Kupa SW 500

noro
občasný prispievateľ
Príspevky: 1
Registered for: 8 years 5 months

Kupa SW 500

Príspevok od používateľa noro »

Dobry den,chcel by som sa spytat na jednu vec,preco sa u nas neda kupit SW 500.V Nitre mi povedali,ze tlakova skuska ktoru robia v Belgicku nevihovuje normam EU.Tak potom ako je mozne ze uvedenu zbran sa da kupit v susednom Nemecku Rakusku a aj v Cechach aj oni su statmi EU.

Za odpoved dakujem.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Blbost, Belgicko aj Slovensko su clenmi C.I.P.
takze skusobne pouzivaju rovnake normy a metodologiu
https://en.wikipedia.org/wiki/Commissio ... ber_states
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Poznám niekoľko užívateľov čo S&W 500 na Slovensku majú. Tlakovky sa tu dajú spraviť skoro určite. Príde mi to skôr ako "Nechce sa nám to doviezť, vyberte si niečo čo máme".
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Noro, to isté tvrdil Fraňo aj mne. Kravina do neba volajúca, skôr ide o niečo na spôsob, ako to pomenoval Zoid. Fraňo sa neunúva urobiť si ani poriadnu web stránku, aby tam človek nemusel volať jak idiot zakaždým, čo vlastne na sklade má a čo nemá. Poriadne ma serie ten človek. Keď som sa ho pýtal, prečo nemá web, tak mi povedal, že im zakázali propagáciu zbraní. Keď som toto počul, musel som rýchlo taktne ukončiť telefonát. Hlúposť hrubšieho zrna som asi ani nepočul.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Sperky: asi si nezachytil, že najnovší hit SOI je pokutovanie predajcov, ktorí mali otvorené weby o zbraniach.
Totiž zákon o reklame zakazuje reklamu zbraní a tak bol Fraňo prvý na rade, komu naložili pokutu.
Preto majú predajcovia už blokované weby. Potrebuješ registráciu alebo klikáš oboznámenie, že ideš na web ako odborník.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Peterson, zachytil som to a presne čo si napísal, som mu povedal do telefónu. Teda nie priamo Fraňovi, ale jeho zamestnancovi. Ten ale točil furt svoje. Ale ak sme už pritom, čo mu vadí vlastne na tom? Veď nech to opraví, doplní čo treba a web môže behať ďalej. O čo vlastne ide? Prezradím ti: niekto sa urazil, ofukol jak malé decko: "Dostal som pokutu, tak na nich seriem, nebude žiaden web!"...
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

SperkyB : budem sa teraz velmi krotit a napisem ti len "hovno o celom probleme vies"
Franov web stal za backoru aj pred tym ako sa do nich obula SOI o tom ziadna debata.
Momentalne vsak vacsina obchodnikov na Slovensku s napatim ocakava ako dopadnu rokovania medzi zodpovednymi pracovnikmi Prezidia PZ a SOI. Tak trochu na tom stoji a pada znacna cast ich biznisu.
Takze pred tym nez zasa budes sypat z rukava nejake univerzalne mudra, skus sa sam seba spytat ci vies vobec o akom probleme je rec. ( a v medzidobi si radsej zahryzni do jazyka)
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Sperky: ja Frana poznam osobne a mozem ti povedat, ze z mojho pohladu sa jedna o extremne ochotneho a erudovaneho predajcu. Rovnako aj ludia okolo neho dokazu odborne poradit. Je pravda, ze ten mlady trochu "nem zvlada" komunikaciu po telefone. Na druhej strane som zazil tie telefonaty co riesi osobne a obdivujem jeho trpezlivost. Denne tam vola neskutocne mnozstvo "pacientov" (nemyslim teba) s nejasnymi poziadavkami. Ked popritom riesis zakaznika co bere pusku a prislusenstvo za 5 - 10 tis Eur tak toho telefonistu rychlo ukoncis.

Treba si uvedomit nasledovne :
- Frano ti nedovezie individualne zbran, jednoducho preto, lebo to nezaplatis. Tovar od kazdej zbrojovky dovaza 1-2 X do roka kde bere cely balik produktov. Pripadne indivudualne piziadavky zahrnie do takejto dodavky. Kym neni dodavka kompletna tak ju nedovezie. Vsetko je len o vybaveni povoleni a ich cene. Preto sa u neho na zbran caka aj rok, ale opakujem, ze sa mu nedivim.

- Problem s tlakovkou u SW 500 je realita, ale ne tak ako to bolo popisane a je pravda, ze aj u Frana to nedokazu vysvetlit. Samozrejme, ze Belgicka skusobna v Liege je akceptovana v SK (aj moja SW 500 ma znacky odtial). Podla mojho zdroja im tam pri teste buchol jeden SW500 od Taurusu. To boli tie zmetky dovezene do CR a SR kde praskal ram v mieste uchytenia hlavne na 6 hodine a hlaven nasledne pokracovala k tercu spolu s hlavnou. Tykalo sa to len Taurusu, ale Liege nechce robit testy pre cal. 500 SW. Kedze Franova dodavka od SW ide cez Liege a vie ze to tam nespravia tak to nevozi. Nestoji mu to za to, lebo zisk z jednej zbrane nevyvazi naklady na testy inde. Preto maju SW 500 v Rakusku nemecke znacky. Ono samozrejme, ze Belgicania to zacnu skusat znova, ale neviem kedy. Toto tvrdenie brat s rezervou lebo to mam od predajcu zbrani z Rakuska a neni to overene.

- Dalsou vecou preco SW 500 Frano nema je fant, ze ho nedostane, alebo dostane len tazko nakolko vyroba v USA nepokryva ani domaci trh, skratka mu ju nedaju... Musi pockat na dodavku a dufat, ze tam bude...

Pokial nieco od Frana chces tak tam chod osobne a pockaj si kym sa ti bude venovat mlady Frano. Ak to mas daleko tak mu aspon zasli presne otazky na mail. Samozrejme nie kazdemu to vyhovuje tak pojde inde.
Naposledy upravil/-a erebos v 10 Okt 2015, 00:21, upravené celkom 1 krát.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

to roman: Áno, máš pravdu Roman, hovno o tom viem. Kľudne to môžeš písať na rovinu a na plne "ústa". Skús aj "ostrejšiu" verziu. Je to tak, nehanbím sa za to, ani ma to nijako netraumatizuje. Pozerám sa na to "jednoduchými" očami koncového užívateľa. Nič viac, nič menej.

to erebos: ďakujem za objasnenie veci. Mne to bolo interpretované tak, že tlakovkou neprešiel S&W 500, nie Taurus. Ale vedel som od iného predajcu, že je to blbosť, pretože mi bol osobne ponúknutý S&W 500 s tuším 8 a niečo inčovým barrelom, čo som samozrejme taktne odmietol, keďže samovraždu v pláne zatiaľ nemám. Ale vážne, ďakujem za detailnejšie info. Pravdupovediac, do Nitry sa aj chystám, ale keďže z KE to práve na skok nie je, chcem sa čo najviac dozvedieť cez telefón. A niekedy je to fakt s nimi ťažké...
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa jedei105 »

peterson napísal:…..najnovší hit SOI je pokutovanie predajcov, ktorí mali otvorené weby o zbraniach.
Totiž zákon o reklame zakazuje reklamu zbraní…..
Ja len ziram ako u nas bujnie debilizmus, prerasta to do kazdej sfery, velebnosti jdu blejt….web sa predsa nemoze automaticky povazovat za reklamu. web je len online verziou obchodu, a do obchodu moze prist kazdy, ci ma ZP alebo nie...
shagvantofi
občasný prispievateľ
Príspevky: 71
Registered for: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa shagvantofi »

SperkyB napísal:...pretože mi bol osobne ponúknutý S&W 500 s tuším 8 a niečo inčovým barrelom, čo som samozrejme taktne odmietol, keďže samovraždu v pláne zatiaľ nemám...
Co je zle na 8inch hlavni?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

ak si chytíš tú zbraň do ruky vo full size- pochopíš, že tá tlakovka vyzlieka osoby v blízkom okolí :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Smith & Wesson a Ruger"