wz.88 Tantal

Okrem poľovných a športových samonabíjacích.
rado101k
občasný prispievateľ
Príspevky: 48
Registered for: 7 years 8 months

Príspevok od používateľa rado101k »

Na ebay mali bocnu montaznu listu na Tantala... ale uz je prec...skus pozriet na alegre..

http://www.ebay.com/itm/TANTAL-wz-88-op ... true&rt=nc
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa boris »

slko: zaujimave, skusal som spuste asi na 5 tantaloch a vsetky boli v porovnani s AK spongiove bez jasného odporu aj resetu. zrejme zavisi od sposobu upravy a mozno je to co seria to original.

pridavat bocnu listu na plechove telo si vyziada nove nitovanie a neviem ci to niekto u nas bude vediet kvalitne spravit za rozumnu cenu.

lauf by som koli ustovke neskracoval. je to zbytocne, odlupe sa chrom a pri strelbe korozívnymi to akurát zacne hnit.

ja som na BSR nahodil sklopku z tantala koli transportu ale je prilis kratka. inak co sa kvality tyka tak je velmi solidna a lahko ovladatelna, omnoho lepsia ako sklopka na kose a je mi luto vymenit ju za fixnu alebo nejaky krehky plastovy aftermarket. predsa len je to milspec, len ta dlzka. aku patku si nahodil? origo gumennu Ak? foto by nebolo?
slnko
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Registered for: 7 years 5 months

Príspevok od používateľa slnko »

Dík za reakcie páni.

Roman:
1. Toho sa práve trochu bojím. Aj ked vz. 58 mám skrátenu compact a nič sa nelúpe ani nehnije. Čo som prechádzal amerikánske fóra, tak tam to neskracujú kvoli tomu, že by sa dĺžka hlavne dostala pod 16" a tým pádom by to bola sbr. Následne by sa musela natrvalo pripevnit úsťová brzda (zakolíkovanie, privarenie, priletovanie...)

2. Mne sa plechy nedotýkaju žiadnej pohyblivej časti, zdá sa mi že trochu aretujú páčku voliča proti otáčaniu a možno aj vymedzujú nejaké vôle. Ja si ich tam určite nechám.

3. Ano viem, mal som to rozobraté. Mal som na mysli nejaké trvalé riešenie bez diery po voliči. Nasucho som to skúšal a vypadá to že by bola poistka funkčná aj po vybratí páčky voliča. nebola by už uplne v ose ked by nemala oporu z druhej strany, ale funguje aj ked je trochu nakrivo. Ako trvalé riešenie sa mi to ale moc nepáči.

Rado: allegro sledujem pravidelne, zatial nič. Podla obrázka to vypadá že by tam po troche brúsenia mohla pasovat aj lišta z AK. Ten stredný typ.

Boris:
Reset- keď dám dole kryt a pozriem odkial kam skočí kladivo pri uvolnení spúšte, tak jemi jasné prečo je reset taký mocný. Preto som aj písal že ho mám z kolárova. Iní majstri to možno upravovali nejak inak.

Lišta vypadá že sa šróbuje. Imho by to nemal byt nejaký velký problém pre puškára.

Ano, botku som dal AK gumenú. Bolo ju treba trocha zúžiť aby sa dala pažba sklopiť. Na lícnici mám vyfrézovane miesto na čap poistky a jeden nit. Všetko funguje dobre.
slnko
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Registered for: 7 years 5 months

Príspevok od používateľa slnko »

Trochu bojujem s fotkami :/
Prílohy
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

tu gumenu botku som osadil aj ja, len sa snazim ju trosku decentnejsie uchytit. Zalicenie s nou je podstatne lepsie ako s holou pazbou.

Akurat tu studujem kompenzator, myslim, ze par ziabrovych zarezov a'la SVT40 by ho mohlo este trocha vylepsit
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa boris »

najprv si par krat vystrel bez kompiku aby si zistil ci ma vôbec zmysel sa v tom hrabat. podla toho ako sa sprava Sucka je pri tom naboji ten kompik aj zbytocny. ak do neho budes vrtat iba zvysis hlucnost a mozno to prekompenzujes a lauf ti bude po vystrele lietat pod zamernu. o co ti vlastne ide? :lol:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

dohora to kompenzovat IMHO netreba, ziabrove zarezy po stranach brzdia spatny raz, ked sa to prezenie, tak flinta po vystrele pojde dopredu bodakom k tercu :)
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa boris »

Poviem tak, moje BSR s brzdou typu AK74 striela este maksie ako tvoja 20 palcova M16A1 s flashiderom esli si dobre pamatam. Tantal bez kompiku bude prinajhorsom rovnako "divoky" ako ten tvoj americky kver. Neni o cem. Ak to potrebujes skrabat, je vysoka pravdepodobnost ze si zbytocne dodrbes dobru flintu. A co je najhorsie, zo zastruhaneho tantalu uz neodpalis granat! :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4839
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Romane neblbni, veď sme tam boli spolu.

Ja si z prvého vetrania môjho Tantala spätný ráz nejako nepamätám, ale ráz na uši náboja 5,45x39 áno.
Boris s jeho BSR bol na tom myslím podobne.

A pecky z kompenzovaného AR-ka nemenovanej dámy sme si užili všetci naokolo. Len sme sa tak tlačili, aby sme mohli stáť rovno za ňou a nie bokom :twisted:

Úsťovou brzdou možno trocha zmenšíš už aj tak malý spätný ráz, ale puška bude zvukovo ešte nepríjemnejšia na streľbu už aj spod prístrešku. Ale zase ak sa nudíš, prečo nie, úsťový nástavec na pokusy asi nebude problém zohnať.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa boris »

Aaaale trt. Bude bastlit kompik a dosiahne len to ze mu vykvedla zavit a po prvej rane ho budu vsetci na lajne nenavidiet. Roman ved ty si ten hlas racionality co ma obvykle odradza od kupy zbytocneho zeleza a podobných experimentov. Povedz si to pred zrkadlom! :mrgreen:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Clovek si trosku konstruktersky zafilozofuje nad vysroubovanym granatometom ...
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

sudruhovia, položme si otázku, je to čo treba kompenzovať skutočne spätný ráz? :mrgreen:
Prílohy
efdde2f6a6301cca2a59c042ee63e48ee5ce41530a9f3f364a189981abb67605.jpg
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

boris napísal:Poviem tak, moje BSR s brzdou typu AK74 striela este maksie ako tvoja 20 palcova M16A1 s flashiderom esli si dobre pamatam.
Cisla ti davaju za pravdu:
Tests indicate the free recoil energy delivered by the 5.45×39mm AK-74 assault rifle is 3.39 J (2.50 ft·lb), compared to 6.44 J (4.75 ft·lb) delivered by the 5.56×45mm NATO in the M16 assault rifle and 7.19 J (5.30 ft·lb) delivered by the 7.62×39mm in the AKM assault rifle.
Nebiros
prispievateľ
Príspevky: 140
Registered for: 11 years 7 months

Príspevok od používateľa Nebiros »

slnko napísal: Reset je jasný a silný. Mnohonásobne silnejší ako mám na vz. 58. Zo začiatku to bolo až nepríjemné a musel som si na to zvyknút. Mám rád jasný reset ale tu by mi stačil aj o dost slabší. Tantal aj kosu mám z kolárova.
Toto pravdepodobne nebude "feature" ale "bug" tzv. AK trigger slap.
Spôsobený zlou prerábkou/poskladaním spúšte.
Skús to rozobrať a premazať.
Mne to nerobí žiadne AK, ani som to na inom AK nezažil (ale je fakt, že som ešte nevidel všetko).
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa boris »

trigger slap a reset su dve rozdielne veci.

reset na AK ma podobnu charakteristiku ako reset na G17 - trosku dlhsi a na konci s citelnym a pocutelnym cvaknutim. oproti tomu na vz58 vacsinou reset ani necitit. nie kazdemu takyto hlasny a citelny reset vyhovuje.

trigger slap su ostre razy prenesene do jazycka spuste pri vadnom/neodladenom spustovom ustrojenstve. vacsinou nastava ked zaver dochadza do kontaktu s prerusovacom pri zaklze alebo ak kladivo nama volnu drahu a pod. priciny su u roznych zbrani rozne. k trigger slapu dochadza este pred resetom. napokon, presne tak je to popisane aj na odkaze...
Napísať odpoveď

Návrat na "Samonabíjacie"