357 mag.

Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 4 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Otázka znie: čo si očakával? Dieru v plechovej platni?
Potom treba zanalyzovať, že do čoho si vlastne strieľal, lebo ak tá platňa bola z oceľového plechu, tak ocelí je veeeľmi veeeeeľa druhov... A samozrejme s rôznou (a to dosť odlišnou) odolnosťou voči priestrelu, kde zohráva kľúčovú rolu povrchová tvrdosť a húževnatosť (hĺbková pružnosť a plasticita). A to nespomínam strelivo a konkrétny druh a materiál projektilu... 8)

Len pre zaujímavosť: keď sme overovali deštrukčnú odolnosť oceľových konštrukcií voči novým druhom trhavín, tak rôzne ocele reagovali veľmi odlišne na detonácie rovnakých náloží. Majú na to vplyv viaceré vlastnosti ocele, nielen pevnosť (medza pružnosti a prieťažnosti - klzu, medza pevnosti), ale hlavne plasticita a húževnatosť. Veľkú rolu hrali napr. aj zvary. No to už je na inú debatu... :idea:

Proste - nie je oceľ ako oceľ. :mrgreen:
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Asi tak. Ocakavat od 357 strielanej z revolvera, ze to prestreli plech 3.5 mm hruby je dost odvazne. To zvladne tak 7,62x39 strielany z 58/AKM apod. dlheho laufu, nie 357 s ustovou rychlostou tak 400 m/s (a to uz su slusne naslapane strely, beriem 158 gr. standard).

A obzvlast nie od tovarnych nabojov, ktore nie su naslapane na max. Otazka je, z coho si to strielal?
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

taurus 4 palec neviem presne čo som čakal ale myslel som že tam bude znatelný rozdiel medzi SaB a Lapua platňa bola ako preliačená celkom dosť dal by som foto ale mi ho nebere pre veľkosť. Ako myslím že pri silnejšom strelive by to hádam aj šlo prestreliť len SaB asi málo a Lapua má vpredu priehlbinku tak sa asi ľahko deformovala. Strielal som celoplášť 158grs FMJ a Lapua bolo 150 grs.
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

Viem ze som to tu uz pretriasal az dost :-) ale nasiel som toto http://www.zbraneliberec.cz/obchod/stre ... vy-fiocchi (je tam udany vykon 1000J je to realne?)
Dancek
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa Dancek »

Na straně 3 tohoto vlákna už jsem o tom psal a dával tabulku. Fiocchi udává rychlosti z 255 mm dlouhé hlavně, možné to tedy je, ale z revolveru který máš na nošení té rychlosti a energie nedosáhneš.
Dvěma nábojům od Fiocchi jsem ze 4" revolveru naměřil podstatně nižší rychlosti, než jaké jsou uvedeny v tabulce, viz příspěvek na str. 3.
Z 20" LA karabiny jsem náboji se střelou 142 grs FMJTC naměřil průměrných 477 m/s, tj. jen o 17 m/s víc, než Fiocchi uvádí pro 255 mm hlaveň, což se mi zdá na dvojnásobně dlouhou hlaveň velmi málo.
Náboji se střelou 110 grs BM jsem z LA karabiny naměřil 583 m/s, což také není nijak moc, např. náboje Speer s těžšími střelami 125 grs GD měly 665 m/s, dokonce i Magtechy se 125 grs střelami měly 591 m/s.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

tomas123 napísal:Viem ze som to tu uz pretriasal az dost :-) ale nasiel som toto http://www.zbraneliberec.cz/obchod/stre ... vy-fiocchi (je tam udany vykon 1000J je to realne?)
Tomáš, musíš mať urobené vlastné merania. Ak vieš prísť do Košíc, daj vedieť. Môžme podľa dohody ísť na strelnicu a otestovať konkrétne druhy nábojov. Vlastne len 2, tvoje riešenie je buď toto: http://m.hornady.com/store/357-Mag-140- ... evolution/, alebo to: http://m.hornady.com/store/357-Mag-158-gr-XTP/. Prípadne jedno aj druhé. Ešte jedna dôležitá poznámka: pokiaľ ide o Hornadyho, nevšímaj si pri revolverových nábojoch tabuľkové dáta. Testuje sa to na tzv. "Vented" hlavniach (preto to písmeno V pri dĺžke testovacích hlavní), čo sú hlavne, ktoré simulujú už aj stratu tlaku plynov medzi valcom a hlavňou, takže sa môže kľudne stať, že z reálnej zbrane budú rýchlosti aj vyššie, ako sú tie uvedené výrobcom. Na "Vented" barreloch testujú všetci US výrobcovia, ale uvedené je pre Hornadyho doslova charakteristické. Daj vedieť, ak sa rozhodneš. Píš prosím do ss.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Tomáš, takže tu to je: Hornady 357Magnum LeveRevolution 140 Gr zo 4 " Taurusa model 66:

https://www.youtube.com/watch?v=uptzxFWug-A.

Merané rýchlosti od 1326 do 1359 fps (404.16 - 414.22 m/s). Zodpovedajúca kinetická energia strely 741.26 - 778.62 J. Pri hmotnosti tvojho revolvera Ťa teda budú dosť bolieť ruky.

Ešte jedna poznámka: Hornadyho strely tak XTP (aj keď tieto majú účel použitia de facto obecný), ako aj FTX LEVERevolution (a tieto hlavne) sú strely určené pre účely LOVECKÉ (resp. aj lovecké v prípade XTP)!!! Pre účely osobnej ochrany, resp. služobné účely (polícia, zásahovky atď.), Hornady prednostne vyrába strely FTX Critical Defense a Critical Duty.
Naposledy upravil/-a inspiring_wiles v 27 Sep 2016, 10:26, upravené celkom 1 krát.
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

Tak toto je presne tá informácia ktorú som chcel nakoľko ja to nosím do lesa a stále riešim čo by bolo vhodne a týmto to mám poriešené takže ešte aby som to nepoplietol FTX sú tie na lovecké účely ? A váha strely je rovnaká pri oboch 140 gr? Ako na tom videu to pekne hádže ja mám asi o niečo ťažší revolver ale šupa to bude :-) ešte či sa k tomu strelivu dostanem lebo zatiaľ mi max núkali critical defense. Skúsim zohnať a dám vedieť. Ale veľmi Ďakujem
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

taketo to mam :-)
Prílohy
zmenseny 2.jpg
zmenseny.jpg
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

tomas123 napísal:Tak toto je presne tá informácia ktorú som chcel nakoľko ja to nosím do lesa a stále riešim čo by bolo vhodne a týmto to mám poriešené takže ešte aby som to nepoplietol FTX sú tie na lovecké účely ? A váha strely je rovnaká pri oboch 140 gr? Ako na tom videu to pekne hádže ja mám asi o niečo ťažší revolver ale šupa to bude :-) ešte či sa k tomu strelivu dostanem lebo zatiaľ mi max núkali critical defense. Skúsim zohnať a dám vedieť. Ale veľmi Ďakujem
Sú to tieto náboje: http://m.hornady.com/store/357-Mag-140- ... evolution/. Mal by si ich bežne dostať, resp. vedieť objednať u Fraňa prostredníctvom svojho lokálneho predajcu. Aj keď je pravda, že Fraňo momentálne má Hornadyho dosť vypredaného. Nová várka by mala prísť v novembri.
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

ok skusim v RK pripadne v LM dakujem. Este jedna vec ako to tak googlim vsade sa dako spomina dlha zbran resp. karabina nerozhodi mi to revolver na cucky?
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

tak objednane XTP 140 gr. Ak som to tu dobre poratal tak vaha strely 9,07g rychlost 1350 FPS (410,4 m/s) tak mi to vyslo cakomprask 757,93 J (akoze cisto papierovo ak je chyba opravte to som len cisto lajtsky) doteraz som mal naj Lapua cepp 678 J je na krabicke.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Tomas :
Papierovo je to OK, ale kukni sa na nazov streliva. Je to "Leverevolution"... Preco? Lebo je to urcene do pakovych opakovaciek teda pusiek... Uz ten nastrel v tabulke je robeny z 18" hlavne. To znamena, ze pokial to nema prekrocit tlkay pre 357 Mag. je to ladovane specialne pre dlhu hlaven. Bude tam pomaly prach. V 4" revolvery ktory mas to nevyhorenim prachu strati odhadom 1/3 tabulkoveho vykonu... A kde si potom???

U revolverovych laboracii USA si treba davat extremny pozor co je to urcene do pusky, alebo opacne do extremne kratkej hlavne....
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

tomas123 napísal:tak objednane XTP 140 gr.
uz stihli vyhodit zo zakazaneho streliva expanzne strely s dutinou?

expanzná strela je strela, ktorej účinok v cieli je zvýšený jej deformáciou, ktorou je zväčšený
jej priemer, a táto deformácia je spôsobená dutinou v hrote strely,

povedal by som ze v 357 magnum sa da najst aj strelivo ktore neporusuje platny zakon pri noseni v lese...
Dancek
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa Dancek »

Tak nevím, zda jsi objednáním nábojů se střelami XTP 140 grs udělal dobře. Jednak jejich nošením porušuješ zákon o zbraních a navíc, tyto střely se vyrábí pouze v provedení HP XTP a expandují už od rychlosti 800 FPS, tj. asi 244 m/s. Domnívám se, že budou expandovat příliš brzo, způsobí jen povrchové zranění a neproniknou k životně důležitým orgánům (zvíře po takovém zásahu může být horší než vzteklá manželka).
Prílohy
HDY XTP expanze.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"