Agresivita v ľuďoch- zvládanie útokov

Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

mabo napísal: ale aj pre civila... Ani ja osobne by som pri podobnej situácií nečakal, kým dobehne na môj dosah...
Ani ja...lebo ak si jeden predstaví, čo za mašinéria by ho čakala ? By som zdrháááál o dušu jedna radosť.
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 636
Registered for: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

Ja som neporovnával ani USA vs Sk, ani Polda vs civil...
Ja som iba konštatoval, že podľa platnej legislatívy na Slovensku sa (podľa mňa) jednalo o NO.
Útok trval priamo na osobu ktorá sa bránila, útok bol vedený so zbraňou...

Nerozpisoval som sa, či by bola aj iná možnosť (útek), nerozpisoval som sa že by to nespôsobilo mašinériu OČTK, nerozpisoval som sa o ničom inom.... Len som konštatoval, že išlo (podľa mňa) o NO a z tohto dôvodu by som aj na SK mohol postupovať podľa platnej legislatívy (a to aj bez toho, či je video z USA)...

Howgh..
Používateľov profilový obrázok
millan
prispievateľ
Príspevky: 117
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa millan »

Ja by som to, s ohladom na primeranost obrany voci utoku, az tak jednoznacne neuzatvaral, ze (by) sa jednalo o NO. Toto by bol beh na dlhu trat.
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 636
Registered for: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

millan - no napriek tomu ja osobne (je to na kazdom ako to vidi) to stale vidim na NO aj s "ohladom na primeranost obrany voci utoku". Utok stale trval, utok bol vedeny so zbranou, utocnik bol viditelne nepricetny... Nevidim tu ziadnu neprimeranu obranu....
Ale ako hovorim... Je to iba moj subjektivny pohlad na tuto situaciu....

Myslim, ze uz nie je potreba z mojej strany sa viac k tomu vyjadrovat. Povedal som vsetko co som chcel z mojho uhlu pohladu.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Z policajného pohľadu sa to video javí byť OK.

Ale ak by tam bol civil so zbraňou, tak by to bol asi trochu problém. Osoba neútočí, až na krátku situáciu s nožnicami. Len vreští. Určite by som v takej vypätej situácii neodporučil tasenie a použitie zbrane. Civilovi. Môj názor.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

útočník mal už v úvode dostať zásah,policajt neni povinný ustupovať
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

To asi hej, mňa skorej zaskočil fakt, že došlo k fyzickému kontaktu aj napriek počtu zásahov.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

to nazývame pochybením policajta, ktorý ak prežije , už to nezopakuje
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Zrejme nadrogovaný mexikán vs. tamojší obecný policajt... O jednu krajinu vyššie by bol dávno rozstrieľaný ako rešeto.
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Polícia municipal.. Regionálna polícia, bližšie k obecnej polícii ako ku zásahovke. Mne to prišlo, že ani zďaleka netrafil všetkými ranami.
To že sa ešte hýbal: ako mi vysvetľoval jeden lekár a súčasne aktívny športový strelec, pokiaľ človek nedostane zásah na CNS, tak dokáže fungovať ešte cca 10 sekund aj pri inak fatálnom zranení.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

To sú známe veci, nutné je ale poznamenať, že ide o "chemicko-biologické" hľadisko terminálnej balistiky, ktoré zastávajú najmä ľudia s medicínskym vzdelaním, resp. vo všeobecnosti ľudia s nie-technickým vzdelaním. Iste, je relevantné, avšak rovnako tak je len parciálne. V danej konkrétnej situácii si myslím, že sa jasne odprezentovalo aj to "matematicko-fyzikálne" - máme s vysokou pravdepodobnosťou možnosť vidieť terminálne pôsobenie celoplášťových striel kalibru. 380 Auto. Btw, všimli ste si, že došlo k prestreleniu útočníka? Je to dobre viditeľné v závere videa predtým, než sa tento zložil na zem.
Miera zastúpenia toho-ktorého vplyvu, alebo čo by bolo a nebolo keby sa použilo iné strelivo, alebo iný kaliber, to je už samozrejme na ďalšiu diskusiu...
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Kde je tam spomenutý 380 Auto?
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Priamo nikde, vychádzam len z poznatkov ktoré mám - 9 mm Luger je v týchto španielsky hovoriacich krajinách Južnej Ameriky ako vojenský kaliber zakázaný, používa sa najmä .380 Auto. Ale aj celý priebeh defenzívy policajta mi s týmto predpokladom dobre korešponduje.
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

9 Luger je v južnej amerike zakázaný iba na civilné držanie. Na silové zložky sa to nevzťahuje, tie používajú "vojenské ráže" bežne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"