Strelecké kurzy štýl MOSAD a SPETSNAZ

friendly_faraday

Príspevok od používateľa friendly_faraday »

Ano v niecom mate pravdu, ale podotykam ze toto cvicenie bolo po prvom prezentovani zvladnutia problemu neplanovaneho zaseknutia zbrane planovanim instruktora. To znamena ze to bol uz druhy alebo treti sposob prezentacie ziakovi, aby si vyskusal aj pozornost co je v zasobniku. Je to cisto cvicenie, ktore zavideol MOSAD a uci ludi nie len mysliet na to kam mierim a ze som prave odstranil zavadu (ako vy vravite co najrychlejsie sa tento sposob naskillovat), ale ucit ludi brat do uvahy aj ine faktory nie len co najrychlejsiu manipulaciu. Mame vlastne skusenosti ze najviac nadrillovany adept dojde ( strielat vie ale to je tak jedna vec) ale co sa tyka sledovania okolia po strelbe ako aj zvladanie taktickeho prebijania alebo strelby z poza bariery su 0!Po strelbe a kontroly svojho priestranstva si nevsimne ani kolko prstov mu ukazuje instruktor a to je zasadny problem ! (preco? lebo nie vzdy moze byt len jeden pachatel, ktoreho ste zneskodnili! nikdy neviete ci nema kamarata-ov ktory mu idu napomoct a je velmi dolezite si vsimat kazdu vec okolo seba ) A to len z jedneho dovodu ze clovek sa nauci mierenu strelbu, ale v realnej situaci nemozete cakat kym si namierite( jedno oko prizmurite a vystrelite) tam uz budete davno v pase. Preto okrem cistej strelby sa tu ucia aj veci okolo toho. A druhy dovod je to vacsi stres pre adepta sa sustredit aj na nieco ine okrem mierenia a spravneho drzania zbrane. Myslim si ze MOSAD ako taky je svetova jednotka v taktickom boji (kazdodenny boj) a urcite vedia preco maju system zalozeny prave takto.
friendly_faraday

Príspevok od používateľa friendly_faraday »

video ktore sa tu riesi nie je adept zaciatocnik! je to adept prave na kurze pokrocilom kde zvlada prebijanie a strelbu pod natlakom to znamena ze je to jeho prvy kurz (zaciatocnik) s tymto riesenim, to je druhe alebo tretie cvicenie prezentacie ako sa zavada odstranuje to znamena ze je to jedno z cviceni, kde ziaka chceme dostat pod natlak a nie co najrychlejsiu manipulaciu ! neviem kolko krat to tu clovek musi napisat. mne to tu pride ze poniektory tu stravia viac casu nez v praci a na strelnici. prave preto ze na sutaze ako los a podobne chodia aj taky ludia co sa naucia strielat z youtube! A STAVAJU SA NEHODY AKO PRESTRELENA NOHA NA STRELNICI !
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

polucias napísal:ak ste počítali že vás ľudia hned budú len chváliť tak ste na toto forum radšej ísť nemali :wink:
to je jedna vec,

druhá,
doba už veľmi pokročila a ľudia majú dobrý prehľad o tom čo sa ako robí a nerobí a prečo,
tak isto aj drtivá väčšina jak tu tak aj vonku už pochopila (aj s mojim skromným pričinením)
čo je trénig pre LOS/IPSC a čo do ulice, takže nejak nečkajte že ste spravili dieru do sveta teraz,
myslím to len v dobrom,

k technike na videu poviem čo mne vadí,
v situácií kedy vznikne takéto banálna závada je najrýchlejšie a najefektívnejšie vzhľadom na to že je nutnosť pokračovať v streľbe, doraziť a znova natiahnuť, odstráni sa tým potenciálne vadné zasunutie zásobníka a aj v prípade že ten bol zasunutý korektne úder pomôže rozhýbať "neporiadok" vo vnútri ak vznikol nejaký iný ako len zlyhanie zápalky a natiahnutie je istejšie a je možné prakticky okamžite strieľať.

so spôsobom držania zbrane sa plne stotožňujem, ale práve začiatočník by potreboval naučiť sa to tak aby mu to bolo hneď užitočné , a vyťahovať zásobník prakticky bezdôvodne sa nehodí v nijakom režime tréningu či nováčika alebo pokročilého študenta
pokiaľ už nie je možné úderom a natiahnutím nič spraviť, nasleduje vytiahnutie zásobníka, je to logický krok

vychádza to z mojich skúseností aj skúseností omnoho skúsenejších bojovníkov ako som ja,

preto som chcel vedieť odkiaľ ste tento postup načerpali,

berte to ako konštruktívnu debatu, nemusíte sa obhajovať a dokazovať kto kde bol, pre mňa osobne to moc dôležité nie je, práve na takýchto detailoch sa dá vypozorovať viac ako z úžasného životopisu
AMEN ! BINGO ! 100 BODOV !

Zarámovať alebo vytesať do kameňa a dať na viditeľné miesto na strelnicu.
friendly_faraday

Príspevok od používateľa friendly_faraday »

Peter Elektro napísal:Ešze raz a pomaly :) Prioritne sledujem aby hlaven mierila do bezpečneho priestoru v smere terčov a periferne sledujem zavedenie zasobniku do šachty.
MOZETE SA NATOCIT AKO TO VY SPRAVNE ROBITE A POSLAT SEM LINK VIDEA ? RAD BY SOM TO VIDEL :shock:

Takto by ste menili zasobnik pri strelbe taktickej/pudovej alebo strelbe kde chranite seba, tretiu osobu ci svoj majetok ? alebo na strelnici napriklad v TT za streleckym pultom ?
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

No s videom to bude horšie :D . Ale možete sa prist pozriet niekedy na Los alebo IPSC kde je ten stres aspom nejaky, na rozdiel
od kludu na strelnici alebo v boxe že ako to vyzera v praxi. Ešte raz, ja stale hovorim o smerovani hlavne. Uprimne povedane Vaš utočny ton vela napoveda.
Dakujem za debatu.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Peter, je rozdiel medzi "Sportovou" a "Obranou" strelbou. Zrejme len v tom je nedorozumenie.

P.S.: Styl a typ vyuky nekomentujem.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Ja od začiatku točim o LOS a IPSC :D
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

SHOOTING ACADEMY napísal:Ano v niecom mate pravdu, ale podotykam ze toto cvicenie bolo po prvom prezentovani zvladnutia problemu neplanovaneho zaseknutia zbrane planovanim instruktora. To znamena ze to bol uz druhy alebo treti sposob prezentacie ziakovi, aby si vyskusal aj pozornost co je v zasobniku. Je to cisto cvicenie, ktore zavideol MOSAD a uci ludi nie len mysliet na to kam mierim a ze som prave odstranil zavadu (ako vy vravite co najrychlejsie sa tento sposob naskillovat), ale ucit ludi brat do uvahy aj ine faktory nie len co najrychlejsiu manipulaciu. Mame vlastne skusenosti ze najviac nadrillovany adept dojde ( strielat vie ale to je tak jedna vec) ale co sa tyka sledovania okolia po strelbe ako aj zvladanie taktickeho prebijania alebo strelby z poza bariery su 0!Po strelbe a kontroly svojho priestranstva si nevsimne ani kolko prstov mu ukazuje instruktor a to je zasadny problem ! (preco? lebo nie vzdy moze byt len jeden pachatel, ktoreho ste zneskodnili! nikdy neviete ci nema kamarata-ov ktory mu idu napomoct a je velmi dolezite si vsimat kazdu vec okolo seba ) A to len z jedneho dovodu ze clovek sa nauci mierenu strelbu, ale v realnej situaci nemozete cakat kym si namierite( jedno oko prizmurite a vystrelite) tam uz budete davno v pase. Preto okrem cistej strelby sa tu ucia aj veci okolo toho. A druhy dovod je to vacsi stres pre adepta sa sustredit aj na nieco ine okrem mierenia a spravneho drzania zbrane. Myslim si ze MOSAD ako taky je svetova jednotka v taktickom boji (kazdodenny boj) a urcite vedia preco maju system zalozeny prave takto.

mne to takto ako vysvetlenie stačí,
Ďakujem,

čo sa týka toho ako a prečo cvičiť a namáhať aj rozum, to je sú veci ktoré tu ja prezentujem už veľa rokov,
aj v tomto odvetví ale sú ešte také medzistupne, kedy je tá zaťaž a psychologická námaha len taká symbolická
a potom taká kedy už telo cíti že ide do tuhého a musí si trochu siahnuť na dno, samozrejme u každého je to iná mierka ale 5 klikov a prebehnúť 10m nie je záťaž pre zdravého človeka

som rád ale že po nejakej dobe nie som jeden z mála kto má na tieto veci rovnaký názor
keby som mal tú možnosť tak sa k Vám na kurz idem určite pozrieť
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

arminius :

ďakujem za pochvalu, to na môj post asi ešte nikto nikdy nepovedal
:mrgreen:
john.hawk
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa john.hawk »

SA: Nevím jestli střelecký systém MOSAD je jakože to uplně pravé a ořechové a košer :) to bychom mohli si myslet že SISka tuna na Slovensku je jedna parta vymakanejch operativců co umějí utýct z kufru auta pomocí lepící pásky :)
Israel má mnoho jednotek, mnoho střeleckých škol a mnoho organizací - firem zabívající se výcvikem. Kvalita je různá od TOP až po odpad tvářící se jako TOP.
Samozřejmě máte pravdu v tom, že vytváření umělých závad pomocí hilzen je TOP tréning na závady..
Ale dle toho co jsem viděl, tak je postup na videu prostě uplně mimo od samého začátku, protože tam na začátku chybí diagnostika..proč ta zbraň nestřílí..a pokud by hlavní instruktor byl tak zkušený jak se o něm píše, tento VELMI DULEŽITÝ DETAIL by nikdy nemohl zapomenout uvést..natož dát do videa které má prezentovat jeho osobně a jeho střelckou a instruktorskou praxu.
protože na stáži/výcviku jsou za to nezapomenutelné tresty..:)
Takže se ptám, kde jsou ty zkušenosti ze stáží, když tam prostě chybí to co tam chybět nesmí ???
na mně to působí tak, že čím víc pruhů, tím víc adidas a většinou obyčejné základy jsou na velkou (!)
Napísať odpoveď

Návrat na "Tréning"