Pištoľ proti nožu - 21 stôp (7 metrov)

Používateľov profilový obrázok
latware
občasný prispievateľ
Príspevky: 20
Registered for: 8 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Pištoľ proti nožu - 21 stôp (7 metrov)

Príspevok od používateľa latware »

Hľadal som, asi to tu ešte nebolo...?

Veľmi zaujímavý rozbor.

http://9gag.com/tv/p/adYBXp/knife-vs-gu ... n?ref=fbl9
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Podobné videjká tu síce už boli, ale nech sa páči... Závery a poučenia, nech si vyvodí každý sám.
8)
miso243
prispievateľ
Príspevky: 147
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa miso243 »

môže to skončiť aj takto
https://www.youtube.com/watch?v=9wzAGE4quWU
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

toto je uz skor do vtipnych veci :)
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

latware napísal:Hľadal som, asi to tu ešte nebolo...?
Veľmi zaujímavý rozbor.
http://9gag.com/tv/p/adYBXp/knife-vs-gu ... n?ref=fbl9
Dáš aj svoj rozbor -názor ?
Používateľov profilový obrázok
latware
občasný prispievateľ
Príspevky: 20
Registered for: 8 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa latware »

K tomu nie je moc čo dodať. Ja som na tú 7metrovú tézu narazil kedysi dávno v knihe od Alogodosu (Novák-Špička tuším) a vtedy sa mi to zdalo trochu prehnané, ale odvtedy som to videl vo viacerých odborných článkoch a už sa to snažím brať ako pravidlo. Inak publikácie Alogodosu by som tu každému odporúčal, lebo veľmi podrobne rozoberajú sebaobranné situácie hlavne z hľadiska psychológie zúčastnených ("produkcia sebaobrannej situácie") a vychádzajú čo najviac z našich (česko/slovenských) pomerov. Napríklad aj D-fens sa nimi často zaoberá.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

K tomu nie je moc čo dodať.
Ale je.
Sú to všetko len videá, ktoré simulujú danú situáciu. By som rád vidieť, aké by boli reakcie daných v reálnom prostredí.
Ďalej...sú to profíci a to, čo platí pre daných aktérov - hercov vo videách, to neplatí - nebude platiť na bežného jednotlivca. Všetky úkony sú nededičné, ale vydreté tréningom.
Ja som na tú 7metrovú tézu narazil
Téza je vždy len téza - názor.
ale odvtedy som to videl vo viacerých odborných článkoch
Akých ?
by som tu každému odporúčal, lebo veľmi podrobne rozoberajú sebaobranné situácie hlavne z hľadiska psychológie zúčastnených ("produkcia sebaobrannej situácie")
Každý jedinec je svojský. Nedá sa (ani z hľadiska psycho) povedať, že ako by zareagoval jeden a ako by sa choval druhý na rovnakú situáciu...a je jedno, či ide o útočníka alebo obeť.
To je to isté, ako keby si doporučoval na rovnaký zdravotný problém (nemyslím práve chrípku) rovnaké liečenie a rovnaké medikamenty.
V oboch prípadoch sa nedá povedať vopred výsledok.
a vychádzajú čo najviac z našich (česko/slovenských) pomerov.
Akých ? Že sa babka - dedko bránili strelnou zbraňou proti chladnej zbrani, ktorú v rukách zvierali tmavšie ruky spoluobčana ?
Napríklad aj D-fens sa nimi často zaoberá.
Hm...Dfens si rád občas prečítam.
Ale sú to len názory jednotlivca...asi také,ako sú tie moje.;)
inspiring_grothendieck

Príspevok od používateľa inspiring_grothendieck »

toto som tiez kedysi davno analyzoval na urovni prezitia danej situacie a najlepsie mi vyslo obetovat nohy, respektive "ponuknut" ich ako prve ak uz dojde k stretu.
ak nie som schopny rukami vyblokovat noz tak sa nejako normalne "hodit" na chrbat a vystriet nohy proti utocnikovi. nohami ho "zdrzat", zatial tasit pistol a trening nazivo :)

druha alternativa je odsprintovat prec na bezpecnu vzdialenost a vykaslat sa na to.
ked nie tak prejst do aktivnej obrany i ked s plnymi gatami som este ale nestrielal :)
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Obetovat nohy nie je moc dobry napad, ak prereze tepnu, tak na pomoc je casto neskoro. Bud mat odstup od utocnika, alebo.....
Obrázok
inspiring_grothendieck

Príspevok od používateľa inspiring_grothendieck »

ide aj o to ze utocnik nohy berie ako zabranu proti tomu aby sa dostal k bruchu a mozno nema tendenciu na ne tak utocit ako na brucho kde je isty zasah tkzv "vypinak" a clovek ma podvedome v sebe ze "pichni do brucha isto sa trafis". tazko povedat, to je len taka uvaha. teoretizovat sa da do nekonecna, dufajme ze dalej to nikdy nezajde :)
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Stal som proti nozu aj proti srobovaku, ktorym ma chcela osoba bodnut, pre moje stastie postacila namierena zbran na osobu a upustil od toho. Nastastie bol medzi nami taky priestor, ze bol cas vybrat zbran
inspiring_grothendieck

Príspevok od používateľa inspiring_grothendieck »

a preco tie situacie nastali ?
inspiring_brattain

Príspevok od používateľa inspiring_brattain »

Ak stretnes ozajstneho blba, ten Ti neda na vyber.
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

BKSL, srobovakom chcela osoba, ktora vykradala auto a chytil som ju a a nozom tiez dost podobne
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"