravil/-a aparapi v 07 Feb 2014, 22:34, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

áno na zbrane kat. C sa vztahuje len ohlasovacia povinnosť, ale perkus nenapíšeš na ZP sk. B, pretože podla zákona môžeš nadobudnúť
(na ZP sk.B) len krátke zbrane kat. B (190/2003 §27 a §5 písm. a,b,c) takze na perkus len ZP sk. E, alebo F
Naposledy upravil/-a Ferri719 v 07 Feb 2014, 22:25, upravené celkom 1 krát.
inspiring_cohen

Príspevok od používateľa inspiring_cohen »

Mám dotaz. Prišlo mi že mám doplniť dôvod žiadosti otázka znie že je tam písané že do 5 dní mám doručiť odpoveď a otázka znie 5 dní pracovných alebo akých. Lebo ak je to 5 dní tak do 12 a ak pracovné tak dok 14 tak je to dosť rozdiel tak ako to je. ?
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Pracovne.
Keby to boli kalendarne tak by sa stavali divoke veci :)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

hlavne prosím ťa neslohuj
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Len taky mensi detail. Rozsirenie ZP sa nedava na zaklade toho aku zbran mas. Reagujem na toto:
Takže ano, na ZP A, B/sic!/, E mám právo, D sa nedáva na krátke a C je v tomto prípade bezpredmetné.
Este dodam, ze ak si napises ziadost s odovodnenim a splnas zakonom dane podmienky, tak "mas pravo" na kazdu skupinu.
inspiring_cohen

Príspevok od používateľa inspiring_cohen »

:D :D :D :D :D :D to určite aj keď si to dal do úvodzoviek ale pobavilo ma to :D :D:D prepáčte
Naposledy upravil/-a inspiring_cohen v 10 Feb 2014, 15:56, upravené celkom 1 krát.
vigorous_almeida

Príspevok od používateľa vigorous_almeida »

Dobry den. Chcem sa opytat ci musim navstivit policiu predtym ako si chcem rozsirit ZP (aby mi dali nejake formulare pre lekarov, alebo podobne veci)? Alebo staci ze si sam stiahnem tlacivo z netu a sam zajdem k lekarovi a psychosovi a potom potvrdenia od doktorov spolu zo ziadostou zanesiem s fotkami a kolkami poliacajtom?Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

radšej sa zastav na tvojom okrese, nakoľko môžu mať svoje tlačivo. Psychotesty si môžeš vykonať už teraz(odporúčaných psychologov nájdeš v príslušnej téme).
Pri rozšírení na sk.A ťa bude OR PZ posudzovať ako nového žiadateľa, nakoľko si nemal inú skupinu (kde by bola registrovaná krátka zbraň). Preto musíš mať nové psychotesty. Samozrejme budú žiadať odôvodnenie potreby "nosiť" - Ak ti zamestnávateľ vydá potvrdenie o tých transportoch hotovosti(nemusí uvádzať koľko)- máš hodnoverne podloženú potrebu nosiť zbraň.
infallible_babbage

Príspevok od používateľa infallible_babbage »

pekný deň všetkým. Chcem sa opýtať, je možné rozšíriť ZP skupiny F priamo na A? Kedže som ešte neabsolvovala psychotesty, budem potrebovať potvrdenie od psychologa a zamestnávateľa to je mi jasné, ale treba zas aj od lekára? Uznajú mi skúšku odbornej spôsobilosti vykonanú pred šiestimi rokmi na polícii? O áčko mám záujem z pracovných dôvodov, pracujem ako obchodný zástupca a mám vždy pri sebe značnú sumu peňazí, cenín a citlivých údajov o klientoch a zamestnávateľovi.Dikes♥
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

ak bola skúška na ZP sk.F v rovnakom rozsahu ako na iné skupiny- skúška platí.
V procese rozširovania ZP žiadateľ predloží potrebné potvrdenia, odôvodní potrebu nosiť zbraň a správny orgán mu ZP rozšíri.
Používateľov profilový obrázok
daredevil
prispievateľ
Príspevky: 326
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa daredevil »

Známy má ZP sk. A už vela rokov, pred dvoma rokmi šiel aj na psychotesty, teraz si chcel kôli dlhej zbrani rozšíriť ZP o sk. C, na PZ mu povedali, že si musí zase spraviť psychotesty, lebo tie čo má sú staršie ako dva mesiace.
Je to správny postup PZ?
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Je to správny postup.... ale čo ma ZP sk. C spoločné s dlhou zbraňou?? :shock:
Používateľov profilový obrázok
daredevil
prispievateľ
Príspevky: 326
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa daredevil »

§27 držitel ZP sk.A a B môže nadobudnúť zbrane kategorie B podla §5 ods.1p.a,b,c, tak to má spoločné, a on chcel kúpiť malorážku dlhú opakovaciu
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"