Namerane casy tasenia, obtiahnutia, vystrelu zbrane pri NO.

polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

luke: ešte jedna vec k tým veciam na videu, tu zas platí to, že všetci čo nosia v komore sú mimo z mierenia nabitou, tak mi povedz aký je rozdiel medzi nabitou v púzdre, nabitou v trezore, nabitou položenou na stolíku a nabitou s prstom mimo spúšte namierenou na človeka?
žiadny, zbrane nestrieľajú samé od seba.

to s tým nosením zase príliš zjednodušuješ, stále ma nechceš pochopiť,
je nepovažujem za nebezpečné nosiť v komore, ale pre mňa je to prirodzenejšie. kto nosí tak nosí, kto si myslí že mu to vytvára obrovskú výhodu, mýli sa a nemám problém mu to dokázať.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

jack: ako tu alebo vedla pisal tango, nabijes, puzdris, vytiahnes s puzdrom, odlozis. ked doma susim, vyberies, vytiahnes zasobnik, vyjmes naboj, otvoris komoru, vrazis prst do komory, posunies prst do sachty, pozries do komory, pozries do sachty. zbran je bezpecna. zasuniem zasobnik s cvicnym nabojom, nabijem, pozrem do komory ci tam je.
do tohto konceptu mi rana istoty nezapada, a radsej velmi uskostlivo skontrolujem zbran a ked ju polozim a mam pocit, ze co keby, tak to skontrolujem cele este raz.
budujem navyk, ze zbran je stale nabita a tak sa k nej aj chovam.
ranu istoty som poctivo robieval celkom dlho, ale teraz mi to naozaj pride ako budovanie si zleho navyku a spoliehanie sa na ranu istoty a mohlo by to skoncit dierou v rohu miestnosti.

polucias: no mierit na niekoho je jedna vec, vyvijat fyzicku zataz s pistolou polozenou na ramene lapera je podla mna uplne iny sport. vobec netvrdim, ze zbran vystreli sama od seba. myslim si, ze pri tom nacviku sa ti moze stat jedna z miliona situacii, ktore urcite oznacis za nepravdepodobne, napr. ze sa posmyknes pri tych kolenach na trave a ako sa budes zosuvat dole a budes sa chciet zachytit, tak je podla mna sanca, ze sa ti prst dostane na spust a vystrelis. skratka nieco uplne mimo tvoju kontrolu.

ok vyzyvam ta, aby si dokazal, ze naboj v komore nie je zdaleka o tolko vyhodnejsi ako naboj mimo komoru. ale nech to stoji za to, nech to su to do oci bijuce fakty, kde s radostou uznam, ze mas pravdu.
doteraz to totizto vyzeralo takto:
ja: v situacii na ulici je velmi pravdepodobne ze budes schopny pouzit len jednu ruku, druhou budes mozno odrazat utok, kontorlovat rodinu, etc..
polucias & john.hawk: na taku vzdialenost sa uz po zbrani nejde, alebo v takej situacii si mas vyhladavat kryt a z krytu uz tak rychlo strielat nemusis, takze tie usetrene desatiny su ti nakoniec aj tak nanic.
skratka neuplatnujete rovnaky meter na naboj v komore a mimo komoru. ked si to ty, tak ty profik to samozrejme zmaknes aj s obtahovanim o gate. ked som to ja amater s gulou v komore, tak mi je uz aj tak neskoro vobec tasit.
aby si si to vedel lepsie predstavit, tak predstieraj, ze clovek s nabojom v komore je rovnako dobry ako ty a bavme sa len o cisto technickych aspektoch toho tasenia a strielania.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

to riziko s tým prstom uznávam, ale je to nepomerne menšie oproti iným rizikám v živote, ktoré sú rapidne väčšie a podstupujeme ich denne, celkovo vzato je to len vec treningu, môžeš to robiť s cvičným nábojom alebo slepím 20krat kým si budeš istý sám sebou, pre mňa je prst mimo spúšta tak automatický že na tým vôbec nemusím premýšľať

Prímam tvoju výzvu, ale neviem ako by si to realizoval, môžem ti prisľúbiť že sem hodím materiál z nejakého treningu kde sa zameriam iba ba to že chlapik oproti mne s nábojom v komore /FX/, tasenie vyvolám raz ja raz on, potom s jednou rukou, potom situácie kde by bolo vidieť/nevidieť tú výhodu náboja v komore. viem si ale predstaviť že budem znovu zlinčovaný za výsledky, priebeh, atd atd. pritom sem ešte nikto nikdy nehodil svoj materiál, neodprezentoval sám seba a nevystavil sa možnej kritike.

najlepšie by bolo stretnúť sa ale to sa nestane, na to je ešte menej ochoty, alebo odvahy postaviť sa za svoje názory

na veci ktoré sa tu píšu som mal totiž neutrálne názory, potom som ich doradu začal skúšať a zistil som kde je realita, nerobil som to ale s papierom a ceruzkou v ruke.

je to presne ako Mythbusters , koluje milony mýtov, každý druhý je totálny onyl, a zistíš to iba tak že to vyskúšaš sám
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 11 Mar 2011, 15:28, upravené celkom 1 krát.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

dalo by sa, len neviem, kde , v práci by to napr. nebol problém celé zrealizovať, ale zase tam nemôžem točiť, a tam kde môžem točiť zas neviem dostat toho psovoda aj sa rukávom, fakt by som to rád spravil, ale nemám v súčasnosti také možnosti.

možno spraviť to v práci a poreferovať potom tu o tom, kolko mi to trvalo, aké som mal možnosti a podobne,

figuranta pre psovodov som už robil a viem kolko tolko čo robí ten pes, čo by sa dalo, ale neviem samozrejme posúdiť tú bolesť ak by kusal do živého, a taký sadista som veru neni robiť to bez rukávu.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

ako bývalý psovod vám zodpovedne prehlasujem, že na vycvičeného psa platí len dostatočná vzdialenosť, kedy stíhaš po nom vystreliť a usmrtiť ho.

Služobné psy nereagujú na strelbu- neboja sa jej, stále bude pokračovať v útoku

a pokial sa už zakusne do ruky alebo nohy- je to tak silný zákus, že ak niečo držíš v ruke-vypadne ti to, ideš do kolien, unikne ti moč prípadne stolica- taká je to bolesť.

A to ešte neriešim zákus psa, ktorý zvykne bojovať- teda miksovať hlavou- to očakávaj zlomené predlaktie, lakeť, vytrhnutý sval.

Kolegovci z východného slovenska mi reprodukovali ich osobné skúsenosti- kedy ich služ.psy mali viac odkúsané do živého cigánskeho mäsa a veru- taký hrdina sa ešte nenarodil, ktorý by ustál zákus služ.vlčiaka
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

tuto to máme,

pomôže ti náboj v komore?????

asi ťažko !!!!

práve ti to potvrdil človek od fachu
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 11 Mar 2011, 15:29, upravené celkom 1 krát.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

tak to máš pravdu, ako ale podotkol peterson tak výhoda náboja v komore neexistuje pokiaľ ťa už lapol, môže ti pomôcť v polsekunde pri tasení na bežiaceho psa ale ani to nie je istota,
asi aj príde na to, či na teba útočí cvičený alebo obyčajný pes, to by vedel povedať peterson asi
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

čo psovi nastrčíš- tam sa zakusne- Ako ho pojdeš kopnúť- vyladí ti svali na nohe, ak mu inštinktívne nastrčíš hociktorú ruku- dlho sa ňou nenaješ.

No a ešte upozornujem na služ.psy ZVJS (bacharov) - lebo tie sú cvičené na prechytávanie- žiaden fixovaný zákus na ruku. Je to preto, že skúsení väzni si omotali predlaktie uterákom, či bundou a po zákuse psa bodli do krku.
Preto v súčasnosti ich psy musia prechytávať a čo najviac zraňovať, aby hajzla prešla chuť pichať do psa. Takže v reály tí psy kúšu, že- ruka, stehno, brucho, krk, ruka a tak dokola

móóóc výživnééé
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 11 Mar 2011, 15:29, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

bežný doma chovaný pes, ktorý v živote nehrýzol- ťa bude len oštekávať, može robiť drobné prískoky- je to taký milý pohyblivý terč- takého vieš odohnať aj varovným výstrelom, alebo mu pukneš jednu očkovaciu na sval

- ked sa bavíme o cvičenom psovi- treba rozlišovať civilnú kynológiu a služobnú

- služobné psy som ako tak popísal- no a tie civilné- tie sú cvičené kusni a pusť!

Od nich až také roziko nehrozí, lebo oni sa zákusom neventilujú, ale služobný pes si to pjekne užíva a dokonca vraj pri zákuse na živo dostane tmavý zákal do očí a to už unho fungujú pudy šelmy- vtedy je grosse problém otvoriť mu papulu. Videl som psovoda, ako vykrúcal gule svojmu psovi, ktorý držal ruku jeho kolegu a NIČ !!! Kolega reval jak gladiátor- až tenký konárik strčený do hrdla povedla ruky ukončil lynč. Traumatológia to istila
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

teba sem zoslal fak boh do tohoto fora, konečne to tu niekto vysvetlil seriozne, bez výkrutok, nezmyslov, zosmiešňovania, a mýtov

všetka česť :!:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

polucias napísal:tuto to máme,

pomôže ti náboj v komore?????

asi ťažko !!!!

práve ti to potvrdil človek od fachu
presne tak, tu to mame, a s nabojom mimo komoru si uz v uplne inom vesmire.

si uplne zaujaty, dobre som ti povedal , aby si to nestrhaval do situacii, kedy ti pravdepodobne zbran ako taka bude uplne na nic.
sustavne toto ty a john.hawk robite, ked uz neviete kam z konopi.

nic v zlom, ale myslim si ze modelova situacia pes zahryznuty v rukave ma vypovednu hodnotu 0, pretoze eliminuje presne to co ten pes ma robit, sposobovat ti udajne nezanedbatelnu bolest a zranenie. to si uz na ruku rovno mozes zavesit 40 kilove vrece zemiakov a potom skusit vytasit, obtiahnut a strelit ho, verim ze to nie je velky problem.

aky ma zmysel tu riesit obranu proti cvicenemu sluzobnemu psovi? je tu nejaky drzitel zp momentalne vo vykone trestu, planujuci vzburu a potrebuje nejake tipy?
som jediny kto vidi rozdiel medzi agresivnym psom na ulici a cvicenym zasahovym psom?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

ked viem o niečom seriozne a pravdivo popísať- prečo by som nepomohol.

Možno sa niekomu raz zíde spomienka na moje riadky.

V dnešnej dobe sa to može zíjst hlavne pri kadejakých somároch, čo chovajú nezvládnutelné-nevychované bojové plemená

Od tých psov čakaj kadečo- ale stále platí- mať dištanc a presnú mušku.
Na pitbula kludne páľ akonáhle si to nasmeruje k tebe
Zamknuté

Návrat na "Ostatné"