HK MR 308 16,5 RAL 8000

Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

HK MR 308 16,5 RAL 8000

Príspevok od používateľa HADES »

nazdar, mate niekto ? alebo aspoň skúsenosť ? naskytla sa mi možnosť kúpiť danú zbraň a tým že sa pravdepodobne čoskoro už sa k podobným nedostaneme tak bude musieť sniper flinta počkať..
silno zvažujem nakoľko som H&K infikovaný... cena je ale dosť dosť.. tak nech nevyhodím balík zbytočne..
aj keď asi sama značka hovorí za kvalitu. mam už 3x H&k aj keď v len krátkych.. ĎAKUJEM za rady a info.
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa veritas »

odpovedal si si sam. cena je dost dost dost..... za tie prachy mozes mat uplne inu presnost zbrane. a brat to ako utocnu pusku? ked neberiem cenu streliva tak proti hra vaha zbrane
Používateľov profilový obrázok
tomy45
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa tomy45 »

Este sa spytaj seba sameho par otazok :wink:
Na co to potrebujes, ucel, ake dlhe strelnice mas v okoli, atd.
Cena prislusenstva [1 mag - 70e plus], sklo, montaz atd., na civi HK417 by bol asi hriech dat lacne sklo.
Nema zmysel rozoberat co je za tie peniaze lepsie, bud ju chces a mas na to, si si vedomy toho, ze dalsie vydavky vratane prislusenstva su niekde inde ako povedzme pri DPMS Oracle v .308.
Nesklamu ta vlastnosti zbrane ale pomer vykon-cena, pretoze naozaj za menej [hoci som fanda HK] mozes kupit to iste cca co sa da cakat od MR308.
Pridam aj kusok z vlastnych skusenosti, stretol som sa s MR308, bezpochyby nadherny kus, kvalita top, strelba to iste.
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

zase jeden z mála normálnch komentov.. , (nie len v tejto téme)
jasne že viem že je to drahé a ide to aj lacnejsie, ale je to HK .. furt niekto rieši cenu streliva tak ked chcem dať za železo skoro 3K tak ma asi cena streliva moc netrápi.. počítam stým že príslušenstvo je v iných cenách.. to vidím aj na krátkych HK..( zásobník USP Taktical 70€ a do G 20 som teraz kupoval 2Ks po 26€ ).. to všetko mi je jasné.. a načo ju chcem.. no neviem chcem ju páči sa mi asi zatiaľ len preto , resp. sa obávam že potom ju mať nebudem.. ja som len chcel vedieť či stým ma niekto skúsenosť.. či to není nejaká slabá náhrada 417 pre civilný trh a pýtajú len za značku.. Ďakujem
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa veritas »

Vieš čo máš pravdu. Potrebuješ si zdôvodniť kúpu na ktorú si už aj tak rozhodnutý a keď to niekto neodobry tak je príspevok o ničom že? Takže kúp to ved je to predsa HK! Ostatné nerieš a keď si nájdeš čas skús sem dať nejaký relevantný príspevok keď už sú všetky ostatné zle.
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Ja som sa nechcel nikoho dotknúť resp. ako pozerám rovno uraziť, ale pýtam sa tu na danú zbraň nie na cenu streliva ani nato ako by išlo kúpiť niečo lacnejšie alebo presnejšie za tie prachy.. presne takéto iste odpovede čítam pri témach G20 , resp. Tikka T3 a Rem 700 v 300vkových kalibroch kde som sa tiež dotazoval, pred kúpou . A áno chcem si kúpiť MR 308 a preto koľko stoji sa na ňu radšej pýtam, ak by som išiel kupovať M16 za 6-8 kíl tak si ju kúpim a uvidím či to zato stalo a či ju chcem či nie , ak my máš čo k tomu čo sa pýtam zo skúsenosti alebo vlastníctva danej zbrane povedať tak sa ti veľmi pekne poďakujem ,ale opisovať mi cenu streliva a váhu zbrane je upne zbytočne na to som sa nepýtal.. ešte raz sa ospravedlňujem zato že som ťa urazil.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Nemôžeš sa tomu čudovať, to je históriou podložená skúsenosť fóra. V určitej časti prípadov príde borec, chce best of the best a potom keď zistí, že len solídna optika na jeho kvér by stála 3-5.000€, tak už je po scéne, že "cena je vedľajšia, ja hľadám len kvalitu". Detto platí pre cenu montáže, streliva, prebíjania atď.
Preto je určitá prezieravosť fóristov na mieste.
Potom človek nezažije také vtipné scény, že chlapík obšírne vykladá aký má kvér a keď ho vytiahne z púzdra, tak na tom hrdo tróni nejaký špičkový čínsky produkt...
Používateľov profilový obrázok
tomy45
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa tomy45 »

MR308 nie je az tak vynimocna na to, aby ju pocas roka nemohol aktivny buchac niekde na strelnici vidiet. Este som sa nestretol s tym, ze by hocijaky strelec po tom co som ho poprosil mi nedal strelit z jeho kveru. O tom je aj tato komunita a to je na nej fajn.

Pisem za mna, z Hades-ovho prispevku mi nebolo hned jasne co vsetko chce vediet, az ked sa rozpisal nizsie. Ako prostemu chlapcovi z dediny mi to proste hned nedoslo :wink:
Hades podla popisu jeho profilu je na tomto fore dlhsie, ako aj ostatni co tu prispeli. To dava ako take predpoklady, ze ked tu cosi buchnem na kolko relativnej odpovede sa dockam.

Na zahranicnych forach, youtube, atd. sa o MR308 docita, dopozera clovek tolko, ze pokial mu nerobi problem anglictina, dozvie sa aj priemer istiaceho kruzku :wink: MR308 ma navyse ako civi verzia oproti armadnej HK417 match barrel. Skratka MR = Match Rifle. Amikom na forach prekazalo, ze hlaven nie je v uprave tvrdochrom, HK tvrdi, ze pre presnost pouzili nechromovane hlavne. Chromovane verzie hlavni ma vojenska 417. Poziadavky armad na presnost su myslim uplne ine ako civi-sport urcenie. HK je vseobecne zname tym, ze tu cenu dostane majitel top kvalitu. Co som si ja za tie roky precital na forach, a aj citam, tak MR308 jedine co vycitaju je cena.

Trocha z osobnej skusenosti... na 308 prijemny recoil, spust tvrdsia ale nic co by vadilo. Presnost je najma na skusenostiach strelca, velmi tazko sa objektivne hodnoti, ale nie je problem. Vaha je vsak nieco, co by mi ako vlastnikovi tohto kveru vadilo. Ale ak by to bolo primarne urcene na bench rest... vaha je nepodstatna.
Hawg
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Niekto na fóre MR určite má, možno napíše sem, možno do správy.
Ja mám veľmi limitovanú skúsenosť s MR, SIG a DPMS v 308W, z každej iba zopár zásobníkov pre zábavu. Jediné, čo k tomu viem povedať, že na to, aké sú všetky tieto pušky pomerne robustné a ťažké, tak majú prekvapivo citeľný spätný ráz.
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

čo sa týka googlu a youtubu tak som toho presnoril až až.. chcel som počuť niekoho kto má osobnu skusenosť, ďakujem už som dostal čo som chcel.. v každom prípade sa určite nestane že na ňu dam nejakú 5korunovu činu..
len montáž som nasiel v RAL 8000 za skoro 4 kilá. .. ešte raz dakujem a mne sa páčia všetky príspevky po mojom predchadzajucom.. :lol: v pondelok idem pre ňu.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Ked musis, tak musis :)
poznam ten stav, ked viem ze nejaku hracku "nutne potrebujem" :D
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

liecba sa vola "shopping terapy"
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Liečba úspešná ,stav vyliečený. . je doma :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

No idem pomaličky riešiť optiku .. čo by som tam podla vás mal dať.. (viem že SB v RAL-ke by tam sedel naj) ale prediskutovať to chcem.. montáž už je doma

(http://www.germangunworks.com/heckler-k ... -3062.html)

teraz niečo do nej..
Používateľov profilový obrázok
tomy45
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa tomy45 »

Otazku skla riesim teraz aj ja. Ale v podstate ide o to na co, na aky ucel ju potrebujes, potom budget. Ale ked vidim, ze si vyvalil niekolko kil len za montaz co sedi farebne a pouziva sa k HK, tak nemas ziadny dovod neist do S&B ;-)
Viacmenej tu MR308 skladas ako klon 417, 50% polickovy - nabytkovy - dekoracny kver. v opacnom pripade by si volil pravdepodobne ine alternativy. Nemyslim tym nijaky flame.

Ostatne je take ospravedlnenie investicie :-) neber ma v zlom, som podobny pacient.

Ja osobne by som v pripade MR308 siel spuhr montaz - bushnell xtr, lhrs, alebo burris xtr 2, ale zas sme u povodnej otazky... na co to potrebujes-chces.
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"