Úpravy

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Matrix44:
Otázka znie, na čo ten Glock bude slúžiť.
Ako už naznačil Topinambur, nie na každý účel je vhodné odľahčovať spúšť, predsa len je to v podstate jediný poistný mechanizmus tej zbrane.
friendly_black

Príspevok od používateľa friendly_black »

Ďakujem za vaše odpovede. Na začiatok nechám teda pôvodnú stojnú a uvidím ako to s ňou pôjde. Trochu som ju chcel odľahčiť kvôli tomu že aj maželka bude strieľať. Mne by tá pôvodná snáď vadiť nemala, lebo horšie ako na ČZ82 to snáď nebude :)

Z výroby je tam 2kg alebo 2,5kg?

Pekný deň :)
Používateľov profilový obrázok
topinambur
prispievateľ
Príspevky: 399
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa topinambur »

Z vyroby je tam 2,5 kg stojina.Zo zaciatku ju urcite nemen,skus niekolko sto vystrelov,potom vymen,nech vies porovnat.Original Glock stojina stoji 4 eura,tak ked ju aj kupis a nebudes pouzivat,nebude Ti to luto.Fakt zalezi na co ta zbran bude vyuzita,ja by som pri mojom noseni nemal dobry pocit z tak lahko iducej spuste.
friendly_black

Príspevok od používateľa friendly_black »

OK, urobím ako píšeš.

Ďakujem :)
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sirdo »

ja som dal do G19 gen.4 tiez glockacku 2kg stojinu a uplna spokojnost. pistol mam na nosenie, ziadne sportove/sutazne aktivity...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Matrix44:
Ďalší spôsob, ako upraviť spúšť, je nechať si jej mechanizmus len preleštiť bez výmeny súčiastok. Či už puškárom alebo samodomo (len ak človek vie, čo robiť a čo nie). Niektoré Glocky majú od výroby vcelku drsnú spúšť a preleštenie jej výrazne pomôže.

Čo sa tých stojín týka, originál Glock robí verzie mínus/štandard/plus s udávanými odpormi 3,5/5/8 libier. Pre Gen 4 spravili aj verziu "s bodkou" (tzv. "Dot"), tá má byť myslím o niečo málo ľahšia než štandard.
Ja napr. na Glockoch používam kombináciu mínusovej stojiny a spúšťovej pružiny New York 1 (8 libier), to je zase trocha iný prístup. Mne to tak vyhovuje.
friendly_black

Príspevok od používateľa friendly_black »

Do väčších úprav sa púšťať nebudem. Kúpim len na porovnanie 2kg stojinu od Glocka. Ešte mi prosím poradte kde kúpíť originál 2kg stojinu od Glocku za dobrú cenu. Na predajni kde chcem kúpiť Glocka keď som sa opýtal na stojinu, tak na mňa pozerali ako na UFO :(

Ďakujem Vám :)
Používateľov profilový obrázok
topinambur
prispievateľ
Príspevky: 399
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa topinambur »

Pisem Ti ss
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Naposledy som podobnú bižutériu na G bral myslím z barlov.sk ...
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Ja som 31.1 objednal na glockshop, vsetko uvadzali, ze maju skladom (aj teraz) a nic vobec nereaguju, stav objednavky je, ze caka na spracovanie... Chcel som skusit edge v tomto malom prckovi a asi smola :(
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Ja som bral veci z ceskeho glockshopu a treti den od objednyvky bola zasielka u mna. Neviem akym sposobom funguje slovenska pobocka, ale cesi su v pohode.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Praveze toto je z ceskeho. Tie diely na .sk ani nemaju uvedene.
Používateľov profilový obrázok
michael77
občasný prispievateľ
Príspevky: 98
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa michael77 »

Tiež dávnejšie som tam objednával nejaké veci a týždeň ani obraz ani zvuk ... nakoniec som tam volal a že majú dovolenku :roll: .... zrušil som tú objednávku , podľa mňa to nieje seriózny obchod ...


hornet napísal:Ja som 31.1 objednal na glockshop, vsetko uvadzali, ze maju skladom (aj teraz) a nic vobec nereaguju, stav objednavky je, ze caka na spracovanie... Chcel som skusit edge v tomto malom prckovi a asi smola :(
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

Upresnenie k tým stojinám spúšte, lebo často sa stretávam s tým že ludia žijú v omyle.
Udávané hodnoty sú merané na špičke spúšte. Takže pôvodná 5.librová (2.27.kg) má pri bežnom stláčaní prstom uprostred hodnotu asi 3,5.kg. Po výmene za 3,5.librovú nebude mať spúšť 1,59.kg, ale až 2,4.kg.

V Hermese vás presvedčia že 3,5.librová stojina spúšte je 2.kilová, lebo iba 1,5.kilovú stojinu na Glock by málokto chcel kúpiť.

Pri výmene stojiny za ľahšiu treba počítať s tým že sa predĺži chod resetu.

Typ pre výmenu stojiny, ako sa jednoduchá vec dá spraviť ešte jednoduchšie:
https://m.youtube.com/watch?v=OfyytGNqohY
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Cez vikend som objednaval dvoje mieridla. V pondelok som si to overil este telefonicky. Jednu z poloziek nemali na sklade, ako bolo uvedene na stranke. Clovek na telefone sa omluvil ze im to uniklo pri aktualizacii a hladali sme ine riesenie. Zvolil som si ine mieridla, ktore mali skladom a vcera to bolo odoslane. Zajtra mi dorucuju zasielku. Takze zatial moje skusenosti s glockshop.cz su dobre.
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"