Náboje 9 Luger LIMIT

inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Pokial viem, tak dotycny strelec si nevzal toto jasne varovanie prozretelnosti k srdcu a 7 dni po LOS-ke absolvoval svadobny obrad aj s drobnými skrabancami. Zjavne je to dobrodruzna povaha :D

Holt niekedy sa cely vesmir spoji aby ti ukazal cestu ale volba je vzdy na Tebe :D
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

každý sem píše svoje skúsenosti. Doposiaľ náboje z nového nákupu nerobia to, čo sa píše na českom webe. Tam som sa dočítal niečo o strelive z r.2013, kedy sme kupovali prvý krát aj my(náš nákup 38 000ks bez jedinej závady).
Na webe AEGISU boli zdieľané fotky nejakých zničených pištolí , vraj zo streliva z r.2015. Bližšie to špecifikované nebolo.

Roman: dobre vieš, že tvoje príspevky na tému Limit kal.45 ACP bolo čisté onanovanie v nepríslušnej téme, za tým si stojím i teraz.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Nuz, cena je urcite vyborna a bezkonkurencna, mozno sa aj kvalita a presnost navazok zlepsila.

Ja si este pockam na skusenosti tu pritomnych, ktori nakupili. Dufam, ze budu spokojni a nikomu sa nic nestane. Pri mojej smole to zatial riskovat nebudem.
oci
prispievateľ
Príspevky: 137
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa oci »

Ja to uz do zbrane nedam... už mi raz buchla zbran v ruke a nechcem to zazit znova...
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

S meraním rýchlosti nepomôžem, taký športový strelec nie som. Ale ak by bol záujem a našiel sa darca aspoň desiatich nábojov (platiť za ne nie som ochotný, ani ich strieľať) z čo najnovšej produkcie, ktorý my ich odovzdá osobne v BA (kontakt PM) tak môžem sprostredkovať laicko nevedecké mechanické premeranie nábojov/striel/nábojnice, preváženie navážok prachu pre kontrolu s odporúčanými tabulkovými hodnotami a vylúčenia možného faktoru expolozívneho vyhorenia strelného prachu, atd. ... a to všetko zdokumentované kvalitnými makro fotografiami. A na záver možno aj odhalenie že nie všetko je tak ako výrobca uvádza. Ako som svojho času už v tejto téme odhalil ocelové plášte.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

bum napísal:... Udaj z hradiel doplní len údaje ktoré výrobca nedáva. Zápalka, strela ,prach, dĺžka náboja je známa. Sú to prebíjane náboje ...
V zmysle zákona o zbraniach a strelive to nie sú prebíjané náboje!
prebíjané strelivo je laborované strelivo pre vlastnú potrebu na športové alebo poľovné účely za použitia príslušnej technológie, pri ktorom sa používajú nové alebo už použité komponenty,
Sú to vyrábané náboje. Ich výrobcom je držiteľ zbrojnej licencie na výrobu streliva a pri výrobe používa nové (strela, zápalka,prach) aj recyklované komponenty (nábojnice). Náboje sú vyrábané za účelom predaja, nie pre vlastnú potrebu.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Igrlik suhlasim nazval som ich podla výrobcu "prumyslove prebijene strelivo" :D
http://shop.limit.cz/obrazky/velky_1302 ... oading.jpg
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?f=18&t=13777
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Mne je úplne jedno ako ich nazveš. Ja prebíjam len pre svoju potrebu. Preto si rad porovnám svoje výsledky z niekým ako limit. Nemôžem sa porovnávať z novými nábojmi ale takto je to pre mňa výzva.
Zaujíma ma ako mu to lieta rýchlosť z starých nábojníc.

Zmeral som par nových nábojov od inej značky a rýchlosti boli skoro rovnaké, nevieš si predstaviť moje sklamanie keď som zmeral dĺžku nábojníc a každá bola iná. Pre mňa ostala nezodpovedaná otázka, ako to sakra robia, ako je to možne? :D
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

Robia to údajne asi tak že používajú novo vyrobené nábojnice z polotovaru od subdodávatela. Pozri si stranku Limitu.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Limit skupuje nábojnice po Europe a ťahá si aj vlastné nábojnice- to som videl osobne. Kalíšky CuZN30 a CuZn10 majú rovnako dodávané a upravujú si ich do finálnej podoby vo výrobe.

PifPaf: ak si chceš uspokojiť svoju túžbu na úseku forenznej onanie, kľudne sa u mňa zastav v robote, nasypem ti z mojich nábojov Limit a skúmaj, koľko srdce ráči.
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

Naboje už mám, ďalšie nepotrebujem.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Premerať prevážiť môžeš ale to najpodstatnejšie nezmáraš a to je rýchlosť. Zrejme nedokážeš ani zmerať vyťažnu silu strely .Ta je veľmi dôležitá od nej veľa závisí. Ono úplne všetko so všetkým závisí.
Bez pomerania rýchlosti pri danej teplote a nadmorskej výške ,dĺžke hlavne, vzdialenosti hradiel je to len zlomok údajov :D

A čo sa týka explozívneho horenia pri 9l neverím, príliš mala nábojnica príliš ľahká strela.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

....vytaznu silu strely....

Pri lugri? 8)
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

bum napísal:A čo sa týka explozívneho horenia pri 9l neverím, príliš mala nábojnica príliš ľahká strela.
Riziko explozívneho horenia by malo byť pri naplnení pod 25%. U Lugru to bude pár zrniečok prachu voľne pohodených v nábojnici.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Veď pravé tých par zrniečok nič nespraví . Ale taka 45 lc alebo 44mag :D

Mesi ta čo zmera keď nemá hradla? Z jednou navážkou a jednou strelou spravím par rôznych nábojov- lepšie povedane ťažšie je urobiť par rovnakých nábojov. :D -záleží jak zakrimplujem strelu a akú zvolím zápalku. Neviem či ma a aku 9l zbraň možno by mohol zmerať posunutie strely poi podaní náboja do hlavne a vychádzať z tejto dĺžky náboja ak sa skráti.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"