357 mag.

Dancek
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Registered for: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Dancek »

Nijak nezpochybňuji výkon nábojů PPU, ani nemůžu, neměřil jsem je a nevím ani o tom, že by je měřil někdo jiný. V ČR jsou zřejmě nedostupné, kdysi je údajně dovezla firma Kerberos Trade, jenže prý měli problém je prodat, další už tedy raději nedovezli, takže je už asi ani nezměřím.
Předešlými příspěvky jsem se snažil říct pouze to, že silný zpětný ráz zbraně ještě nemusí nutně znamenat výkonný náboj. Příkladem mohou být náboje Magtech, podle zpětného rázu, plamene mezi válcem a hlavní i na ústí hlavně a silné rány mnoho lidí usuzovalo na podstatně větší energii, než byla některými střelci i mnou naměřena.
Co se nábojů Geco týče, je možné, že ve srovnání s PPU se Ti zdály velmi slabé, ale skutečnost je taková, že nijak nevybočují z průměru mezi jinými 357 magnum.
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

Hľadám niečo čo ma nesklame nestrielam veľa ani často ale potrebujem niečo čo bude spolahlivé a dostatočne výkonné cena nie je až taká podstatná keďže nepotrebujem kvantum streliva. Len potom asi ani majitelia 9tok asi nemajú k dispozícii 600J či?
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Tomas :

Uz som ti to pisal. V podstate u nas v Europe plati, ze pokial chces silne revolverove strelivo musis si ho vyrobit. Darmo tu vypisujes, vsetko standartne FMJ bude max na 2/3 povoleneho vykonu....

Sanmozrejem su obmedzenia pouzitia takehoto streliva, ale to uz vies sam....
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Sam rozmyslam nad .357 revolverom do lesa. Asi Alfa proj. steel (kde ho v SR kupit?). Lenze okrem Alsa pro 158 gr. striel som nasiel uz len olovo Ares 180 gr.

Robi niekto iny FMJ strely v rozsahu 180-200 gr. pre .357 aby boli dostupne v nasich koncinach? Aky prach pod to sypete?
Dancek
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Registered for: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Dancek »

Machead: Tato firma se sídlem v Brně působí i na Slovensku nebo alespoň na Slovensko zasílá. Z její nabídky považuji za vhodnou HDY 180 grs XTP HP. http://www.naboje-prebijanie.sk/strela- ... r-hp-xtp-1 Jedná se sice o střelu s expanzní dutinou, ale na US fórech ji doporučují jako 357 magnum puškovou střelu pro lov, je tedy pravděpodobné, že při rychlostech dosahovaných z revolveru nebude expandovat vůbec nebo jen málo. Nepříjemné je, že střely jsou na objednávku, dodání tedy může trvat hodně dlouho.
Ani olovo Ares EPRX by nemuselo být špatné, jeho výhoda by byla v menším průtlačném odporu, tedy možnosti dosáhnout větší rychlosti. Problém by mohl být s tvrdostí těchto střel, zda by se příliš snadno nedeformovaly a nerozpadaly, to by bylo nutné vyzkoušet.
Střely Alsa Pro moc nedoporučuji, nemají škrticí drážky a jestli nemáš možnost si na ně drážky udělat nebo je zaškrtit kuželově, hrozí nebezpečí, že obzvlášť při výkonných laboracích budou vylézat z nábojnic a zablokují válec revolveru. Pro střelbu na terč to nemusí vadit, tam nepotřebuješ nijak silné laborace, ale do lesa bych se střelám bez škrticích drážek raději vyhnul.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Vdaka za odpoved. Na treningovu strelbu by mi stacili tie Aresy, na nosenie do lesa mozno tiez (ak maju drazky na skrtenie). Otazka je len to olovo samotne.

Ten revolver nebude primarna zbran (na nosenie mam mloka), ale som dost vasnivy hubar a stretnutie s kancom nemusi byt zrovna prijemne. Ten ma dost tvrdu lebku a je otazka, ci HP alebo olovo (byt pri extra vysokej energii strely v .357) bude dostatocne prierazne.

Inak Alfa Steel by mal byt vraj dostupny u Frana v Nitre, len ci ho ma na ukazku skladom. Zavolam si tam nech sa nepreveziem zbytocne.
Dancek
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Registered for: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Dancek »

Všechny Aresy pro 357 magnum mají škrticí drážky.
Dobré by mohly být i tyto střely, jenže jsem je ještě neměl a praktické zkušenosti s nimi nemám. Podle sdělení prodejce honili z karabiny střely stejného provedení ve 44 magnum rychlostí 500 m/s a nestrhávaly se, ani nechodily naplocho. Jedná se o poměděné olovo, tloušťka mědi je podle sdělení prodejce 0,12 mm. Na jednom fóru psali, že škrticí drážka do nich lze vytlačit při škrcení žehličkou nebo poslední matricí.
Jsou zde ale opět dvě nepříjemnosti, jedna je neznámá tvrdost slitiny, kterou by bylo nutno vyzkoušet a druhá, nezjistil jsem, zda dodávají na Slovensko. http://www.topsaresy trely.cz/kategorie/olovene-pomedene-strely/cal-38-357-mag/38-357-180gr-fp/
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

V linku mas chybu, je to:

http://www.topstrely.cz/kategorie/olove ... -180gr-fp/

Co sa osobne divim, preco na strely chcu zbrojak. Vsak je to len tvarovane olovo. Pri prachu a zapalkach to je jasne ale strely?
Dancek
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Registered for: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Dancek »

A to jsem ten link kopíroval, nevím jak se mi to podařilo.
Ale jak vidím, tak o těch střelách víš.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Podla vyjadrenia pana Navratila z TopStrely su strely dost makke, maju len 3 % antimonu vratane galvanickej medi. Skrtenie podla neho nie je problem, krcok nabojnice sa pekne zahryzne do strely.
Dancek
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Registered for: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Dancek »

Samotná 3% antimonu v tabulce nemám, ale 3% antimonu s 1% cínu má tvrdost jen 11 Brinellů, bez cínu bude ještě menší, to by bylo asi opravdu velmi málo a tenký povlak mědi může zabránit otěru olova, ale tvrdosti střele nepřidá. Ares uvádí slitinu 6% antimonu s 2% cínu, což by mělo dát 16 Brinellů, to je na samotnou střelbu dost, ale stále z toho nedokážu odhadnout, jak se bude chovat střela v cíli, zda se nebude příliš deformovat nebo dokonce rozpadat, čímž by se zmenšil její průnik.
Ještě k tomu revolveru, ve Střelecké revui č. 2/2016 vyšel článek "Zkušenosti s Alfa STEEEL 3561" autora Ladislava Nepevného. Autor popisuje revolver jako vynikající nástroj, jeho přesnost uvádí téměř až neuvěřitelnou a odolnost a to i proti nadměrným tlakům, rovněž.
Když už tě upozorňuji na tento článek, ještě dodám, že to, co autor píše o přebíjeném střelivu doporučuji raději nečíst, protože jestli napíše, že pod 158 grs střelu sype 14,5 grs prachu SP-2 a silně škrtí, mám obavu, že není zcela při smyslech. V článku v SR 4/2008 ing. Helebrant píše, že si nechal změřit tlak nábojů s 12,6 grs SP-2 a plášťovanou střelou SaB a ve zkušebně naměřili víc než max. individuální tlak, 345 MPa. Sám jsem kdysi nasypal 13,0 grs SP-2 pod olověnou 158 grs střelu, která má menší průtlačný odpor, zaškrtil a nábojnice se nafoukly tak, že po obtížném kalibrování a pokusu znovu je přebít se některé při vytahování z žehličky roztrhly a na všech se uvolnila se lůžka zápalek, na některých nábojnicích natolik, že nové zápalky z nich samovolně vypadávaly. V mnoha tabulkách je sice uvedena max. navážka pod 158 grs střelu 13,1 grs SP-2, ale pouze v jedněch jsem objevil, že při této navážce nesmí být střela zaškrcená!
Zrovna tak rychlosti, které uvádí, mi připadají neuvěřitelné, 520 m/s se 158 grs střelami z 6" revolveru nějak nemohu zkousnout, 519 m/s mi létaly nejvýkonnější tovární náboje jaké jsem kdy měřil, byly to Samsony od IMI se 158 grs SP střelami, jenže jsem je střílel z 20" LA karabiny!!!
Tak nevím, jestli je hodnocení revolveru stejně objektivní jako údaje o přebíjení a rychlostech střel, jaká je vlastně informační hodnota celého článku.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Revolver Alfa Steel ale chvalia aj na Strelectvi.cz a aj tu v inej teme, za vybornu cenu velmi dobra kvalita.

To s tou navazkou sa nezda ani mne, Vectan som este nepouzival ale samotny vyrobca odporuca pod 160 gr. olovo 11,1 gr. a to pri 405 m/s, OAL 40,4 mm a strielany z Winchester opakovacky...

http://www.lhs-germany.de/en/service/lo ... -handguns/
Dancek
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Registered for: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Dancek »

Ano, nejspíš to tak bude, ale když napsal takové věci ohledně navážek a rychlostí střel, zapochyboval jsem i o serióznosti jeho hodnocení revolveru. Že poměr cena : kvalitě je u těchto revolverů dobrý jsem už také několikrát četl, červíka nedůvěry zasely ty další kecy.
Dancek
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Registered for: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Dancek »

Měl jsem na mysli právě tuto tabulku, na kterou jsi dal link, i v ní je uvedena navážka 13,1 grs SP-2 pod střelu 158 grs Sierra JHC, jenže v těchto tabulkách je na rozdíl od jiných uvedeno Sertissage aucun – zaškrcení střely žádné.
Jen bych ještě upřesnil jednu maličkost, rychlosti uvedené v tabulce jsou měřeny z Francouzského 6ti palcového revolveru Manurhin MR 73, nikoli z opakovačky Winchester.
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

Dnes trochu sklamanie 3,5 mm plechová platňa na 20 m ani prd :-) (teda niečo áno ale len preliačiny) to sklamanie je skôr v tom že som použil SaB a Lapua cepp a rozdiel som nevidel akurát Lapua väčšia šupa aj kopanec ale inak hmm. Ešte mám doma RWS nejaké špicaté len som nezobral skúsiť ale isto skúsim :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"