Zbraň na letné nosenie

d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Ak sa bude dat tak to co si predvyberiem si vyskusam.
Nakup nesuri, chcem to stihnut do leta.
Ale ono ten vyber zbrani na strelniciach hlavne co sa tyka malickych nie je moc velky.

Kedze to bude zbran cisto na nosenie tak spravanie sa na strelnici nie je najvyssie na zozname priorit.
Ta zbran bude strielat iba nasucho doma a par ran za mesiac na strelnici.
Takze napr. pripadne silnejsie kopanie (=>unava ruky po dlhsej strelbe) a mensia presnost nie su rozhodujuce.
Univerzalne riesenie neexistuje a ja momentalne hladam malu aj na ukor pohodlnosti a presnosti.
Ako kompromisne riesenie mam G19.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Taurus 738TCP je velmi vydarena zbran v .380Auto, len odporucam nakup v CZ (zbran aj prislusenstvo). Je tam lepsi vyber aj lepsia komunikacia ako u nasho vyhradneho dovozcu znacky...
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Ak mas G19, prikup G42 alebo G43
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Ano, logika by to hovorila :)
Ale mat vsetky pistole Glocky (uz mam G17 a G19) - to je ta menej racionalna cast vyberu :) ...
Uvidim, popozeram, vyskusam.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Čo je menej racionálne na tom, že "letná" zbraň, ktorá bude menej nosená aj trénovaná, bude mať črty a ovládanie podobné s bežnou "pracovnou" zbraňou?

Ja netvrdím, že to majú byť práve tie pidiGlocky, obzvlášť keď pri týchto jednoraďákoch padá výhoda kompatibility niektorých zásobníkov/puzdier/ND s veľkou G19-kou.
Len ma zaujíma odpoveď.
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa shot »

Vyberal som podobne. Nosím P938.
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Yarco, ano, zasobniky nepasuju, do G26 by uz pasoval zasobnik, ale mat G19 a kupit ako mensiu G26 nedava logiku, lebo o kusok kratsia hlaven a pazba nie je ziadna vyhra, kedz3 hrubka ostava. Logiku pre G43 vidim v tom, ze clovek je zvyknuty na G19 a 43 sa nijako nelisi v ovladani, cize budes mat nieco, na co si uz teraz zvyknuty.
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

yarco, asi som to zle napisal.

Samozrejme Glock by bola racionalna volba.
Tj to ze radsej chcem nieco ine len preto aby som nemal same glocky je neracionalne :)
Tak ako auta ma clovek rozlicne :)

Stihol som sa cestou zastavit v obchode s dobrym vyberom.
Okrem tu spomínaných sa mi pacila este beretta nano a (snad este viac) pico.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Podľa mňa chyba lávky. Miešať jabka s hruškami je nešťastné rešenie. Sezónne nosenie SafeAction pišťole a druhú sezónu nosiť hybrid 1911 to nie je univerzalita návykov, to je štiepenie síl. A úplne zbytočné. Čo viac Ti ponúkne ten Sig ako mikro Glock? Len manuálnu poistku ako kurvítko navyše :lol: Strielal som z toho, správa sa to veľmi fajn ale tá poistka je veľmi "tvrdá" na odisťovanie. V lete s vlhkými rukami to môže byť kua problém :!:
Používateľov profilový obrázok
Mr.DRAKO
prispievateľ
Príspevky: 215
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa Mr.DRAKO »

čo tak vyskúšať aj XDS, pred časom takmer nezohnateľná vec, ale v poslednom čase som ich videl dostupné na stránkach viacerých predajcov...
nestrieľal som z nej, ale držal som ju v ruke a celkom by sa mi pozdávala...
a je to takmer Glock, ale nie je to Glock... 8) :)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

DeSade, nechcem rozdúchavať flame poistka áno/ poistka nie. Sám poistku nemusím. Predsa však existuje skupina prípadov, keď sa hodí. Mohol by som ti celkom obšírne rozprávať o pocite sucha a ochrany, keď sa snažíš zapuzdriť pištoľ s DAO (alebo jeho variáciou ako je Safe Action u mloka) do mäkkých vnútorných puzdier, či do tašiek a podobne a môžeš to robiť so zaisteným kvérom. Vôbec nespochybňujem, že správny návyk je viac než nejaká barlička vo forme poistky. Napriek tomu, za zváženie to určite stojí a beriem to ako argument pre poistku. Pre poistku, ktorú sám nemusím, ako som už asi stihol poznamenať.
8)
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Neviem či to bude vekom, alebo áno, ale ja preferujem na letné nosenie oldtimery tipu Makarov PM, či PSM. Štíhle, s dostatočným zastavovacím účinkom, blbuvzdorné, neplastové :).

Ale ako sa hovorí, proti gustu žiaden dišputát. Ak rád nosíš na opasku 3 cm hrubú plastovú Boschku (teda vřtačku), NP. :)
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Ja by som na tvojom mieste vymenil 19ku za 26ku a vybavene
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Čo by tým získal?
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Mensiu zbran s rovnakym uchopom, rovnakou spustou a ovladanim?
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"