Púzdro vlastnej výroby

eager_diffie

Púzdro vlastnej výroby

Príspevok od používateľa eager_diffie »

Rád by som si vyrobil vlastné kožené vnútro-opaskové púzdro. Kým však zvážim všetko možné aj nemožné, praktizujem aj na všeličom inom, aj keď nie IWB. Nevedel som kam zaradiť tému, tak poprosím admina o presun, ak som sa netrafil. Budem rád aj za vaše postrehy a skúsenosti s týmto typom púzdra.
Prílohy
Na airsoftovú, ale ako prax dobrá aj tá.
Na airsoftovú, ale ako prax dobrá aj tá.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Ako vzor Ti poslúži hento videjko.
https://www.youtube.com/watch?v=SFsXw3gabqk

Vedľa neho je v ponuke plno - veľa iných návodov a či postupov.
Veľa trpezlivosti, zdaru a pevné ruky... :wink: 8)
eager_diffie

Príspevok od používateľa eager_diffie »

Vďaka, videá študujem celkom pravidelne. Budem rád aj za reakcie obsahujúce skúsenosti s koženými IWB púzdrami. Chcel by som sa vyvarovať čo možno najväčšiemu množstvu chýb, ktoré by mi neskôr mohli byť naobtiaž pri nosení, ale zaujímajú ma aj kladné skúsenosti.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Pri koži a obzvlášť doma zbastlenej by som venoval zvýšenú pozornosť hlavne dvom veciam:
- stálosť tvaru puzdra, hlavne v priestore vstupného otvoru a lučíka;
- stálosť retencie puzdra.

A to nielen prvý týždeň od výroby, ale počas celého používania puzdra.

Prajem veľa zdaru.
eager_diffie

Príspevok od používateľa eager_diffie »

Yarco vďaka za reakciu. Presne toto ma trochu máta, lebo sám neviem, ako to bude so stálosťou tvaru. Najmä keď okrem bežného namáhania na puzdro bude tlačiť ešte aj opasok a nohavice. No neviem sa dopracovať k tomu, ako túto vlastnosť zaistiť na čo najdlhšiu dobu (teda ak nechcem použiť na vystuženie žiaden umelý materiál).
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

ftm2401
... so stálosťou tvaru...
...
na vystuženie
Tu máš tabuľku s tou hrúbkou kože a jej použitia na dané výrobky.
Čiže podľa daných čísel by si mal použiť najhrubšiu kožu a túto kvalitne vypracovať. Ak toto dodržíš (viď aj spomenuté videjka), tak futrál bude (mal by byť) festovne pevný-tuhý.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

ftm2401 napísal:Najmä keď okrem bežného namáhania na puzdro bude tlačiť ešte aj opasok a nohavice. No neviem sa dopracovať k tomu, ako túto vlastnosť zaistiť na čo najdlhšiu dobu (teda ak nechcem použiť na vystuženie žiaden umelý materiál).
Tu by som sa na tvojom mieste nesnažil vymyslieť teplú vodu a inšpiroval sa u osvedčených firiem.
Čo som videl, riešia to obvykle zosilnením vstupu puzdra, a to buď ďalšou vrstvou kože alebo kombináciou materiálov (koža-kydex, koža-kov). Ja by som sa napr. tej kydexovej resp. plastovej vložky nebál, urobí rovnakú robotu ako koža pri menšej celkovej hrúbke.

Presne ako píšeš, obzvlášť dôležité je to pri IWB puzdre. Tam treba rátať aj s tým, že puzdro bude z času na čas pod plne pritiahnutým opaskom aj prázdne (tréning, návštevy súdu a pod.).
eager_diffie

Príspevok od používateľa eager_diffie »

Ďakujem za reakcie, pomohli. Už som to tak nejak premyslel, pokúsim sa to vytvoriť so zosilneným vstupom za pomoci dvojitej vrstvy a s použitím kože čo možno najhrubšej. Nebojím sa ani kydexu, len sa nechcem naraz učiť všetko, preto tentoraz to bude iba koža, neskôr sa pokúsim aj o prácu s inými materiálmi.
Arminius vďaka za tabuľku, prehľadal som už kdečo, ale tie hrúbky kože mi nejako unikli. Tiež celkom dosť pomohlo.
eager_kowalevski

Príspevok od používateľa eager_kowalevski »

Tiež to skúšam a podarilo sa mi spraviť takéto púzdra.
Prílohy
DSC02467.JPG
DSC02466.JPG
eager_diffie

Príspevok od používateľa eager_diffie »

Trochu pomalším tempom, no tu je prvý výsledok. Kopec vecí som nedomyslel, no kopec som sa na ňom aj naučil. Na prvotinu z mojej strany spokojnosť, aj keď je čo vylepšovať.
Prílohy
SDC15402.JPG
eager_diffie

Príspevok od používateľa eager_diffie »

Po dlhšom čase sem pridám ďalšie púzdro, narýchlo vyrobené pre známeho. Hádam mu dobre poslúži.
Prílohy
K!)).jpg
Používateľov profilový obrázok
strelec122
prispievateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa strelec122 »

Arminius- pekne video,roky mam doma kozu a nevedel som ako na to.Zaujalo ma strojne vybavenie chlapika,ved na tom pracoval uz asi jeho pradedo :D
eager_diffie

Príspevok od používateľa eager_diffie »

Po dlhšom čase som vytvoril ďalšie púzdro tak ho tu pridávam.
Prílohy
01-1.jpg
02-2.jpg
03-1.jpg
04-1.jpg
05-1.jpg
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Rozšíril som trochu portfólio výrobkov z kože... :wink:

P.S.:
Ak by mal niekto chuť urobiť radosť manželke (milenke, frajerke, priateľke, dcére)... 8)
Prílohy
IMG_20200422_172046.jpg
14.jpg
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Velmo pekne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."