wz.88 Tantal

Okrem poľovných a športových samonabíjacích.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Je to dobrá puška aj na pravidelnejšie strielanie? Rozmýšlam, že ju dnes asi kúpim...
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

hlavne naboj je fantasticky. makky spatny raz, rychla strela a plocha trajektoria.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

No vsak a prave preto ci je ok na strelbu obcas alebo je ti skor ako co mam 47 typ 1, ulozenka na pozeranie.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

Tantalov bolo vyrobených pomenej ale kultovy status na rozdiel od prvogeneracneho AK47 zatial nemaju a asi ani mat nebudu. Ja by som to nevahal strielat az do vydrenia a potom, ked bude lauf vystrielany by som ho zalozil do skrine.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Dik asi ho kupim. Ked uz sa mi tu vala to nakupko a AR15 vyrobene rovno ako samonabijacky nebudu problem asi potom... neviem co ine z aktualne ponuky a SA58 nechcem.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Hmmm striela to velmi pekne. Uz len zohnat krmivo za rozumnu cenu.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

boris napísal:slko: zaujimave, skusal som spuste asi na 5 tantaloch a vsetky boli v porovnani s AK spongiove bez jasného odporu aj resetu. zrejme zavisi od sposobu upravy a mozno je to co seria to original.
Ten moj ma spust len jemnucko spongiovitejsou ako 47 ale fakt jemne. Mozno keby som priamo neporovnaval tak si to nevsimnem. A reset naozaj vyrazny aj co sa zvuku tyka a aj citu.
slnko
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Registered for: 7 years 4 months

Príspevok od používateľa slnko »

Nebiros napísal:
slnko napísal: Reset je jasný a silný. Mnohonásobne silnejší ako mám na vz. 58. Zo začiatku to bolo až nepríjemné a musel som si na to zvyknút. Mám rád jasný reset ale tu by mi stačil aj o dost slabší. Tantal aj kosu mám z kolárova.
Toto pravdepodobne nebude "feature" ale "bug" tzv. AK trigger slap.
Spôsobený zlou prerábkou/poskladaním spúšte.
Skús to rozobrať a premazať.
Mne to nerobí žiadne AK, ani som to na inom AK nezažil (ale je fakt, že som ešte nevidel všetko).

Skutočne hovorím o resete, trigger slap nemám.
Keby som mal na tantale reset ako na glockoch tak by som bol nadmieru spokojný (mám stojiny s dorazom). :wink:
Ad krmivo- kupoval som 7N6 spolu s puškou po 25centov.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

pozdravujem. Dnes som volal p. Klaučovi. Má nejaké nové uloženky Tantal. Viete niečo o tom? Pred časom som chcel kúpiť AK 74 resp niečo na náboj 5,45 na 39, zaujíma ma ten náboj. Videl som odrbané údajne málo strielané Tantaly ale pre desnú povrchovku a zjavnú opotrebovanosť som to zrušil. Teraz má vraj uloženky ktoré niesú strielané. Zajtra uvidím, len sa chcem na to pripraviť, či niekto z prítomných nevie niečo o ich pôvode a rodokmeni.
Druhá vec. Niekde ste to tu riešili (videl som aj na Strelectví cz), Chcem kúpiť pažbu na klasického AK 74 na Midwayi. Bude to pasovať podľa Vás? Tá pažba čo tam je teray nevyvoláva vo mne nejaké presvedčivé pocity o komforte strelby. Ostatné by som nechal, snáď len bakelitovú rúčku hadam kôli estetike by som vymenil.
Čo sa dá volne bez nutnosti zásahu do zbrane alebo do príslušenstva nahodiť na Tantala z AK 74? Niekde som čítal že podpažbie pasuje, nadpažbie nie. Nejaká montáž na puškohľad? Ako sa to rieši prípadne?
Ďakujem

Pažba je tu:
https://www.midwayusa.com/product/59300 ... ymer-black

alebo dlhšia: https://www.midwayusa.com/product/99771 ... ymer-black

čo z tohto pasuje na tantala?
https://www.midwayusa.com/s?userSearchQ ... PerPage=48
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ja som dnes z Tantala vyhnal 100ks , potom som s nim bol u Jana Balka na kastraciu spustaku.

Co sa tyka ulozeniek, to co som videl pred 2 tyzdnami (a 1 kupil) boli naozaj factory mint nove kusy. Pravda je, ze povrchovka absolutne nic nevydrzi a po par rozobratiach a dvoch prevozoch uz zacina byt zvonka odrbany. Ale na povrchovku to nestriela.

Presnost excelentna, na porovnatelnu vzdialenost mi skratena vz58 z kompenzatorom WAR rozhaduje asi 2x viac.

Spust nebola zla, ale dnes z nej jano vyhadzal vsetk nepotrebne suciastky, skratil a prelestil ozub. Teraz je uplne snajperska. Este zohnat slabsiu pruzinu spustadla a bude uplne malorazkova.
Druha vec je, ze po kastracii nastal ten stav, ktory sme tu asi pred 2 tyzdnami rozoberali, ze pri natahovani je mozne najst tu polohu, kedy ostane zaver vzadu "ako na zachyte" skusim sa s tym este pohrat, nejake suciastky tam vratit a uvidime kde bude rozdiel.

Pevna pazba z AKM pasuje

Podpazbie pasuje, nadpazbie je unikat, treba zhanat origo z Tantala alebo Beryla

Origo polske "czarne poliamidowe" zasobniky sli nasadit aj vybrat bez problemov, ruske plumove "Tula" vyzadovali trosku vacsiu silu
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Tiez by som to rad prepazbil, pri tejto zbrani si nepotrpim na origo stav. Chcel by som to komplet najradsej. No a treba botku na sklopku, takto je to celkom nepohodlne.

Presnost naozaj dobra. Bol som milo prekvapeny ako som s mojimi drevenymi paprcami nastrielal prkny sustrel.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

aká je ergonóia tej pažby? Je to kopyto? Alebo to je dobrá pažba? Je podľa Vás čo ju máte, výmena pažby nutná?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ta origo drotena pazba vyzera na pohlad strasne...
ale po nasadeni gumenej botky sa mi (190cm, dlhy krk a dlhe ruky) strielalo pohodlne. Pazba je prekvapivo stabilna, nevakla, ale ide celkom lahko sklopit.
Plastova pevna pazba a'la AKM sa da kupit v origo (east) dlzke alebo v NATO dlzke (asi plus 2cm), ergonomia AKM pazby je vyborna, pre nas dlhych bude ta NATO dlzka ideal. Idem si ju kupit
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

https://www.youtube.com/watch?v=RKN9u7WZvNs


chlapík tu predvádza na Tantale čierne doplnky na gasbloku a dolnú pažbu. Myslíte že je to originál, či to vymenil.
Ak by sa to dalo niekde kúpiť hneď by som šiel do toho. Len neviem nič na Tantala nájsť. Pažbu som už objednal, to kopyto vyhodím aj pištolovú rukoväť...hento čo má na hlavni hore a dole by sa mi velmi lúbilo. Vyzeral by jak rusák
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ved to na tom videu ukazuje, ze je to original len osmirglovany a nastriekany , cas 1:59 je vidiet ze na hranach je to este hnede
pistolovka sa da kupit na zahal.org za 30 evri

inak v polsku sa da bezne kupit cierne podpazbie za menej nez 10e tusim z Beryla, obcas som videl aj nadpazbia predavat
napr http://bron-i-amunicja.armybazar.eu/pl/ ... s-id66313/

Ak by sa nazbieralo viac ludi, oplati sa zlozit na postovne
Naposledy upravil/-a inspiring_liskov v 26 Máj 2017, 19:37, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Samonabíjacie"