HK vs. Glock

Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa siver »

Takže to zhrniem:
Podľa všetkého nie je tá spúšť na P30 úplne ideálna a jej prípadná úprava nie je práve najlacnejšia.
Spúšť na G-čku z výroby síce tiež nie je nič moc ale dá sa za pár šupov ako tak doladiť.
Sa mi tak vidí, že o mojej prvej zbrani je skoro rozhodnuté.

P.S.: Ešte otázočka, čo si myslel tým: "na nosenie na holo su P30 pazbicky utrpenim"
inspiring_roentgen

Príspevok od používateľa inspiring_roentgen »

myslel som tym to zdrsnenie, na strielanie je ten grip super, ale ak nemas medzi nim a telom latku tak je to neprijemne
ale myslim si ze 4gen glock bude to iste
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Co sa tyka P30 neviem sa vyjadrit,nestrielal som z tejto zbrane. Ale USP je skvela zbran,len treba vymenit tu standardnu spust,ktora sa prehyba,lebo je z pruzneho materialu. Ta sportova je pevnejsia a ma doraz.Potom uz je to OK. HK USP rovnako ako Glock je skvely bojovy nastroj.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Spúšť na USP sa "prehýba, lebo je z pružného materiálu"?! Tak to sorry, buď máš USP vyrobené z iného materiálu ako ja, alebo si práve zadrel neskutočnú hlúposť.
:roll:
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

Tusim na strelectvi.cz meditovali o "pruznej" spusti na USP
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

ako som majitelom a preslo mi rukami viacero modlov zbrani od H&K a nieco ako "pruznu spust" som nikdy nezaregistroval
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

to:Jack
Mal som HK USP .40SW este pred rokom 2000. Na Slovensku sa USPcko v tej dobe este nepredavalo,myslim ze to bolo jedno z prvych HK USP u nas. Spust bola plastova a mierne pruzila a mal som obcas problem s resetom,preto som ju vymenil za spust s dorazom. Nemam potrebu tu vypisovat nieco,co neni pravda. To ze mas HK z teba este nerobi najvacsieho znalca zbrani,tak tu z toho neodpadavaj. Preslo mi uz cez ruky mnoho zbrani a myslim si ze som schopny zbran v ramci svojich skusenosti zhodnotit. Nemam zaujem nejaku zbran hanit,ani nekriticky chvalit. Lebo je to hlavne na konkretnom strelcovi,co mu sedi lepsie. Takze reci o "zadierani hluposti" si nechaj na situacie,ked so svojimi kamosmi jasate nad svojimi NAJDOKONALEJSIMI HKCKAMI,ked inu zbran ste v ruke ani poriadne nemali... Ja som z USPcka vystrielal tisice ran a na zaklade toho som sa tu k tomu vyjadril.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

MRBLUE napísal:...ked so svojimi kamosmi jasate nad svojimi NAJDOKONALEJSIMI HKCKAMI,ked inu zbran ste v ruke ani poriadne nemali...
skus skludnit hormon. Ani netusis, kolko a akych zbrani preslo rukami ludi, co tu pisu, a ver, ze ako fandom a z casti aj v ramci profesie dost. Nikto tu nad HK neonanuje, len proste vyjadrili nazor ze sa u tejto znacky a tohto typu od nej s podonymi vecami nestretli.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

to:gewehr
Vies ako sa hovori: ako sa do hory vola...
Ked sa mi nieco nezda,mozem vyjadrit prekvapenie nad danou vecou,pripadne sa na to popytat. Podla mojich prispevkov moze Jack vidiet ze sa troska do zbrani vyznam a ze uz mam co,to aj odstrielane. Preto by tiez mal volit slova. Ty si takisto napisal ze si sa este nestretol s tym ze by na HK pruzila spust,ale normalne a nebol problem tuto temu dalej rozvinut. Mne konkretne cez ruky presli len tri modely HK a to USP .40,USP Compact 9L a P7 M13 9L. USP Compact a P7 len par desiatok ran,ale nezaujali ma. Zato klasicke USP som chcel mat hned,ako som ho prvy krat videl na fotkach a ked som si ho kupil,stravil som s nim v spokojnosti niekolko rokov.
Naposledy upravil/-a MRBLUE v 13 Apr 2010, 01:28, upravené celkom 1 krát.
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

No mimochodom, dnes som na strelnici T&T pozeral USP 45 s roztrhanym telom...ten plast nevydrzal a buchol v ruke s originalnym strelivom. Podotykam uplna funglovka... :)
No ale kedze som konstrukcne zalozeny ako tuna MRBLUE, tak som si teda pozrel aj tu spust na tom USPcku. Pozrel som si ju preto ze na mojom USPcku spust pruzila, ale nie preto ze material bol zly, ci maky, ale preto ze tiahlo bolo na koncoch tvarovane-zahnute a pri tahu dochadzalo k prirodzenemu pruzeniu-ohybaniu tiahla po jeho dlzke. Nechcel som to pisat pokial som si to neoveril aj na inom HKcku a kedze dnes som to aj ukazoval na strelnici strelcom a predajcom a oni my to len potvrdili, ze kazde taketo tiahlo musi pruzit. A to samozrejme nehanim znacku HK iba potvrdzujem co pisal MRBLUE pretoze moje HK pruzilo a to na strelnici tiez...a vsetky ostatne musia tiez. Mimochodom pre toto moja zena dokazala pri spustani aj nevystrelit a pre toto je problem s resetom pri dvojvystreloch. Ale inak je to dobra buchacka. :wink:
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

to:kuro159
Mne ten obcasny problem s resetom prestal,ked som si tam nechal prehodit tu spustovu sadu na Experta. Inak to s tym roztrhnutym telom ma prekvapuje. Ked som pred rokmi videl videa,ako sa testovali USPcka,bolo mi az do placu. Boli to USP v razi .40,lebo 9L bola vyrabana az neskor,prekonstruovanim z povodnej 40SW,ako som sa docital v niektorych materialoch. Tak v tych testoch mimo to ze tie zbrane mrazili,zohrievali,polievali slanou vodou,blatom a posypali prachom a pritom strielali vela ran,tak dokonca naklepali cca do polky hlavne strelu a prestrelovali to dalsou strelou. Zbran to vydrzala bez ujmy. Ale ako som pisal vo vlakne o Glocku,to iste asi plati aj u HK,maju vzhladom na rozne statne zakazky stabilizovanu poziciu na trhu,tak uz mozno az tak precizne nedbaju na vystupnu kontrolu a obcas im utecie zmatok.
Este otazka: Od akeho vyrobcu a v akej razi bolo strelivo,co strielal ten ubohy majitel pistole?
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

Majitel bol strelnica...akurat kupili HK USP45 na poziciavanie a hned pri prvom strielani im letel zaver okolo hlavy a z ramu odletel kus plastu. O aku municiu islo zistim ked tam pojdem nabuduce, vravel original strelivo. No ale bavili sme sa o modernych zbraniach a ich testoch a reklamach a recenziach...vyzera to vsetko pekne, ale realita je uplne inde hlavne ked sa zaujimas o konstrukcie a moderne materialy, vies o com pisem. Dnes uz ani glock nie je to co byval na zaciatku 90tych rokov a s HKckom a aj S&W to je obdobne...zbrane ktore su starsieho data vykazuju daleko kvalitnejsie materialy ako dnesne ,,spotrebaky,,. Ked vidim deformacie od strelby na mojom G-cku, tak sa mi ani nechce verit, ze snim prejdem 30000 vystrelov...vsetko su smejdy a uz dlhsie pokukavam po kvalitnom starom zeleze od S&W, alebo stareho Makarova alebo nejakej starej 1911A1. Vsetko moderne uz asi stoji za prd....
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Trocha mimo temu,ale ked som chcel zrazit hrany na Norincu 1911,skor som zahladil pilnik :) To zelezo vydrzi vsetko.
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

Toto ked som pisal v cechach na strelectvi, ze norton z Ciny vydrzi tolko alebo viac ako ine zbrane STI a podobne skoro vyskocili z koze. Prvy norton na strelnici presiel cez 80.000 vystrelov a to oni vobec necistia zbrane...teda az ked nejde obtiahnut tak ju vycistia...opytaj sa ostatnych co tam chodia, potvrdia to...Norinco made in china je schopne prezit hociktoru 1911... :shock:
Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa siver »

Tak som teda objednal to G-čko a za zvyšné korunky zobral príslušenstvo ...
Už sa neviem dočkať.
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"