Namerane casy tasenia, obtiahnutia, vystrelu zbrane pri NO.

inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 11 Mar 2011, 15:30, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

bum, verim ze sa to da, taktiez verim ze to bude pomalsie ako len vytasit a strielat.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

tak logicky je určite jednoduchšie použiť už nabitú zbran-

ked už máš psa na rukáve, druhou rukou vytiahneš zbran a puk

s tým obtahovaním asi bude trochu problém, ale ak to má niekto dobre nacvičené, tiež mu to pojde.

Takže cvične vám to pojde asi obidvom táborom.

Ale v reály na to zabudnite. Tam platí, čo som písal vyššie
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

Vie mi niekto vysvetlit, preco je naboj v komore problem...preco by som mal nosit ,,nenabitu,, zbran pri sebe a v pripade problemu sa zapodieval este aj s natahovanim zaveru? Ja som si prave pre to, posledne kupoval zbrane, ktore nemaju dokonca manualne poistky, aby som nemal nutkanie sa bavkat este aj s poistkami...a preto som skoncil pri G-cku, pretoze tam je prvy vystrel rovnaky ako vsetky nasledovne bez premackavania spuste... Vobec nechapem preco nosit zbran v nenabitom stave. A je jedno ci ta napadne zviera alebo clovek, nevidim zmysel nemat nabitu zbran...vysvetli mi to niekto?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

no moj sukromny pohlad je ten, že je v prvom rade bezpečnejšia.

Ak by sa náhodou dostala do nepovolaných rúk (deti, alebo páchatel)

V rodine sa to stať može, že dieta najde zbran a prvé čo dokáže, je stlačiť spúšť. S obtiahnutím ešte bude mať problém.

No a ak sa náhodou niekto zmocní tvojej zbrane- máš niaky okamih na vyhodnotenie- útok alebo útek. Lebo len ty vieš, že ešte neni nabitá

Toto je čiste len moj súkromný pohlad- nikomu neberiem, že si nabíja zbran
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 11 Mar 2011, 15:31, upravené celkom 2 krát.
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

Moja je bezpecna sama o sebe este nevystrelila, mozno je leniva :D ...nikdy netaham a nenechavam prist na spusti a to je u mna samozrejmost...a ked prijdem o zbran pri napadnuti, tak je to uz jedno ci je s nabojom v komore alebo nie...ktomu nesmie v prvom rade vobec dojst, aj za cenu jej pouzitia...Doma mam zbran vybitu, popripade aj v sejfe, ale vacsinou casu je mojim spolocnikom 24hodin, ja s nou aj chrapem :oops: ...Uz a zatial je to moja jedina spolocnost v posteli... :) samozrejme tam je tiez vybita aby som jej mohol sepkat neznosti do hlavne... :oops:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

kua chlapi, máte vobec deti? :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

kuro159 napísal:Vie mi niekto vysvetlit, preco je naboj v komore problem...preco by som mal nosit ,,nenabitu,, zbran pri sebe a v pripade problemu sa zapodieval este aj s natahovanim zaveru?
kuro, to je to co sa uz z poluciasa a johna snazili dostat uz mnohi. odpovedou je vacsinou, ze ked sa nieco zomelie, tak 1-2 desatiny sekundy co usetris su aj tak nanic, alebo ked sa opytas na scenar s pouzitelnostou len jednej ruky, tak odpoved je, ze to uz je neskoro, a uz ti to aj tak nepomoze.

peterson, to su pekne ledabole dovody.
ak sa drzitelovi batli po byte decko a on si zbran nezabezpeci, je nezodpovedny idiot, ktory si zaraba na tragediu v rodine, s tym naboj v komore nic nema, lebo ked to decko bude mat 6 rokov, bude mat dost sily aby obtiahlo.
ak nevie bezpecne manipulovat so zbranou, je idiot a je rovnako nebezpecny bez ohladu ci je naboj v komore alebo nie, dat ho tam, nie je ziaden problem.

ako sa niekto zmocni mojej zbrane? nahodou ma vytipuje a zoberie mi ju? ked ju vyberiem v konflikte, tak asi prehravam a snazim sa vyhodou zbrane naklonit sance na svoju stranu, co znamena ze keby som ju nokdy nevytiahol, pravdepodobne by som prehral. ak mi ju potom zoberie, tak prehram aj tak. tym ze som ju vytiahol som mal aspon sancu vyhrat.
a mi nehovor, ze takto rozmyslas ked nosis zbran, ze ti ju vezme a odpali ta s nou, to ju potom rovno mozes nechat doma.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

s obtahovaním to také jednoduché neni. Moja žena mala problém obtiahnut moje zbrane (CZ 75 Compact, semicompact a K100) a teda padavka neni.

Ja som uvádzal krajný extrém, ktorý si určite nikto neželá.

Kolegov brat ( 18roč) si prestrelil ruku s Glockom, tak sa tu netvárme, že nič neni nemožné

a u detí, tiež nikdy nevieš. Je samozrejmé, že zbran si povinný zabezpečiť, ale opakujem- písal som o krajnom extréme- kapiš???

:D
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

to je sice strasne pekne, ale to nie su nevyhody naboja v komore. to su mozne dosledky vyplyvajuce zo zavadneho stavu. odpajas bateriu od auta po zaparkovani? co ked ti 16 rocny syn zoberie kluce, pojde sa previezt a zabije seba pripadne inych? to je presne to iste a stavim sa, ze na kluce od auta zdaleka nedavas taky pozor ako na zbran.
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

Tiez poznam chalana co si prestrelil ruku 7,65Br CZ83 a to tak ze si daval zbran do puzdra, ktore drzal v ruke a tlacil tam zbran aj s prstom na spusti...lenze on je proste taky stres man a moc tomu nerozumie...
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 11 Mar 2011, 15:33, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

trochu tolerancie hoši.

Ja rešpektujem ludí, čo lúbia náboj IN a - vy rešpektujte názor, prečo to tí druhí nerobia.

Ja sa nebudem s nikým prieť, kto je v čom dobrý.

Vzájomne sa rešpektujme a život ide dalej

(mám rizikové povolanie, more nepriatelov aj u mafie aj inde- ide len o sposob života a fungovania. Jedno čo nemám a nechcem- je militantné myslenie)
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

No Peterson to musis ist na ine forum, pretoze tu sme skoro vsetci s militatnim myslenim :D :D :D ... A este sme taky ,,velky odbornici,, na vsetko ale hlavne na ,,militiu,, :)
Samozrejme nic v zlom... :) :wink:
Zamknuté

Návrat na "Ostatné"