wz.88 Tantal

Okrem poľovných a športových samonabíjacích.
slnko
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Registered for: 7 years 4 months

Príspevok od používateľa slnko »

Mám z polska 2 čierne plastové podpažbia z tantala a jedno z beryla. Keby niekto chcel predám ako som kúpil. Nemal som ich ani nahodené, dal som preglejku a čakám na magpul. Za všetky tri som dal 25€ + pošta.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

mas ss, asi vezmem vsetky
slnko
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Registered for: 7 years 4 months

Príspevok od používateľa slnko »

scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Tak som ho vcera kupil. U p. Klauča za 550, lebo 13.6. ale popravde aj ma zaujima naboj 5,45 na 39. Bola ponuka na jazdenku AK74 ale 1000 evri nedam. Za polovicu urobi sluzbu aj Tantal.
Je velmi pekny novy neošúchaný stav novej ulozenky. Dali k tomu bakelitove zasobniky. Vyzeraju divne tak som dokupil u Poliakov dva plechove. Kov je kov. Spúšťák ide trochu stuha ale beriem to tak ze sa mozno vybeha. Ak nie dam ho puškarovi nech to preleští .
Pazba mi absolutne nesesi uz som objednal tu plastovu.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

riešilo sa to tu už len na upresnenie.
určite budem raz (veľmi skoro) nahodiť nejaký puškohľad na Tantal. Aké sú možnosti?
Ak by sa zohnala lišta ktorú treba asi nejakými šrubkami pripevniť k telu zbrane, následne treba kúpiť nejakú montáž s weaver lištou. Netuším ako na to, kde začať?
Nejaká lišta bola na e-bay, Asi z tohto zdroja už nieje a nebude. Hľadal som na internete, len neviem čo hľadať. Na nejakom fóre riešili amíci tri rôzne lišty. Neporadíte?
Mám známeho v USA, vie mi doniesť čo chcem, len mu to musím nájsť.
Ďakujem
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

moznosti su :
1 bocna montaz , tzn kamen na telo zboku, ak nezozenies priamo na tantala, bude ti zavadzat packa volica a budes ju musiet vyhodit a poriesit protikus voci poistke
2 vymenit vrchny dekel za orailovany
3 vymenit cielnik za rail s listou
4 orailovane nadpazbie
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 3 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Jediné plnohodnotné riešenie je bočný kameň. Všetko ostatné sú slušne povedané kompromisné riešenia ktoré buď neumožňujú používať väčšie kolimatory alebo neudržia nastrel alebo oboje naraz.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Možnost čislo 1 sa mi páči najviac. Ten kameň na telo zbrane bude asi najtvrdsi oriesok. Tie montaže som videl kade tade. Na tom e bayi som videl ze su predane 2 kusy z troch tak skusim mojho američana.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Ešte jedno info prosim. Tantal ma tvrdochrom v hlavni podobne ako ine podobne zbrane?
Kupil som naboje, volne sypane asi vojenske CIPovane(maju na boku vyrazene udaje o CIPovani). Tie su takisto s ortuťovou zapalkou?
Ciže ihned po sttelbe čistit a najmä plynovu trubicu?
slnko
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Registered for: 7 years 4 months

Príspevok od používateľa slnko »

Ano. Ano. Ano, všetko čo prichádza do styku so spalinami.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 3 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Tantal sice ma tvrdochrom ale ludia co z neho maju odstielane tvrdia ze po 7-8000 ranach sa nacina na niektorych miestach ta vrstva odlupavat.

Bez ohladu na to, zbran treba cisti po kazdej strelbe a hlavni treba vnovat specialnu starostlivost http://legistelum.sk/zakladna-udrzba-zbrane-1-cast/
slnko
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Registered for: 7 years 4 months

Príspevok od používateľa slnko »

Bočnú lištu som našiel tu https://ak-builder.com/index.php?dispat ... t_id=30942
Keby to sem niekto vedel dostať, tak by som jednu vzal.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa boris »

ak builder nevyvaza mimo USA. skoda :?

bocnu listu treba nitovat. pozrel som doma na BSR, lista je nitovana, dokonca jeden nit je spolocny so zadnym blokom (rear trunion) do ktorého ide koren pazby. tantal nebude iny, na obr. na odkaze su tiez nity ako sucast montaze. obavam sa, ze moze byt tazke ak nie uplne nemozne najst u nas puskara, ktory na hotovu flintu nanituje listu za prijatelnu cenu a v dostatocnej kvalite.
Štefan252
prispievateľ
Príspevky: 147
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Štefan252 »

roman napísal:moznosti su :
1 bocna montaz , tzn kamen na telo zboku, ak nezozenies priamo na tantala, bude ti zavadzat packa volica a budes ju musiet vyhodit a poriesit protikus voci poistke
2 vymenit vrchny dekel za orailovany
3 vymenit cielnik za rail s listou
4 orailovane nadpazbie
K bodu 3. Mal si na mysli napr. toto?
https://www.alfatactical.cz/utg-kryt-pr ... 47-74.html

Má s tým niekto skúsenosť?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

nemyslel som konkretne toto
videl som desi taku hovadinku "scout mount" co sa montuje len namiesto cielnika

toto je skor kombinacia moznosti 2 a 3, ale tiez moznost
Napísať odpoveď

Návrat na "Samonabíjacie"