Lupara

zabludeny
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 11 years 8 months

Príspevok od používateľa zabludeny »

Závisí čo presne chceš. Ak pumpu tak to čo si dal odkaz a ak klasiku tak postup viď vyššie. Ja som skončil kvôli jednoduchosti s dvojkou kat. C s 31cm hlavňami. Ešte sa dajú kúpiť aj predovky http://www.merkuria.net/home/1518-broko ... valry.html alebo http://www.merkuria.net/zbrane-na-obran ... owdah.html
Romadur
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa Romadur »

No hľadám niečo čo zapíšem na Áčko, neplánujem z toho nejak moc strieľať, skôr na občasné výlety do lesov do ruksaku, takže nepotrebujem extra kvalitu ktorá od strieľa XY. Najradšej by som pumpu, zaujímalo ma iba ci sú ešte nejaké alternatívy.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Teraz este luparu zapises na "A", no po septembrovej novele zbranoveho zakona to uz vraj nebude mozne. A tie lupary, co su zapisane v sucastnosti na "A", sa budu musiet prepisat na "E".
zabludeny
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 11 years 8 months

Príspevok od používateľa zabludeny »

Tak samozrejme proti gustu..., ale držal si to reálne v rukách? Aj malé pumpy sú na nosenie v reáli ťažké a neskladné. Je dôvod prečo sa do lesa zvyknú preferovať silné revolvery. Teraz sa v zákone na rozlíšenie kategórie uvádza dĺžka hlavne, alebo celková dĺžka. Na polícii mi po konzultácii s KEÚ povedali, že po novom to bude aj aj takže by som kúpil pumpu ktorá má hlaveň kratšiu ako 30 cm.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

romadur: napísal si do témy dotaz, ale zrejme si nečítal posledné informácie. Alebo nepochopil. Ak cítiš potrebu uspokojiť svoj pocit bezpečia - nosením brokovnice to moc nepôjde. Skús tu na fore prelúskať témy o konkrétnych kalibroch a ich účinkoch, dozvieš sa, ktoré náboje a následne zbrane by mohli spadať do užšieho výberu.
Téma lupary sa čoskoro stane nostalgickou spomienkou na niečo, čo bolo možné nosiť a aj tak som to nenosil. Iba zopár krát na chatu. A vrámci správneho konania som trochu naštrbil ego jednému nebohému pracovníkovi KEÚ a vedúcemu odd.dokladov.
Romadur
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa Romadur »

No mne nejde o to, či ju potrebujem, respektíve ci ju chcem kúpiť, chcel som vedieť situáciu s prihlasovaním na A, najviac by potešilo info priamo z oddelenia v BA na ruzinovskej nech viem na čo sa mám pripraviť, plus ci niekto nevie o nejakej alternative k tej pumpe co som poslal.
Ted ak budem mat takú ako som dal, čiže co spĺňa aj celkovú dĺžku aj dĺžku hlavne nemal by byt pravdepodobne problém ani po novom?
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Romadur napísal:chcel som vedieť situáciu s prihlasovaním na A, najviac by potešilo info priamo z oddelenia v BA na ruzinovskej nech viem na čo sa mám pripraviť ...
Uz neviem ako ti to napisat - novela ucinna od 01.-15.09. 2018 zrusi moznost zapisat "luparu" a podobne sprostosti na "A"...

Alternativu mas tu : https://www.youtube.com/watch?v=fxSjLllBbQ4

:wink:
Romadur
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa Romadur »

Dik za radu teda, budem si potom musieť doriešiť E a zapísať to.. Len ma zmiatlo co napísal zabludeny s tou dĺžkou, podľa jeho info by ta pumpa co som poslal aj po novom mala byť za pisateľna na A
Komediant1842
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Komediant1842 »

Myslel som,e to bude len o povolení z oddelenia no jedna firma z BA mi napísala toto...
Pýtal som sa ako sa dá skrátiť hlaveň,aby bolo všetko kóšer...

Dobrý deň. žiadne oddelenie nemôže vydať povolenie na takúto prerábku
bez súhlasu samotného výrobcu. Ak tak spraví poruší tým Nariadenie vlády
č. 397/1999 Z.z. Nariadenie vlády Slovenskej republiky, ktorým sa
ustanovujú podrobnosti o technických požiadavkách a postupoch
posudzovania zhody na strelné zbrane a strelivo.

Jediný, kto môže dať povolenie na prerábku určitého modelu zbrane takým
spôsobom, že by sa musela meniť kategória je samotný výrobca zbrane,
nakoľko by zbraň stále nosila výrobcove výsostné znaky. Až v prípade že
by to výrobca povolil, môže ísť zbraň na prerábku. A to sa stane presne
nula krát a nikdy.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

"vysostne znaky" , pan predajca je zjavne odbornik... tam by som nekupoval ani diabolky
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

ako sa už písalo inde, novela zrejme nestihne byť účinná k 15.09- ale podstatná informácia je, že novela počíta s návratom upravených zbraní do svojich pôvodných kategorií. Povedané v skratke. Týka sa to aj mojej lupary. Ak si čítal celú tému, vieš, že konanie o zmenu kategorie zbrane mi trvalo takmer rok. S blížiacou sa zmenou podmienok sa nebudem hádzať o zem, ale počkám si na finálne znenie novely. Okresy v tomto smere určite budú vyzývať držiteľov na preevidovanie takýchto zbraní.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

:lol:

Ak je zbraň vyrobená v EU dávajú sa európske alebo národné?

Keby som mal H&K, má tam byť teda EUFOR alebo WERMACHT? :twisted:
Komediant1842
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Komediant1842 »

Oplatí sa teda vôbec teraz riešiť takéto dačo alebo napríklad kúpu vz 58?Či pre istotu počkať na tú novelu...
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Ak ju miluješ, nie je čo riešiť!
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Čo môžeš urobiť dnes, neodkladaj na zajtra.

Zo začiatku určite ľahšie dostaneš výnimku ako neskôr keď ministerstvo už bude mať menší časový stres.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"