CZ-75 Shadow 2

Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

:D :D :D Tak to je pravda.
Ale mimo to pouzivam v sucastnosti uz DAA
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

DeSade napísal: nie. nie je telo zbrane nitridované ak si myslel to. Nitridovaný je len záver. Resp. je to chem. tep. úprava QPQ aby som bol presnejší.
Mal som fixnute ze telo zbrane ma pod polycoatom nitridovany kov (co by potvrdzovalo odlupnutie polycoatu na mojej v mieste kde sa zelezna gulicka dotyka lucika)

Mozem sa pokojne mylit, riesil som to v 2017, ked som ju sledoval aj s chybami a verziami co opravovali.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

je to liate, nie je dôvod to nitridovať ako píšeš. Olupuje sa to práve preto, že vypalované farby sa olupujú z liatin. Vedeli to už naši dedovia a preto dávali na frémy strojov najprv tmel a až potom farben...ale yntetelygenten z Brodu si poručí svetlu dešti... :roll:
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

dik - zas som sa nieco naucil ;) aspon nebudem sirit hovadinu co som davnejsie precital a nejak si odovodnil ;)
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Myslim ze dusky ma pravdu. Na zaciatku sa predavali cele v uprave Arcor. Potom uz boli spodky len lakovane. Robin ich predaval obe za podobnu cenu. Vraj ten Arcor vytvaral nejake flaky. Ale skor koli uspore od toho upustili.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Nejaké ranné začiatky to mohli mať...priznávam, že neviem o tejto úžasnej a neprekonateľnej českej haraburde toľko :) Asi si do toho prasknutého tela(ťa) skúsim zapilovať pilníkom či je to arcorované...
Tipujem to na časy, keď chceli v CZ presadiť toto ťažítko ako služobák PČR...
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

uz nepraska :) miesto, kde sa to dialo tam uz nie je 8)
albukerki
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 4 years 2 months

Príspevok od používateľa albukerki »

Objednal som ten GHOST a pravdupovediac som trošku sklamaný čo sa týka vyhotovenia príde mi to skôr ako polotovar púzdra. :( Samé ostré hrany, stopy po odlievaní alebo po lisovaní... dve hodiny s pilníkom a jemným šmirgľom a začínam byť spokojný. Za tú cenu by som čakal niečo trochu lepšie, ale snáď poslúži. :)
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Preboha co mas nieco s rukami? Ja mam tie Ghosty 2, na CZ aj na Glock a nerobil som s tym nic. A ak by bolo treba zacistit hrany, tak orezavatkom to mam urobene za 10 minut s rozmontovanim a zmontovanim.
albukerki
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 4 years 2 months

Príspevok od používateľa albukerki »

Možno to bude tým, že na určite veci som ako Monk chcem to mať podľa svojich predstáv. A ako sa hovorí pomaly ďalej zájdeš :D
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Toto puzdro je asi najlacnejsie, co sa da pouzit aj na nosenie aj na IPSC. Mna vyslo v prepocte necelych 40, ale kupoval som v Cechach.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Este by som sa vratil k tomu lacnemu zasobniku o par prispevkom vyssie. Ako vidim ide o stary typ zasobnika s ciernenim namiesto chromovania.

Toto je najhorsi zasobnik aky si kedy CZUB dala vyrobit a predava ho pod svojou znackou.

Odporucam:
- davat si pozor aby nezmokol
- davat si pozor aby si ho po kazdom treningu utrel od potu a naolejoval
- davat si pozor ci sa feed lips - hrdlo zasobnika nerozchadza

Jednym slovom tento zasobnik je z katastrofaneho materialu s hroznou povrchovou upravou, treba sa on extremne starat, inak okamzite chyti lisku, pripadne ti zacne robit zadrzky pri podavani naboja do komory.
albukerki
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 4 years 2 months

Príspevok od používateľa albukerki »

Na to s tým potom som prišiel povrchová úprava je o kúsok iná ako na originálnych zásobníkoch. zostávajú vidieľné odtlačky prstov. Ale stačí vždy po strelnici vyčistiť a je pokoj. Po pár čisteniach je vidieľne matnejší, originálne sú krásne lesklé. Kvalita nie je úplne rovnaká, ale pri tej cene to neriešim. Ďakujem za info.
albukerki
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 4 years 2 months

Príspevok od používateľa albukerki »

Zdravím dnes sa mi stala taká vec, že po vystrelení posledného náboja nezostal záver v zadnej polohe. Skúšal som to s každým zásobníkom a nepomohlo nič. Vystrelil som cca 100 kusov. Páskujem po 10. Môže to byť strelivom? Strieľal som sypané S&B. Predtým sa mi to nikdy nestalo. Je možné že sa niečo v zbrani poškodilo? Mám vystrelených cca 500 nábojov. Bez zádržky, alebo nejakých iných problémov...
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa jedei105 »

Moze to byt aj tym strelivom. skus nieco ine s lahkou strelou a uvidis.
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"