Perkusné zbrane - prerobené z inej kat. zbraní

ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Perkusné zbrane - prerobené z inej kat. zbraní

Príspevok od používateľa ZAlex »

Na stránkach jedného predajcu zo Slovenska som objavil ponuku perkusných zbraní - moderných zbraní. Podľa ponuky som pochopil, že sa jedná o prerobenie súčasných zbraní ako pištolí, guľometov a pod. :roll:
Má niekto s týmto nejaké skúsenosti?
Zdá sa mi, že je dosť neprirodzené upravovať tieto zbrane na predovky a riešiť ich ako perkusy.
Čo na to legislatíva? :|
matias
prispievateľ
Príspevky: 113
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa matias »

Nevím jak v SK, ale v CR stačí, aby prošla zkušebnou a ta ji zařadila do kat. D.
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

U nás je to tiež obdobne, len ma zaujímali či niekto nemá s tým praktické skúsenosti. Presnosť, samotná streľba, nabíjanie a tak podobne. Prijde mi dosť "zvláštne" ládovať napríklad takého Glocka, alebo UK-59 čiernym prachom! :lol:
morap
občasný prispievateľ
Príspevky: 79
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa morap »

Čo na to povedať, strieľa to, ale doma by som to nechcel (samozrejme hovorím o prerobených perkusoch zo zbraní kategórie A,B alebo C), ak perkus tak poctivá replika reálnej historickej zbrane, je to krajšie a aj to inak strieľa. V prípade kúpi len pre potešenie odporúčam namiesto prerobenej zbrane, kúpiť perkus od Ardesi alebo Pedersoli prípadne si dať vyrobiť u zbrojára vlastnú perkusu. Vyzerá to lepšie aj je to presnejšie a jednoduchšia obsluha ako pri prerábaných. U prerábaných samonabíjacích alebo samočinných zbraní sa dáva zápalka na piston trochu nešikovne lebo treba manipulovať so záverom a je tam malo miesta pre tučné dva prsty, ako mám ja, aby nasadili zápalku na piston. Revolvery sú aj perkusné v origináli, ale tu je treba zbroják lebo sa jedná o zbraň kategórie C.
Strieľať s klasickou perkusov je paráda, ale musí to človeka chytiť za srdce, lebo starostlivosť o perkusnú zbraň je podstatne náročnejšia ako u klasickej zbrane a samozrejme že kým nabiješ tak to trvá podstatne dlhšie ako napáskovať zásobník. Ale má to svoje čaro. Ďalšou výhodou perkusov okrem revolverov je, že si ich môžeš kúpiť iba na občiansky preukaz bez evidencie a ďalších úkonov u PZ. Ono to platí jak pri funkčných replikách historických zraní, tak aj pri prerobených perkusoch zo zbraní kategórie A, B a C samozrejme okrem revolverov. Takže ak chceš doma mať nemecký guľomet z II WW a nemáš zbroják je to jedna cesta ako ho mať funkčný (akože) a pritom nepotrebuješ povolenie od PZ.
Tých predajcov prerobených perkusov je na Slovensku viac a sú všetci na nete. Cenovo treba počítať s nárastom ceny o cca 100 eur oproti novej zbrane lebo puškár, ktorý to prerobí a skúšobňa si niečo vypýtajú.
Napísať odpoveď

Návrat na "Perkusné zbrane"