Zbraň na letné nosenie

d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

G19 vymienat nebudem. Mam ju doladenu, puzdra, ...

To rovnake ovládanie (tj bez poistky) sa musim rozhodnut. Ale to uz je moj problem.
Napr. casto zapuzdrujem v aute. S Glockom radsej bez naboja v komore.

Je tu spusta tipov, za to vdaka, rozhodnut sa uz budem musiet sam.
(samozrejme kludne diskutujte dalej, budem citat :))
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Co znamena zapuzdrovat v aute? Zbran nechavas v aute a po nastupeni puzdris, alebo ju po nasadnuti davas niekde do ineho puzdra?
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Miro389
Pri v podstate rovnakom komforte nosenia ako u vacsiej zbrane ziskas horsi uchop a kratsiu zamernu pri skoro rovnakej hmotnosti zbrane ako u G19.

d-s
V kalibru .380Auto by som ako glockarovi odporucil na 1. mieste Glock 42. Potom ten Taurus 738TCP
Neodporucal by som urcite Diamondback 380 a tiez Kevin.

V 9Luger Glock 43.

Tie Glocky 42,43 mimo to ze si zachovavas v podstate rovnake navyky ako u vacsieho Glocka, maju aj tu vyhodu ze su k nim bez problemov dostupne nahradne diely, zasobniky, puzdra, tuningove diely (mieridla, patky zasobnikov, spustove sady, pruziny...)
knot
občasný prispievateľ
Príspevky: 75
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa knot »

vyskusaj nieco ako mic holster
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Miro389 napísal:Mensiu zbran s rovnakym uchopom, rovnakou spustou a ovladanim?
:wink: To je práve ten problém, ona je to stále rovnaká hrča na boku, bez ohľadu na to, že je o nejaký cenťák kratšia.... Požadovaný prínos je prakticky zanedbateľný.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Presne, trigger guard a mozes pistol nosit spokojne aj vo vacku od treniek. :-D
Velni dobra vec to je. Mam to aj na G17 aj na G43
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Pred/pri nasadnuti nemozem nosit, zbran je vybita a zabezpecena (nebudem verejne vysvetlovat detaily, su to zakony/pravidla, nezmenim to a porusovat ich nebudem). Tj zapuzdrujem az ked idem vystupit alebo cestou (co je kludne napr. na parkovisku pred obchodom, tj musim v aute).
Da sa to aj s Glockom ale nerobim to (s nabojom v komore) lebo to nie je na 100%.

Vyhody glocka viem. Ono to mozno skonci ako minule :)
Mesiac som vyberal a nakoniec zobral Excel, spisal vyhody/nevyhody a kupil G19 (lebo som uz mal iny Glock).
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Jack napísal:Predsa však existuje skupina prípadov, keď sa hodí. Mohol by som ti celkom obšírne rozprávať o pocite sucha a ochrany, .
8)
K tomu dodám jedno: nie je to skupina prípadov, je to skôr skupina ľudí. :roll: čo nosí v hentakom hnoji. Falco to už pochopil a predáva to už len tu na SK trh. Každopádne Tvoja nepokrytá nedôvera v seba samého pri púzdení je Tvoj problém.

Dobré kvalitné IWB púzdro typu CrossBreed, Falco koza+kydex, CS holster, Allien Gear Cloak či No82tactical + tuhý opasok nosí pohodlne, bezpečne a skryto aj pištol rozmeru subkompakt, tak, že o tom ani dotyčný nevie. Doslova skryté nosenie vočie sebe samému :)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

DeSade, podobne arogantne by som možno "argumentoval" pár rokov nazad aj ja. Čím viac som toho vyskúšal a čím dlhšie som hľadal optimálne konfigurácie na rôzne príležitosti, tým viac som otvorený počúvať odlišné názory na problematiku skrytého nosenia a všetko, čo s tým súvisí.
Hlúposti o chýbajúcej sebadôvere komentovať nebudem. Až vyskúšaš zapuzdriť v niektorých taškách od Maxpedition, 5.11, alebo aj Falca do puzdra-nepuzdra, lebo inak v určitých situáciách nemôžeš, potom možno pochopíš, o čom som písal. Až budeš denne nosiť v kožených tuckable puzdrách a na strelnici pri drille stokrát puzdriť, potom možno pochopíš, o čom som písal. Dovtedy si môžeš žiť v ilúzii, že každý, kto to vidí inak ako ty, je looser, ktorý si buď nedôveruje, alebo nemá na poriadne puzdro. Ach, jaj...
:roll:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

TomasARN napísal:Logiku pre G43 vidim v tom, ze ...
Moju otázku si pochopil opačne. Vidíme to obaja v rovnakom duchu.
d-s napísal:Tj to ze radsej chcem nieco ine len preto aby som nemal same glocky je neracionalne :)
Rozumiem :wink:
A držím palce pri výbere.
Miro389 napísal:Mensiu zbran s rovnakym uchopom, rovnakou spustou a ovladanim?
Rovnaký úchop a komfort streľby ani náhodou.
G26-ka je skvelý prcek, nosil som ho 3-4 roky. Ale potom ho vystriedala 19-ka práve preto, že rozdiel pri skrytom nosení je u mňa minimálny a rozdiel v úchope a tým pádom komforte obsluhy a streľby je znateľný a nezanedbateľný.
G19 je asi posledná zbraň, ktorej by som sa zbavoval :wink:
DeSade napísal:Každopádne Tvoja nepokrytá nedôvera v seba samého pri púzdení je Tvoj problém.
Ja keď si mám vybrať, tak skôr tú nepokrytú nedôveru než prehnanú sebadôveru, hlavne v mojom okolí.
To prvé možno občas vyvolá úsmev, pri tom druhom som sa už zopár krát spotil a pozrel do ústia cudzej zbrane. Kvalitné puzdro (aj zvyšok výbavy) je nutnosťou, ale nie je konečným riešením.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

aktualne riesim podobnu vec ako d-s. tiez som sa po dlhsej dobe tuto zimu opat zbavil subkompaktu ale v lete sa mi nachce tahat fullsize. za tie roky som uz nosil kade co a z toho minimalne tri ci styri rozne subkompakty roznych kalibrov vratane malého revolveru.

na skryte nosenie mi nevyhovuju pistole typu Glock. Nie koli strikeru ci plastu ale koli typu spustoveho mechanizmu v kombinacii s absenciou manuálnej poistky. za roky mam proste zazite SA/DA eventualne s poistkou. plne sa stotoznujem s predrecnikmi a predstava ze puzdrim nadrcnuteho pidiglocka vo mne vyvolava nepokoj. prave preto, ze za tie roky viem ako sa veci obcas dokazu pokaslat. decocker ako taky nie je nutnost, ale na zbrani na nosenie preferujem kladivo a bud dlhe silne DA alebo manualnu poistku.

hladam teda jednoradovy subkompakt a moja volba je pomerne limitovana. revolver na nosenie uz nechcem. v uvahach sa uberam smerom:

- kupit po rokoch opat PPK ale tentokrat v 9x17
- ruger LC9s druhej generacie s manuálnou poistkou, tu mi vadi nedomyslena rozborka
- makarov pm
- beretta 85f v 9x17 (len keby bola mensia...)
- mozno rami ale to je výrobok CZ a tejto firme odmietam dat zarobit a je to tusim dvojradak

mikrokompakty typu ruger LCP ani salonne pistolky v 6,35ke nechcem. rovnako nechcem pistol v 7,65ke. zatial v uvahach vedie PPK. mal som ho v 7,65ke ale nebol spolahlivy a isiel do sveta tak vaham. mini sigy v cisto SA nie su pre mna to prave orechove ale spominany Sig P938 si este obzriem, nevedel som ze Sig take nieco vyraba aj v lugri.

toz babo rad aj mne :)
Naposledy upravil/-a boris v 20 Mar 2017, 13:21, upravené celkom 1 krát.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Čisto subjektívne sa prihováram za 007 style - PPK v 9Br. Len tá cena a dostupnosť :(
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

PPK sa mi nosil fantasticky. na opasku aj vo vrecku vo vreckovom puzdre. vyhovovala mi aj hmotnost a bol neskutocne presny. len nezriedka sa pri podani zasekol naboj alebo pri vyhodeni skripla hilzna v okne. nepomohlo ani prelestenie sklzavky. myslim ze to mal do velkej miery na svedomi slaby naboj s polookrajovou nábojnicou. 7,65ka naozaj nie je idealna. preto ak zvolim opat PPK bude to licencna vyroba od SW s predlzenym bobrakom v 9x17 ktora ma lepsie riesenu sklazavku ako klasika.

este sa vratim k Ruger LC9s. Mate tu s nim niekto skusenost? Tato nova generacia je striker s manuálnou poistkou. Vadi mi ale ta absolutne predpotopne riesena rozborka, udajne sa korpus rozborneho capu a jeho poistky po case uplne rozvolni a zbran je nespolahliva.
Naposledy upravil/-a boris v 20 Mar 2017, 13:36, upravené celkom 1 krát.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Ako Norinco fanúšika ma oslovila táto verzia http://www.rehak-lov.com/m5-kratke-zbra ... -raz-9mmk/ Až by som sa zbavil CZ50 toto by ju nahradilo.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

boris a kde by si chcel zohnat to ppk-cko? u nas sa neviem k nemu dostat.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"