Sa vz. 58

Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

ja som tiez drziaval za zasobnik, ale potom mi byvaly instruktor od vojenskych specialov jasne povedal, ze nie - drzis zasobnik, zakopnes, spadnes, zlomis, vylomis, zalomis a mas problem...
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Instruktor ti dobre povedal a ma pravdu! Ale ako si napisal zakopnes, potknes sa spadnes,....= plati za pohybu. Ale kde chytis zbran, ked budes mat predpazbie polozene na nejakej podlozke pri strelbe, alebo v "nestandartnej streleckej polohe"? :|
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Predpazbie je urcene na drzanie pazou :-)
Za zasobnik to drzia ti co nemaju vela odstrielane.
Samozrejme zavisi od situacie, ked operujete s 58 dlhsi cas, tak je drzanie za zasobnik menej fyzicky narocne.
Zbran sa horsie chova (kontroluje) pri opakovanych vystreloch.
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

tak ked mam predpazbie pri strelbe oprete o podlozku, tak ho nemam dovod ho drzat, zbran je podopreta...a nestandartne pozicie vyzaduju nestandartny uchop,podla situacie, tam nema zmysel teoretizovat...mne sa najviac osvedcila ta sikma rukovat od fabu...
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Trochu mi vrta v hlave, ze ich zbrane zrejme maju aj full-auto mod, takze to drzanie za zasobnik nemusi davat vzdy dobru kontrolu. Ale nenasiel som video z cvicenia a z fotiek tazko zistime ako "strielali", tak nechcem vyvolavat flame :twisted: ohladom drzanie..
Posledna :lol: otazka, preco ich Vz.58 nemaju kompenzatory zdvihu - ustove brzdy :?:
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Tu reportaz by som vobec neriesil.
Bolo to cvicenie s technikou na to urcenou a skor pre kamery nez na vycvik. Na slepaky nebudu predsa davat kompiky :)
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

okrem toho na slepaky sa predsa pouziva ten nadstavec na konci hlavne, tak tam nemozes mat kompik
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Mne osobne sa 58 drzi za podpazbie a zasobnik sucasne omnoho komfortnejsie ako natahovat ruku az na podpazbie. Hlavne pri pohybe a v CQB. Obdobne sa to pouziva aj u zbrani radu AR, kde dostat od Magpulu grip, ktory sa namontuje na zasobnikovu sachtu a zbran sa potom moze drzat tak ako na tom obrazku to drzi ten policajt. Ale je to individualne. :|
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Triarius napísal:okrem toho na slepaky sa predsa pouziva ten nadstavec na konci hlavne, tak tam nemozes mat kompik
mea culpa! :roll:
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

to ZAlex...lenze na ar15 ti uste sachty vycnieva, takze tam to mas o co upevnit a chytit
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Suhlasim, len som riesil uchop zbrane a nie ci sa tam da ten grip uchytit, alebo nie. :)
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Riesim kupu sa VZ58 ale v svetle tychto nie dobrych sprav zacinam mat obavy. Nerad by som zhanal dobry kus po celom Slovensku a potom ho musel odovzdat PZ, lebo EU tak povedala :(

http://webforum.sk/viewtopic.php?f=24&t ... start=1335
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

theplaky napísal:(ak niekto kropi puskou popre na 12m je jedno ci ma oblecene maskace alebo sustaky) ;-)
Nechcem sa nikoho dotknúť, to ani náhodou...
ALE také kropenie je blbosť na kvadrát. Dôvodov je podľa mňa viacero...
Ak také niečo vidím na strelnici, tak sa len a len čudujem. Zároveň sa pýtam sám seba, že na čo je to vlastne dobré.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Pozrel som si to video s Mickuleckom znova a neboli to popre, bol to karton - ospravedlnujem sa.
- narazal som skor na tu vzdialenost nez na podklad tercoveho materialu
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

theplaky napísal:narazal som skor na tu vzdialenost
Detto... :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "