Taurus v 357 magnum

erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Tomas : neopisuj to, ale hod sem rovno link na ten inzerat. Prekopiruj ho.
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Sak kohut vobec nieje vidno. A spust ma modre flaky, ale myslim ze to je povrchova uprava "mramorovanim". A inak, neviem ci ten revolver uz nieje predany. V lete som volal na nejaky Taurus .357 do Nitry a inzerat uz nebol aktualny... :lol:
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

Hej už mi písala predaný je :-) tak hľadám ďalej :-) aj tento vypadá ok len tá hlaveň keby bola 3" sa mi to zdá také nevyvážené.

http://www.bazos.sk/img/1/947/52703947.jpg?t=1442857558
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Tomáš, asi nemá zmysel presviedčať ťa na iné, keďže vidím, že si "nainfikovaný" Taurusom s 3 palcovým barrelom, takže už len ako zaujímavosť jeden odkaz:

https://www.youtube.com/watch?v=BulT3h_V6F4

Pozri si to a vychutnaj si ten tvar, mohutnosť a kompaktnosť zbrane a potom si k tomu daj fotky tej "hračky", ktorá sa "usadila" v tvojej mysli... :wink:
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

A potom si domysli, ako tu opachu budes "s radostou" kazdy den vlacit do hory... :wink:
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ja nosim do hory 10mm v 5" a da sa to, ale je to samozrejme ine akoby som siel s takym kratkym revolverom. Tabulky som zatial sice nepozeral, ale tie najprv zvazovane 2,5" mi pride dost malo a viem si predstavit, ze znacna cast potencialu tohoto streliva kde skonci....
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

lovec napísal:A potom si domysli, ako tu opachu budes "s radostou" kazdy den vlacit do hory... :wink:
Ale no tak! Že to hovoríš práve Ty, ktorý sa vláči po lese s 5 inčovým 44 magnumom pod ľavou pazuchou...Ruger GP100 nie je žiadna opacha a ani Super Redhawk so 7.5 palcovou hlavňou nie je opacha. Pokiaľ máš kondíciu, čo Tomáš bez pochyby má, keď je lesníkom, niet o čom..

To Mesi: no práve preto ho navádzam na dlhšiu hlaveň, Ruger GP 100 má pri 4.2 palcovej hlavni s Hornadyho 158 gr XTP toľko J, koľko máš ty, keď vezmeš 155, alebo 180 gr XTP-čka 10 mm Auto do svojho GP. Teda cca 740 - 760 J (1 250 fps pre 158 gr. versus 1 260 fps pre 155 gr. pre 10 mm Auto). Pri 6 palci by bol už na cca 830 - 870 J (1 320 - 1 350 fps pre 158 gr. strelu XTP konštrukcie). A takáto rana už poriadne "zabolí" aj diviaka:

https://www.youtube.com/watch?v=xwT42pFCsNU
https://www.youtube.com/watch?v=4E9A4UjiOiw
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

.. pani neviem ci tie vymierene rany do hlavy maju nejaku vypovednu hodnotu vo vztahu k obrane pred ciernou zverou v jej prirodzenom prostredi:

https://www.youtube.com/watch?v=kyjzbq-tExM
https://www.youtube.com/watch?v=eQiVjlvlpuI
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Tak počkaj, netreba zavádzať, "vymierená" rana do hlavy bola v 2. videu, v prvom išlo o obranu lovca pred diviakom, to že trafil možno hlavu už bola jeho šikovnosť...a účinok 357 mag nepoprieš, aj keď "pustíš" video, kde sa loví malorážkou. 357 Magnum je desaťročiami overený ako spoľahlivý "Lovec" a akákoľvek snaha to vyvracať špekulovaním o "mierenkách" bez výpovednej hodnoty neobstojí.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

.. ja nic nevyvraciam
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

SperkyB napísal:
lovec napísal:A potom si domysli, ako tu opachu budes "s radostou" kazdy den vlacit do hory... :wink:
Ale no tak! Že to hovoríš práve Ty, ktorý sa vláči po lese s 5 inčovým 44 magnumom pod ľavou pazuchou...Ruger GP100 nie je žiadna opacha a ani Super Redhawk so 7.5 palcovou hlavňou nie je opacha. Pokiaľ máš kondíciu, čo Tomáš bez pochyby má, keď je lesníkom, niet o čom..
Ja idem do lesa ročne niekoľko desiatok krát. Nie vždy si beriem aj revolver. Tomáš je profesionálny lesník, ktorý je vo svojom zamestnaní v lese prakticky denne a frekvencia nosenia je/bude rádovo inde. Garantujem, že vláčiť revolver veľkosti a rozmerov GP100 ho omrzí veľmi rýchlo.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

theplaky napísal:.. ja nic nevyvraciam
Ani keď ťa v 6-stupňovom vetre zavriem na hodinu do podpalubia malej lode? :twisted:

Sorry, nedalo mi :wink:
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

Ako je to pekná zbraň a určite drahšia ako taurus. Ale dnes som bol v LM mali tam zhodou okolností taurus 357 mag 4" a aby som pravdu povedal aj ten sa mi zdal dosť ťažký. Bude to asi o zvyku. Inak celý čierny a cena 500e sa mi zdá prehnaná.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Tak to sa ti mnozina dostupnych zbrani dost zuzuje... Ak chces nieco lahke musis zhanat revolvery z titanu a lahkych zliatin. Zvacsa su drahsie, strelba je menej komfortna a aj zivotnost moze byt nizsia hlavne pri intenzivnej strelbe. Pokial viem, tak SW ma modely PD a M&P, taurus tiez nejake ma a ruger revolvery z lahkych zliatin asi nerobi, vynimkou je LCR, ktory je z velkej casti z plastu (je aj 357 mag verzia).

Do 500 EUR by si mohol mat novy 6 ranovy 3-palec 357 mag mozno od Alfa Steel (co nemusi byt zle) a mozno nejaky taurus. Inak asi nic.
Napísať odpoveď

Návrat na "Taurus"