JHP strelivo na skupinu A

ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Yarco: NIKDY sa nesnazim prenasat moje nazory ako tie jedine a spravne. A na tomto fore urcite nie. Vsetko co som v tomto vlakne napisal je moj osobny nazor (uvaha vychadzajuca zo skusenosti, praxe a debaty s druhymi strelcami,policajtami,pravnikmi,....) . To ze sa niekomu nepaci ,alebo nie je spravna je uplne normalne a od tohto fora osobne ocakavam ze nazormi viacerych mozno dospejeme k nejakemu "idealnemu" rieseniu. Dokonca ocakavam, ze ak sa v prispevku v niecom mylim, tak mi to niekto vyvrati vecnymi argumentami tak, aby "podobne zmyslajuci" ludia neprisli do omylu. Zakony SR su take,ake su a prave podobne fora ako toto podla mna sluzia na ujasnenie ,alebo mozny vyklad jednotlivych paragrafov. :wink:
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

TomasARN napísal: aj ked podla mojho nazoru sportova, lebo to suvisi zo sutazou
Aaaach - sport nerovna sa sutaz, to je to, co som sa tu snazil napisat :)

Uplne lajcky chapem pisanie zakonov tak, ze ak treba nejaky pojem vysvetlit, tak je vysvetleny, ak nie, tak sa tym rozumie vseobecne chapana definicia. Ak pojem sport (sportova cinnost) nie je v zakone o zbraniach a strelive definovany ako nejaka fyzicka cinnost na ktoru potrebujem clenstvo v organizacii, ZP sk. E alebo cokolvek ine, tak sa snad berie jeho sirsia definicia nie?

Podla mna sa vy pravnici snazite komplikovat ak nie jasnu, tak celkom zrozumitelnu vec :D Ale chapem, je to cele zle napisane, a asi to umoznuje viac "pravnickych" vykladov :)
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 636
Registered for: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

ta teraz si to s tými terčmi "do-vysvetľoval"
už to musí byť každému jasné... :wink:
eager_driscoll

Príspevok od používateľa eager_driscoll »

TomasARN napísal:jack, zakon by zrejme..... cize sa mozme iba dohadovat a domyslat si. Ako clen sportoveho klubu, nie som povinny mat skupinu E a mozem vykonavat sportovu strelbu. Neviem, kde je napisane, ze drzitel skupiny A, nemoze vykovat sportovu strelbu. Iba viem, ze drzitel skupiny E, ak nema inu skupinu moze nadobudnut zbran a strelivo iba na sportovu strelbu. Na sportovu strelbu je HP povolene....
Hej toto je tiez dobre si uvedomit ze kazdy kto chce mat E musi byt clenom klubu ale naopak to neplati ze ak som clenom klubu tak si nemusim ziadat aj o E. Otazne je ze kto by sa stal clenom klubu len tak bez nicoho,bez Ecka...........napada mi vlastne kvoli pristupu na strelniciu.
Volakedy clenstvo v klube nebolo povinne neviem kto to vymyslel :evil:
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

miroslav112
A co tak strelba podla pravidiel IPSC? Alebo LOS? To nieje sportova strelba? :lol:
eager_driscoll

Príspevok od používateľa eager_driscoll »

Pokial trenujes na IPSC Alebo LOS je to v poriadku si myslim :lol:
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Mozno by bola zaujimava myslienka: Ked strelivo JHP si kupim v obchode a vystrielam ho na strelnici dopustil som sa niecoho protizakonneho, ked Zakon vlastne nedefinuje pojem sportova strelba? Ak zakon nieco nedefinuje, tak sa defacto nemozem dopustit niecoho protizakonneho!? :|
eager_driscoll

Príspevok od používateľa eager_driscoll »

sportova strelbaje natolko znamy a frekventovany pojem ze nemusi byt priamo definovany v zakone kedze ide o vseobecne znamu vec napriklad
Športová streľba je športová disciplína, pri ktorej strelci za pomoci strelných zbraní zasahujú cieľ. Športová streľba je vykonávaná krátkymi strelnými zbraňami (revolvery, pištole, predovky), dlhými strelnými zbraňami (brokovnice, guľovnice, vzduchové pušky a i.) alebo mechanickými zbraňami (luky, kuše).
https://sk.wikipedia.org/wiki/Športová_streľba

Plus este co bolo tu velakrat spomenute zakon v suvislosti s JHP hovori o SPORTOVYCH UCELOCH cize nejaka definacia sportovej strelby v zakone je aj tak irelevantna
Naposledy upravil/-a eager_driscoll v 08 Jún 2016, 10:00, upravené celkom 1 krát.
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

miroslav112: Osobne sa priklanam k tomu co si napisal, aj ked na druhu stranu informacie napisane na Wikipedii by som osobne nepovazoval za najstastnejsi zdroj. :|
eager_driscoll

Príspevok od používateľa eager_driscoll »

Zalex som rad ze niekto suhlasi s mojim vykladom :lol:
A ano wiki urcite neieje nejaky zaruceny zdroj informacii ale urcite nepotrebujes 50stranovu vedecku pracu aby si zadefinoval sportovu strelbu. Pojmy ako hra sport strelba atd urcite najdes v nejakej encyklopedii alebo vykladovom slovniku a podobne
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Predstava ze by to vobec niekto zacal riesit (ak prave niekoho nezranite) je absurdna. Rovnako ako predstava ze by sa to potom aj niekam pohlo.
Umysel pri povoleni HP na sport je myslim celkom zjavny. Zakazane su totiz z dovodu zvyseneho raniveho ucinku v tele nie v terci.
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

miroslav112 napísal:Otazne je ze kto by sa stal clenom klubu len tak bez nicoho,bez Ecka...........napada mi vlastne kvoli pristupu na strelniciu.
Tak ako pises, ako clen klubu, som zaplatil 10 Eur na rok, za co som ziskal v tom roku neobmedzeny vstup na strelnicu, co sa tyka dna v tyzdni ako aj hodin tam stravenych, tak isto v tej cene mam terce, lepky a ostatne prislusenstvo, cize za tuto cenu mam inde vstup na max hodinu. A je uz iba na mne, ci poziadam o Ecko alebo nie, klub ma k tomu nenuti a na sutaze mi staci Acko co mam, ale vzhladom na to, ze mi konci zbrojny preukaz, Ecko si dam.
Používateľov profilový obrázok
dongo
prispievateľ
Príspevky: 323
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa dongo »

Zlomizub napísal:Predstava ze by to vobec niekto zacal riesit (ak prave niekoho nezranite) je absurdna.
No a prave s tym si niesom celkom isty. Ano, ak sa nic nestane, nikto ma nechyti... to rovno mozem aj nosit jhp. Ale kedze ja (my vsetci) chceme byt prikladom a nerobit nic protizakonne, tak to samozrejme robit nebudeme. Toto je jasne snad uplne vsetkym, inac nech rovno odovzdame zp kto by chcel takto porusovat zakon. Ale aby som reagoval na tvoju odpoved, tak kupou takehoto streliva predsa u predajcu nechavam dostatok informacii, ze som to kupil v konkretnom case na dany zp. Takze aj ked tie naboje budu uz davno vystrielane, stale tam je dokaz, ze som ich kupil na zp skupiny A ( na druhej strane dokaz, ze som ich vystrielal neexistuje)
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Nemyslim to tak ze ta nikto nechyti ale ze to nikto nezacne riesit aj ked otom bude viediet.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

TomasARN napísal:Yarco, naboj z mojho prikladu ma v nazve HP, kazdy vie, co to znamena. Na strelnici mi dali par kusov na test a bola v strele ditina, tak preco by to nesplnalo zakonnu definiciu expanznej strely? Tak isto videa k tomuto naboju ukazuju, ze strela sa deformovala a zväcsila svoj priemer.
Otázka neznela, prečo by nespĺňalo, ale či spĺňa :wink:
Pokiaľ viem, tá dutina je tam kvôli niečomu inému než zvýšenej expanzii. Otázna je tiež deformácia strely v porovnaní so strelou bez dutiny.
Ako nápoveda môže slúžiť aj fakt, že tieto náboje sa tu bez problémov predávali/kupovali aj dlho pred rokom 2010.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"